Skocz do zawartości

jaki wybrać aparat?


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak jak w temacie chciałbym sobie sprawić aparat cyfrowy, jednakże nie mam o tym zielonego pojęcia (na jakie parametry zwrócić uwagę itd.) aparat ma służyć głównie do pstrykania tekstur jak i również do jakiś może trochę artystycznych zdjęć. Tak więc będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w tej materii :)

na aparat przeznaczyć mogę góra 1.000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Canon Powershot. Taki na jaki cie stac. Wazne zeby mial funkcje tv/av/manual

 

Jakbys mogl dozbierac: http://cyfrowe.pl/aparaty/canon-powershot-a650-is.html

Jak nie: http://cyfrowe.pl/aparaty/canon-powershot-a720-is.html

 

w tym drugim w zestawie za 1055 masz jeszcze pare bajerow jak duza karta, maly statyw, ladowarka z akumulatorami i pokrowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa funkcje nastaw manualnych, wiec nie musisz powierzac wszystkiego aparatowi

bedziesz chcial dlugi czas to ustawiasz, bedziesz chcial otwarta przeslone, to ustawiasz

Piszesz ze chcesz do zdjec artystycznych to bierz takiego co ma av/tv/m. A pozniej sie ucz. Dla mnie to podstawa. Fakt ze nie mozna porownywac 30D do tego co polecilem. Ale ty wyznaczyles sobie jakis limit, a mi czasem wyobraznia a mozliwosci wzbraniaja takich rzeczy jak rozsadek. Ogolnie jedynym czy mozemy sie roznic to wymiennymi obiektywami (marno to widze u mnie), ISO i redukcja szumow (u mnie jednak lepsze ale bez paranoi) oraz wszelkimi algorytmami poprawniania obrazu ( pol na pol, u mnie z lepszym obiektywem za 2500 wyciagne lepsza fotke, ale aparat tez moze sie mylic, a u ciebie fotki raczej zawsze beda swietnie podpicowane - tak, podpicowane)

Ale zawsze masz RAW (polecam wikipedie) ktorego przy teksturach bym uzywal notorycznie, :) Dzieki temu mozesz sobie strzelic fotke, a pozniej obrabiac w PS i innych programach czysty zrzut z matrycy bez ingerencji procesora aparatu w obraz :) Zreszta kupisz to zobaczysz. A jak nie bedziesz wiedziec to wroc do tego watku, wytlumaczymy.

 

Popros tylko moda zeby wrzucil go do dzialu "Fotografia", bo tutaj on zginie.

Milego zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuji 6500 ma manuala, a przy okazji użyteczny 10x zoom, i taki troche szerszy kąt niż w większości kompaktów (28mm), na iso100 zrobi ładne teksturki w wysokiej rozdzielczości, a do iso 800 można spokojnie robić "normalne zdjęcia", za 1000 już można dostać, mam i polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyteczny 10x zoom
buhahahaahah

troche szerszy kąt niż w większości kompaktów (28mm)
podawaj eq. dla 35mm

na iso100 zrobi ładne teksturki w wysokiej rozdzielczości,
porownanie? dpreview albo cos?

 

bierz canona z IS, przynajmniej porobisz jkaies fotki przy slabym swietle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy - testowałeś ten aparat? zresztą Master już Ci odpowiedział, nie mówie że jest jakiś "super mega i prawie lustro", ale w swojej klasie cenowej jest naprawde dobre, ale dla niektórych jak Canon to Canon i już a nie tam jakieś Fuji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za podpowiedzi :) chyba jednak zdecyduję się na Canona a750 is :) w końcu co Canon to Canon... a myślę, że jak na mój pierwszy aparat w zupełności wystarczy :) jeszcze raz wielkie dzięki :) odezwę się jeszcze po dokonaniu zakupu :)

 

P.S. przez te emotki to forum robi się niepoważne :P (a może to ja nadużywam smile'y;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc trochę poszperałem... i wyczytałem, że rzeczywiście z kompaktów trudno wycisnąć DOF'a... ale trafiłem też na wypowiedź kogoś na pewnym forum... pozwolę sobie zacytować

 

"Chodzi o to, ze jak mialem aparat kompaktowy z nizszej polki (HP 320) i na tych zdjeciach - na calym obszarze zdjec (obiekty blizsze i dalsze) maja ostrosc, przy przeslonie okolo f2.8. Natomiast aparatami z gornej polki, np lustrzanka Nikon D50, lub nawet kompakt Canon A510 - ostrosc (przy f2.8) jest skupiona na danym obiekcie, ktory jest polozony blizej lub dalej od obiektywu, lepiej jest przy przeslonie f8.0 ale wtedy czas migawki jest znacznie dluzszy."

 

więc skoro zależy to od matrycy... a A720 ma większą od A510... to dlaczego miałoby nie działać?

 

i jeszcze dorzucę jedno pytanie...

co powiecie o tym aparacie?

http://cyfrowe.pl/aparaty/canon-powershot-sx100-is.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc skoro zależy to od matrycy... a A720 ma większą od A510... to dlaczego miałoby nie działać?
A720 ma większą liczbę pixeli a nie większą matrycę. tu chodzi o rozmiar fizyczny matrycy, a z tego co wiem to oba mają taki sam rozmiar.

oczywiście to zależy od tego czego potrzebujesz, do portretów lepszy jest większy sensor

tu przykład Canon 350D matryca z cropem 1,6 70mm (eqv 112mm) f2,8:

mg7803ds6.jpg

takiego rozmycia tła nie uzyskasz przy małej matrycy (musiałbyś mieć bardzo jasny obiektyw)

 

ale jeśli chcesz mieć wszystko ostre w całym kadrze, to lepsza jest mniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogę w takim razie zapytać dlaczego do zdjęć artystycznych polecacie aparaty, z których nie da się wyciągnąć DOF'a? (moim zdaniem to podstawa) no.. chyba, że jest to bezwzględną regułą w tym przedziale cenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dof mozesz w ps zrobic ;p

 

ogolnie to nie chodzi chyba ani o matryce ani o przeslone a o wielkosc soczewki i jej wlasciwosci

 

zdjecia artystyczne to nie dof a kompozycja, pomysl itd

 

jak chcesz miec dofa to kup c300d i np. c 50mm1,8mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację, ale mam taką manierę, że wszystko do czego się zabieram chciałbym odrazu robić jak mega master ;) hehe a co do DOF'u to fakt... będę sobie go robił w photoshopie :) i mimo wszystko chyba jednak zdecyduję sie na coś takiego:

 

http://cyfrowe.pl/aparaty/olympus-sp-550-ultrazoom---dostawa-gratis!.html

 

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pecet: to czemu mam rozny dof przy roznych obiektywach na tym samym aparacie i tej samej przeslonie?

bo zależy od ogniskowej obiektywu, ale w kompaktach bardziej wielkości matrycy uniemożliwia uzyskanie małej GO niż to jaki ma obiektyw, tak mi się przynajmniej wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności