Skocz do zawartości

Scena 3D: Galeria2


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zrobiłem w maxie+vray taką scenkę:

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=25214

 

yy26hx.jpg

yy26hx.jpg

 

Teraz chcę zrobić coś podobnego w mayi i mentalu. Narazie raczej kiepsko:[

Z mia_material jako podłoga:

jazda2.jpg

Z blin jako podłoga:

jazda.jpg

 

Użyłem tej tekstury której użyłem bo poprostu nie mogłem znaleźć dobrych paneli:]

 

Oświetlenie:

1x spotlight jako sun i 4xarea light w oknach. Ustawiłem kolor spota na jasno żółty a kolor lamp w oknach na niebieski. Włączyłem GI iFG.

Nie da się w mayi ustawić jednostek? hal ma na szerokość 25 kratek.

Nie wem dlaczego tak słabo wygląda:[

Ściany to lambert, metal to mia_material, szyby też, widok za oknem zmienie, poprostu żeby zrobić scenę wstawiłem obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak uzywasz sun&sky to dodatkowe światła są raczej niepotrzebne.

co do zmiany koloru to zaznaczas sun&sky i w zakładce sun parameters chyba powinno być. nie mam teraz maxa i z głowy pisze :P. Chociaż w sumie w mayce może być inaczej ;]

w Mayi też jest Daylight? bo jezeli tak to musisz sobie najpierw ustawić mentalowskie słońce i niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będą lepsze, chodziarz na razie niebardzo to widzę

Dałem wysokie ustawienia i zmieniłem FG Scale na lekko żółty, tymi krzywymi jakoś mi nie szło, powiększyłem kontrast.

 

//

 

Jeszcze wyższe ustawienia, pobawiłem się krzywymi i poziomami.

Już nie jest mdłe ale chyba wygląda jakoś dziwnie plastikowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci zrobic maly eksperyment za rok.. kiedy na wiosne zaczna rozkwitac pierwsze pąki to wez 2 karteczki sobie, moga byc a4, narysuj/namaluj sobie 2 jakies podobne dziela tudziez bochomazy. Jedno takowe arcydzielo wystaw sobie na taras, na bezposrednie oddzialywanie promieni slonecznych.. porownaj sobie owe 2 obrazki i sprawdz czy bedzie roznica.

 

Wiadomo obrazki dales sobie jakies znane.. nie czepiam sie, ze to akurat matejko wisi w jakims przejsciu.. przynajmniej mogles zmniejszyc ta rame, tak aby zamykala pomieszczenie/ widok.. a nie ucinala obraz w polowie. Ta jodelka to ja nie wiem, gdzies ty bywal ale boj ty sie boga. Wszystko wrzucone na jedno kopyto bez jakiech kolwiek przemyslen.. lepiej zmien temat i zrob z tego salon, bo z galeria to ma tyle wspolnego, ze az boje sie napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zastanawiałem się jakie obrazy wrzucam na ściany, po prostu te miałem pod ręką. Chciałem podszkolić się w robieniu interiorów w nowym sofcie a to była najprostsza scena jaką mogłem wymyślić, w sam raz na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

File nody z obrazkami, teksturami (outColor) -> Gamma Correct (Value),

Gamma Correct (outValue) -> mia_material (diffuse-color).

Mia_material działa linearnie, dlatego wszystkie obrazki, które do niego podłączasz musisz "odgammić". Jak tego nie zrobisz, to tekstury będziesz miał takie właśnie wyprane z koloru.

 

W Gamma Correct: gamma = 0.45, 0.45, 0.45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności