Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Wizualizacja niedużego domu jednorodzinnego (160m2) we wschodnim Berlinie.

Projekt wykonał Mies van der Rohe w 1932 dla Karla i Marthy Lemke. Został on odebrany właścicielom przez wojska sowieckie w 1945 i do 1990 był wykorzystwamy jako magazyn, pralnia, garaż etc. Rosjanie dopuścili się poważnych zmian w projekcie takich jak wyprucie dodatkowych otworów okiennych, zerwanie parkietu i wyłożenie podłogi płytkami PCV oraz wymianę stolarki okiennej ze smukłych stalowych profili na masywne drewniane ramy...

Po upadku muru dom otrzymał nową nazwę: Mies van der Rohe House i od tamtego czasu aż do 2002 trwały prace nad odtworzeniem oryginalnego projektu. Obecnie jest to galeria młodych twórców będących pod silnym wpływem modernizmu niemieckiego i sztuki Bauhausu.

 

No dobra, starczy tej historii. Po prostu uwielbiam Miesa, Berlin a ten projekt jest naprawdę bardzo fajny. Jak ktoś się do Berlina wybiera to polecam odwiedzić, pani która się tym opiekuje z przyjemnością poświęci Wam 45 min na opowiastkę o tym domu, Miesie jego córce i architekturze Berlina.

 

Co do renderu, to 3dsmax9, Vray1.5, (VraySun/Sky, VrayPhysicalCamera) Photoshop. Scena w całości w 3D przedstawia stan budynku z 1932.

 

Komentarze mile widziane,

pozdrawiam.

 

landhauslemkepanoramacfj1.jpg

 

link do wersji b&w

http://img204.imageshack.us/img204/9797/landhauslemkepanoramabwac2.jpg

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

piękna sprawa,

też uwielbiam Miesa, pamiętam jak z kumplem na studiach oglądaliśmy Neue Nationalgalerie w Berlinie i mało sie nie posikałem :)

Wizka imho ciut za słodka.

Napisano

Ehh, sorki, ale jak dla mnie to ten domek jest nieatrakcyjnym klockiem :]

Wizka natomiast ładna, klasyczna, chociaż mam wrażenie, że miejscami zbyt ciemna.

 

Pozdrawiam.

Napisano

dzięki za komentarze, jeśli chodzi o rzut, to postaram się wrzucić dziś wieczorem.

 

co do tych słodkich kolorków... to właśnie to wszystko wina mojego monitora! ;) bo niechcący pracowałem na proofie CMYK w photoshopie i właśnie kolorki były mniej intensywne. Oczywiście monitor nieskalibrowany i jak zapisałem to wyszło koszmarnie. Później przełączyłem na profil monitora i usiłowałem osiągnąć te kolory z CMYKa, ale nie byłem w stanie, zawsze coś było za ciemne albo zbyt czerwone albo coś tam jeszcze.

 

Neue Nationalgalerie.... cudo! Jest taka fajna książka "Mies in Berlin" (wyd. Prestel) gdzie jest pokazany cały geniusz modernistycznego myślenia Miesa. Rohe bardzo inspirował się Schinkelem i Neue Nationalgalerie zaprojektował opierając się o Muzeum Narodowe Schinkela. W "Mies in Berlin" są dwa zdjęcia po lewej galeria Schinkela a po prawej Miesa. Te same proporcje, podziały etc. a jednak zupełnie inny budynek. Mimo, że wciąż ten sam. Kiedyś to potrafili robić prosto, niedosłownie i pięknie... teraz architektura schodzi na psy ;P

Napisano

sam budynek dla mnie tez niezbyt atrakcyjnym klockiem jest;)

zielen troszku moglaby byc bardziej dopracowana (roznorodnosci kolorystycznej brakuje).

a i trawa siakas szorstka i zbyt jednorodnie zielona.

zreszta nie przepadam za trawa z dispa.

ogolnie calosc prezentuje sie ciekawie, mimo tych moich subiektywnych przyczepek;)

pozdr

Napisano

Ładne cegły.

Architektura prosta no ale to klasyk :)

Za to nie podoba mi się trawa. bałbym się po niej chodzić. W dodatku ma za jednolitą fakturę i kolor. Jeszcze taki matow.

Oglnie roślinność zbyt matowa. Brakuje reflectu.

Miejscami trawa przenika przez kamień.

Szkoda że zasłoniłeś wnętrze.

 

Myślę że mógłbyś ją jeszcze sporo podrasować w szopie.

 

Pozdrawiam.

Napisano

Lis - wnętrze zasłoniłem choć nie chciałem, ponieważ nie wiadomo jak zostało ono urządzone. Są dwie fotografie tego obiektu z okresu kiedy rezydowali tam Karl i Martha Lemke. Jedna to fotka zrobiona do katalogu przez producenta mebli Miesa w 1934 toku. Ujęcie takie jak powyżej tylko że wszystkie okna są od góry do dołu zasłonięte. Drugie zdjęcie, i jest to fotografia salonu, widnieje w książce 'Mies in Berlin", której niestety nie posiadam :(

Natomiast wewnątrz wszystkie ściany, drzwi są wymodelowane. Jeśli dorwę tą książkę to wstawię oryginalną aranżację i z przyjemnością zrobię jeszcze jeden render :D]

 

co do zieleni to wciąż nad nią pracuję. Do tej pory wstawiałem zawsze w photoshopie. To taka pierwsza praca z zielenią 100% 3D.

I właśnie mam problemy z teksturami liści. Bo właściwie są one niewidoczne. Niby alpha renderuje się dobrze, więc po stronie ustawienia tekstury chyba wszstko ok, tylko z diffuse jest coś nie tak. Nie wiem w czym tkwi problem, ale zastanawiałem się czy to nie jest tak, że są to zbyt drobne różnice w kolorach i sampler ich nie wyłapuje, ale to samo dzieje się z liśćmi na pierwszym planie. poniżej dwa obrazki (liście z nałożoną teksturą) pokazujące co się dzieje. Jak można na to zaradzić?

lisciepd5.jpg

 

liscie2nz3.jpg

 

pozdrawiam i dzięki za komentarze

 

PS.

i jeszcze link do planu, skala 1:100, A4 200 dpi.

http://img114.imageshack.us/img114/7289/planag1.png

Napisano

mało widać ale oryginalne wnętrze było chyba takie:

 

biblio.jpg

 

wohnen.jpg

 

może pokusisz sie o własne urządzenie w stylu Miesa i pani Reich

 

http://www.wloskowicz.pp.com.pl/img/Farnsworth.jpg

http://www.wloskowicz.pp.com.pl/img/tugendhat0.jpg

http://www.wloskowicz.pp.com.pl/img/tugendhat1.jpg

http://www.wloskowicz.pp.com.pl/img/tugendhat2.jpg

http://www.wloskowicz.pp.com.pl/img/tugendhat3.jpg

 

co do ujęcia które wybrałeś, to chyba lepsze byłoby w tą mańke:

lemke3.jpg

Napisano

jeśli nie będę miał tej książki to może się pokuszę :) o tyle fajnie byłoby mieć zdjęcie wnętrza, że Mies zaprojektował meble specjalnie pod ten dom. Myślę, że mimo wszystko prędzej zrobię Tugendhat Villa z oryginalnym wnętrzem, Mies zbyt wielkim mistrzem jest, bym mógł profanować jego projekt własną aranżacją ;)

 

A czy ktoś ma pomysł na tą zieleń?

Wczoraj zrobiłem kilka testów i mam lepszy patent na trawę, w następnej pracy będzie lepiej. :)




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności