Skocz do zawartości

Pytanie i problem


Sali123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam pytanie i problem. Otóż na początku będzie pytanie, a chodzi o modelowanie z blueprintów do tego modelowania podchodziłem wiele razy ale z nie powodzeniem i nie wiem czy jest sens abym do tego pod szedł jeszcze raz. Moim programem roboczym jest Maya w wersji 8.0 chyba Ultimate jak sie nie myle, programu nie znam w 100% ale na tyle że swobodnie sie poruszam po interfejsie no i moje pytanie jest takie czy rzeczywiście jest trudne modelowanie z blueprintów niż modelowanie bez zdjęcia pomocniczego.

 

Problem jest taki że gdy chcę wymodelować np: samochód z blueprinta znalazłem w sieci jakieś tutki więc z nich z korzystałem ale co sie okazuje gdy robie dokladnie jak jest w tutku, te obrazy odpowiednio ukladam do odpowiednich okien i co i tu mam problem bo nie wiem dlaczego po ułożeniu tych obrazów są nie odpowiednio ułożone widać to w oknie Perspective. Potem probowalem je ułożyć tak jak w tutku ale sie nie udało, więc zdjęcia inaczej ułożyłem znaczy sie zrobiłem pewnie błąd ale w tedy były dobrze ułożone ale i tak nic z tego nie wyszło tak narawde nawet nie ruszyłem z miejsca. Wracając do obrazów to je właśnie ułożyłem do złych okien no bo obraz z side nie może być w oknie front i dotyczy to innych też obrazów natomiast ułożenie w tedy mialem identyczne jak w tutku.

 

Więc prosze o pomoc w problemie. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co piszesz to wynika ze za bardzo nie wiesz o co chodzi z modelowaniem, i po tekscie "chyba ultimate" wnioskuje ze w Mayi tez nie za bardzo sie orietujesz.

Moze napisz w 1 zdaniu na czym polega twoj problem, bo z poprzedniego maila trudno wywnioskowac jakiej pomocy oczekujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maye znam na tyle dobrze że potrafie w nim już co kolwiek wymodelować nie mam z tym problemu ale przecież są blueprinty aby można wymodelować takie rzeczy jak samochód i nie tylko, a ja mam z tym problem na tym polega mój problem pół roku modeluje w majce to chyba po takim czasie sie coś umie. Wiec pisze że początkujący już nie jestem ale nie daje sobie zbytnio rady przy modelowaniu z blueprintów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ustawiasz rysunek przodu samochodu w widoku z przodu, bok samochodu z widoku z boku, i gore samochodu w widoku z gory. A pozniej Ci sie nie zgdzaja rysunki w widokach z modelem :) Ustaw rysunek przodu samochodu w widoku z boku, a rysunek boku samochodu w widoku z przodu. Tez kiedys mialem z tym problem :) A na przyszlosc - jak chcesz otrzymywac precyzyjne odpowiedzi, nucz sie zadawac precyzyjne pytania. Z Twoich posto ciezko sie domyslec, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności