Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokój


tokem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

arturprx2 - saturację faktycznie zmniejszam z każdym kolejnym renderem; tapeta się odkleja ( bąbelki w lewym górnym rogu ściany na wprost)

Temporal - w oknie na wprost światło jest i świeci :)

floo i mastchcez - dzięki za życzliwe komentarze

Dzisiejszy render; postęp niewielki ale zawsze jakiś. Dodałem kilka materiałów: uchylone drzwi (niestety jest słabo widoczny chociaż się nad nim trochę napracowałem) , stolik pod oknem, framuga drzwi wejściowych ( tu zastosowałem w ramach testów dwie wersje tego samego materiału - jeden jest na bokach framugi a drugi na poziomych górnych elementach), próg przy drzwiach . Co opisałem widać tutaj:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d15ca8978fdfee1.html

I jak zwykle proszę o komentarze nawet te najbardziej krytyczne

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na takie zapyziałe tapety i sufit to szafeczki nie powiem, nówki sztuki :D

ogolnie wporzadku dziabaj dalej

zastanawia mnie jednak czas rendera... albo ostro przekombinowałes z nastawami... albo masz padake nie kompa :) ? (stawiam na pierwsze)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progres a raczej progresik :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de194b4973c23433.html

 

Kilka pytań:

1. Jak w vray sun uzyskać taką ostrą, charakterystyczną dla słońca plamę światła na podłodze. Zmniejszanie size multiplier słoneczka "gasi" mi światło w drugim pokoju.

2 strasznie mi wypala tekstury na zewnątrz. Jak tego uniknąć zachowując jednocześnie światło wewnątrz?

3 czy jest możliwe uzyskanie efektu wolumetrycznego przy użyciu vray sun ?

Oczywiście wszystkie uwagi mile widziane :)

Wszystkim forumowiczom życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukrec saturacje.... szafki zielone blee :P

1- ostry cien faktycznie size mult - daj zero bedziesz mial zylete ;)

2- zminiejsz multiplier suna i renderuj fizyczną, idealne efekty sie uzyskuje

3- chyba nie ?? jestem w bledzie?

a ogolnie to elegancko, w wejsciu postaw jeszcze takie stare filcaki :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie do tego mialem sie przyczepic, ze swiatleko jest sliczne (prosze powiedz cos wiecej o ustawieniach ) jednak na zewnatrz mocno przepala. Fajny klimat ma pokoj. Tylko dlaczego to okno na koncu takie niewyrazne? Co to jest to pod parasolka? To dla kota. Mam kota i z zalozenia wiem ze to cos smierdzi co ona tam robi :pp I podejrzewam ze wiszaca w takiej odleglosci parasolka przejdzie tym osbliwym zapachem w trybie natychmiastowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

osobiscie nieprzepadam za wizkami ale musze powiedziec ze starsznie mi sie ta pracka podoba ma w sobie cos naprawde swojskiego pozbawionego tego sztucznego wizkowego klimatu. Jest to oczywsicie Twoja pracka ale mam nadziej ze koncowy efekt nadal bedzie mial to cos fajnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomuś, Matys, arturprx2, spinal - dzięki za komenty - motywujące :)

artur - będę kombinował

spinal - światło: 1 vray light z prawej strony rozciągający się prawie na całą długość ściany ( mult - 6,0; lekko żółty); w oknie naprzeciwko vray light ( 7,0 lekko niebieski); oprócz tego vray sun (trb -3,0; ozone 0,35; int 0,02; size 15; oprócz tego dokładnie w miejscu suna jest direct 0,25 (dla końcowego volumetric light, którego ze względu na czas renderu jeszcze nie używałem) + sky w environmet. I to już

Chcę rozwiać niniejszym wszelkie wątpliwośći odnośnie "tego czegoś" pod parasolką : to jest posłanie dla PSA. Stąd ta gumowa kaczka i wisząca smycz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wyglada to swietnie :)

 

...however... kilka rzeczy ktore rzucily mi sie na oczy

-podloga na pierwszym planie wyglada nieco dziwnie z tym bumpem/dispem* (* niepotrzebne skreslic)

-zacieki na scianie powinny sie laczyc z zaciekami na suficie, ten na lewej scianie jest o wiele szerszy niz na suficie, a te na frontowej wogole sie nie lacza z sufitem

-efekt tapety nalozonej na druga jest chyba zbyt mocny, z takiej odleglosci wlasciwie nie powinno byc tego widac

-dywanowi chyba przydaloby sie odrobinke 3D

-kwiatek na oknie ma dziwnie plastikowy kolor

-prawa sciana wyglada nieco dziwnie, jakby sie teksturka tapety rozjechala

 

To chyba tyle :) Fajna pracka i szkoda by bylo zeby takie drobiazgi popsuly koncowy efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności