Skocz do zawartości

Testy Virus Buletin


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

News nie do konca graficzny, ale przydatny:

http://digitpedia.com/news/kaspersky-loses-the-vb100-certification/

 

W grudiowych testach Kaspersky, Avast i jeszcze troche antyvirow, straciły certyfikat VB100 (cos w rodzaju niezaleznego certyfikatu ISO w dziedzinie wykrywalnosci wirusow). Z pozytywnych wiesci darmowy AVG zdal test (podobnie jak NOD32, BitDefender i jeszcze ciut innych).

 

Wiecej i dokladniej na stronach organizacji Virus Buletin. http://www.virusbtn.com

Niestety trzeba sie zalogowac / zalozyc konto. Jak komus sie nie chce polecam strone http://www.bugmenot.com z gotowymi loginami.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Śmiać mi sie chce, jak ktoś pod windowsem nie używa antywira i/lub firewalla, bo twierdzi, ze jak sie umie korzystać z internetu to nie ma żadnych wirusów na kompie

 

Mam NOD32 i jak sie łączyłem z Ardenim i Fargatem w sieć, to uratował mi dupsko niemiłosiernie. Teraz ja mam czysty system (do tego NOD prawie w ogóle nie zamula kompa), a oni męczą sie z jakimś autorun trojan downloader :P Fargate nawet zainstalował Avasta, ale ten dał ciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestan piksar strugac tutaj pana i się mądrzyc rzucając głupawe teksty... które na nikim wrażenia nie robią.

 

Poprostu wiem po sobie oraz po znajomych że istalowanie tego typy softów etc w dzisiejszychy czasach mija się z celem, skoro co dzień odkrywane są nowe luki oraz nowe wirusy, trojany etc..

 

Ponadto sjest z tym masa problemów i zazwyczaj gorzej się na tym wychodzi, niżeli bez istalowania oprogramowania tego typu (o czym sam już wspomniałes odnośnie usuwania plików itd.)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestan piksar strugac tutaj pana i się mądrzyc rzucając głupawe teksty... które na nikim wrażenia nie robią.

 

Pozdrawiam.

 

upssss, nie trzymamy ciśnienia ?

 

problem rozwiazany, usunąłem kod wirusa z pliku recznie edytorem hex

 

zgodnie z twoją ideą nie miałem przez ostatnie 2 miechy zadnego antywirusa i

AVG wysypał 19 trojanów i innych wynalazków. Czy warto miec antywirusa czy nie oceń sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upssss, nie trzymamy ciśnienia ?

 

problem rozwiazany, usunąłem kod wirusa z pliku recznie edytorem hex

 

zgodnie z twoją ideą nie miałem przez ostatnie 2 miechy zadnego antywirusa i

AVG wysypał 19 trojanów i innych wynalazków. Czy warto miec antywirusa czy nie oceń sam.

 

Ja jestem spokojny - jeśli ty nie trzymasz to twoj problem, przyglądam się Tobie od pewnego czasu i wszędzie szukasz zwady.

 

To że nie miałes żadnego antywiurusa i masz 19 trojanów to już twój problem - nic mi do tego, o mnie to nie świadczy.

 

Fajny masz Cut - zagrywka niczym dziciak w przedszkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg od razu jeden na drugiego :F

"Poprostu wiem po sobie oraz po znajomych że istalowanie tego typy softów etc w dzisiejszychy czasach mija się z celem, skoro co dzień odkrywane są nowe luki oraz nowe wirusy, trojany etc.."

nie zgadzam się z tym ,po to są update'y baz danych wirusów itp.

lepiej mieć dobrego firewalla i antywira niż nie mieć nic ... ale oczywiste jest że nic Ci nie da 100% ochrony.

"Ponadto sjest z tym masa problemów i zazwyczaj gorzej się na tym wychodzi, niżeli bez istalowania oprogramowania tego typu (o czym sam już wspomniałes odnośnie usuwania plików itd.)"

niestety czasami tak jest;) pamiętam jak kilka lat temu odinstalowałem nortona i przy okazji mi zeżarł jakiś .dll i windows już nie wstał :/

ave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiety nortona to jedyny słuszny wybór jeśli się chce zajechać system... nod32 spełnia u mnie bardzo dobrze swoją rolę, a nie miałem nigdy problemów z kompatybilnością.

 

MOYB: myślę że jednak lepiej mieć jakiegoś antyvira (nie musi to być kombajn a la norton) - zawsze to zwiększa bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego się używa kompa - dużo sciagam z netu (około 100GB miesięcznie) dużo syfu idzie z tym i tu mam antywira. Ale na kompie do maxa i PS-a nie mam nic, komp nie jest nawet podłączony do sieci komputerowej, więc mało prawdopodobne że coś chapnie (chyba że na pendrivie coś przeniose). Reszta kompów, bez antywirów, ale raz w miesiacu skanuje http://www.mks.com.pl online za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smiac mi sie chce jak widze kogos uzywającego antywira i firewalle oraz inne ustrojstwa...

A auto też zostawisz na parkingu bez alarmu i z otwartymi drzwiami ?

Jasne, że przed wszystkim się nie zabezpieczysz, ale lepsze to niż nic, a stwierdzenie, że odrobina rozsądku wystarczy też chybione bo czasami chcesz pooglądać prywatne strony/portfolia, a te będą zawirusowane (chyba piksar miał z tym problem) i co w takim wypadku ?

 

A z swojego doświadczenia to moge odradzić avasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

No to ja mam Winde i Linuksy

Na windzie mam jednego antywira (przed chwilą dowiedziałem się, że stracił certyfikat, a tam co mnie to) Kasperskiego. I to mi wystarcza. System chodzi już z rok bez formata i cały czas bez żadnych problemów ;)

O linuxie nie ma co mówić :D

MONKEY ON YOUR BACK - jakiego systemu używasz, że tak odradzasz antywirów? OpenBSD? Myślę, że jeśli to jest Windows to może być ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności