Skocz do zawartości

Problem: Jak stworzyć realistyczną łazienkę ??


siwyzd

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że jestem początkującym grafikiem 3d.

Na zaliczenie pierwszego ćwiczenia nasz profesor dał za zadanie stworzenia łazienki.

 

Udostępniając nam projekt architektoniczny, tekstury i gotowy rendering jego dzieła. Jak dla mnie te zadanie przerasta mnie a bardzo chciałbym skorzystać z wiedzy doświadczonych grafików. Nie chcę aby ktoś za mnie zrobił te zadanie, ale pomógł i pokierował mnie tak abym chociaż w przybliżeniu osiągnął pożądany efekt.

 

dwa renderingi które mają być wykonane.

www.edit2d.neostrada.pl/3dmax/red1.jpg

www.edit2d.neostrada.pl/3dmax/red2.jpg

Projekt łazienki zapisany w AutoCad

www.edit2d.neostrada.pl/3dmax/schemat.dwg

www.edit2d.neostrada.pl/3dmax/zlew.pdf

www.edit2d.neostrada.pl/3dmax/kibel.pdf

 

dodam że posiadam już przygotowane tekstury płytek, drewna itp.

Bardzo prosiłbym o poinstruowanie krok po kroku wersja dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wreszcie to studia magisterskie no ale dla mnie to i tak za dużo.

Jeszcze mam problem z v-rey z instalacja pod vista ale lipa - podczas instalacji wywala jakiś błąd może vrey nie jest jeszcze gotowy na viste ??

dzięki może sie przyda link - bardzo ciekawy tutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie szczerze ze anglika znam dosc srednio ba mozna i powiedziec ze slabo ale minimalne podstawy wystarcza do czytania tekstow (to latwiejsze niz budowa zdan) juz nie wspomne ze w dokumentacji dowalaja fajowe obrazki. A nawet jesli kompletna noga z anglika to zawsze zostaje ci slownik w stylu http://www.angool.com przetlumaczysz slowka i juz wynosisz ogolny sens. Wogole angielski to jezyk uniwersalny wartobyloby go sie poduczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale ile czasu zajmie mnie odszukanie informacji w tym gąszczu danych.

Wydaje mi sie ze po to jest forum z doświadczonymi grafikami aby pomagać a nie odsyłać do "encyklopedii". A angielski znam na poziomie średnim i wydaje mi sie ze to wystarczy aby zrozumieć co tam jest napisane :). Nie mam ochoty tracić cenny czas na szukanie jak mogę sie zapytać. Prawda ?? Oczywiście jakieś podstawy wypadałoby sie nauczyć samemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK gdyby nie ten gąszcz informacji. Ja potrzebuje konkretu a nie odsyłania mnie do "encyklopedii". Jeżeli chodzi o angielski to moje umiejętności są na poziomie średnio zaawansowanym i wydaje mi się że słownik jest w tej sytuacji zbędny.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu zajmie mnie odszukanie informacji w tym gąszczu danych.

Mniej niż minutę. Z całą pewnością trwa to znacznie krócej niż oczekiwanie na forum na odpowiedź jakiegoś wrednego usera, który odsyła do dokumentacji.

 

Wydaje mi sie ze po to jest forum z doświadczonymi grafikami aby pomagać a nie odsyłać do "encyklopedii".

Właśnie po to są te "encyklopedie", by nie zadawać prostych pytań na forum.

 

angielski znam na poziomie średnim i wydaje mi sie ze to wystarczy aby zrozumieć co tam jest napisane

To nawet więcej niż potrzeba.

 

Nie mam ochoty tracić cenny czas na szukanie jak mogę sie zapytać. Prawda ??

O wartości logicznej tego stwierdzenia nie decyduje to, czy możesz się zapytać, ale to, czy rzeczywiście nie masz ochoty. Pewnie istotnie nie masz ochoty, więc zdanie pawdziwe.

 

Oczywiście jakieś podstawy wypadałoby sie nauczyć samemu..

Oczywiście. Te podstawy to umiejętność korzystania z różnych źródeł wiedzy (np. dokumetacja oprogramowania, google, wyszukiwarka na naszym forum etc.) oraz większość informacji zawartych we wspomnianej dokumentacji.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu zajmie znalezienie informacji na temat fazowania

a ile czasu zajmie odpowiedzenie ci na ten watek ??

Wydaje mi sie ze rozpocząłem jakąś wojnę ja jestem nowy a wszyscy sobie pomagają tak mi sie zdaje. Możemy się tak przysmażać aż do rana i tak macie racje. Więc trzeba liczyć na siebie zawsze jest tak w życiu, że jesteś sam :( (są wyjątki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie nie rozpaczaj dostałeś gotowego linka już w pierwszym poście tam kolega MaGuu pofatygował sie i opisał wszystko co i jak. Zapoznaj sie z regulaminem tego forum zanim zaczniesz pisać to raz a dwa liczysz ze ktoś zrobi coś za ciebie ? bo nie rozumiem? zadaj konkretne pytanie to na pewno ktoś chętnie pomorze pokarz screeny z czym nie możesz sobie poradzić.. anie jak zrobić shreka w max 8 albo chciałbym fotorealną wizke kuchni co kliknąć mam około 69 min czasu .. no sorry rusz głowa i myszką..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę ze masz zainstalowanego vray ??

i tak akurat masz Viste i może miałeś ten problem i go rozwiązałeś.

Oczywiście odpowiedz wskazuje ze nie ale ktoś inny może miał i sie podzieli rozwiązaniem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bylo konkretniejsze pytanie wiec mozna probowac juz cos kombniowac :P Trudno tak przewidziec co jest przyczna twoich problemow ale moze masz stara wersje vray'a ktory nie chodzi na nowszym maxie?

 

EDIT: hmm doczytalem ze jednak nie wersja no coz visty nigdy nie mialem wsumie na XP moze robic to samo wiec moze przezuc sie na XP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam problem z v-rey z instalacja pod vista ale lipa - podczas instalacji wywala jakiś błąd może vrey nie jest jeszcze gotowy na viste ??

Na instalke kliknij przawym przyciskiem myszy i wybierz "uruchom jako administrator" i ppowinno sie zainstalowac bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boooooze, jak ja takie tematy uwielbiam. Tzn moze nie tyle tematy a takich jeleniow. Powrocmy:

 

Mowisz ze warto pomeczyc nas o odpowiedz zamiast kulturalnie wcisnac F1 i w wyszukiwarce pomocy wpisac SLICE PLANE. Nie rozumiem twojego problemu. Szukasz pomocy skoro masz ja pod nosem. Lubisz chyba ludzi meczyc. Jak kolega wyzej napisal krocej by to trwalo i mniej z tym papraniasie niz zakladanie po taka glupote na porzadnym forum banalnych tematow ktore napewno byly juz i tak poruszane, ale i w tym przypadku nie warto wziac opcji SZUKAJ ktora rownie zapewne byla by bardziej pomocna i szybsza niz oczekiwanie na odpowiedz. Apeluje aby nie podawac odpowiedzi na ten temat temu panu, jak damy to przyjdzie kolejny niebawem i powie sobie: TEN ICH MECZYL O TAKIE TEREFERE TO CZEMU JA BYM NIE MOGL.

 

Sprawa dalej (pytanie o Vray na ktore juz uzyskales opdowiedz, czego bardzo zaluje). Powiem krotko: NIE TEN DZIAL. Zlo wcielone z ciebie, zasmiecasz forum.

 

Na pocieszenie powiem ci ze nie jestes jedyny i takich gosci jak ty jest niestety wiecej :/. Wydaje sie wam jak mamusia kupila wam komputerek na gwiazdke to mozecie meczyc ludzi o cos co jest banalne. Tak wiec pamietaj: NIE JESTES SAM.

 

Na koniec powiem ze wiem ze moge dostac jakas kare na forum za to bo jade po gosciu, ale sie ciesze bo mi ulzylo jak powiedzialem jednemu z takich ludzi co nieco. Dostane to dostane. Mimo wszystko wiem ze warto bylo. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ile jest osób takich jak ty? Którzy krytykują, obrażają . Wydaje mi się że twoja kultura osobista jest na niskim poziomie. Każdy ma prawo korzystać z forum. Nie jesteś moderatorem, żeby decydować kto ma otrzymywać informacje a kto tak. Jeśli masz problem z emocjami idź do psychologa a nie tu się wyżalasz :). Wydaje mi się że kiedyś, kiedy zaczynałeś byłeś jednym z początkujących i założę się że zadawanie banalnych pytań było rutyną :) Pozdrawiam mądrale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa, jasne probowal :. Ja mu nie dokuczam ale Aniu powiedz czy gdyby PROBOWAL to by tak pisal. Przeciez wystarczy wejsc w hepa i wstukac to co tutaj wstukal: SLICE PLANE.

 

siwy - bylem poczatkujacym i jesli sprawdzisz w WYSUKIWARCE forum (tak, wyszukiwarka, wyobraz sobie ze takie cos istnieje) zobaczysz ze nie ma z mojejstrony pytania typu gdzie jest EXTRUDE, Clice, Cut itp. Powod jest prosty: wciskalem F1 jak kazdy rozsadby poczatkujacy.

Nie stresuj sie ale naprawdde potrafi czlowieka dobic kiedy czlowiek pyta o podobne banaly co chwile tu na forum. Szanuj nas i nasz czas a my bedziemy szanowac ciebie. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ello. Macie moze jakiegos linka do demowej wersji Shag Fur pod 3ds max 7. Bobrowałem w inecie ale ciezko znalezcz jak dla mnie... Z gory wielkie DZIA..."

ale zadałeś pytanie skąd ściągnąć plugina :)]

wiesz co to jest siec p2p

 

Ja nie obrażam innych i szanuje osoby które korzystają z tego Forum !!! Tylko inni widocznie nie interesują sie nowymi. Zazwyczaj jest tak ze ten kto wie więcej wyskakuje i pogardza bo co to nie on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to pisalem o shag fura na maxa 7 bylo jeszcze ciezko:/ to jest raz. Po dwa ja nie lkece od razu ze wszystkim na p2p, jak jakis pierwszorzedny pirat. Po trzy zauwaz ze to pytanie zadalem we wlasciwym dziale.

 

"Nie mam ochoty tracić cenny czas na szukanie jak mogę sie zapytać"

 

Juz samo to jest wystarczajaca pogarda dla reszty uzytkownikow forum. Myslisz ze ludzie siedza i czekaja zeby odpowiedziec na twoj banal? Nie, wyobraz sobie ze nie siedza: zajmuja sie lepszymi sprawami (miedzy innymi szukaniem czegos na swoja reke, a nie zwalaniem tego na innych). A teraz kolego prosze cie abysmy zamkneli ten temat bo to naprawde bez sensu. Poprostu ty szanuj innych a inni beda szanowac ciebie. PEACE. I ucz sie i pracuj a dojdziesz do celu :)

 

A tu masz rozwiazanie Slice plane:Wlasciwosc dostepna w modyfikatorze poly, z jakiegokolwiek poziomu edycji strukturalnej, jednak zalecam wlaczenie jej na poziomie edysji krwaedzi (edge). Opiera sie na cieciu obiektu (dodanie mu przez to dodatkowych krawedzi,poly, nie tnie obiektu na dwa nastepne niezalezne od siebie) po trajektoriach wyznaczanych mu po jego planie ktory ustawiamy w jego opcjach (SLICE PLANE).

Opis dzialania:

Nakladamy na dowolny obiekt modyfikator EDITABLE POLY. W zakladce EDIT GEOMETRY wlaczamy SLICE PLANE (a jakze by inaczej :D) Pojawia nam sie "sztuczny plane" ktory obrazuje nam w jaki sposob obiekt zostanie przeciety. W tej chwili wszystkie opcje move, scale, rotate beda odnosic sie do samej plaszczyzny tnacej. Gdy juz ustawisz plane jak tam ci sie podoba, klikasz sobie opcje SLICE i w tym momencie nastepuje ciecie obiektu. po wylaczeniu slice plane obiekt ma dodane dodatkowe krawedzie. Cala jego prostota dzialania :)

 

Prosze na przyszlosc podobnych uzytkownikow pczatkujacych o wyczytanie podobnych informacji z pomocy programu. To naprawde cenne zrodlo informacji. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam wszystkich za zadawanie banalnych pytań najpierw zobaczę w helpie a jak tego nie będę rozumiał zadam dopiero pytanie na forum. Sorrki jeszcze raz. I dzięki za info. W helpie nauczyłem sie robić szachownice z pionkami hehe fajna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeslalbym cie do dzialu WiP gdzie jest pelno rozmaitych watkow o lazienkach i rad co i jak. Bo nie ma sensu pisac ci po kolei jak co zrobic. Naprawde.

A potwierdze tutaj slowa kogos wczesniej ze pan profesor wam zaczesal zadaniem :/

Troche na wyrost :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności