Skocz do zawartości

Obiekt 3D: stolik nocny [pierwsza praca]


bajaboss

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak jestem zupelnie zielony i dopiero co zaczynam prace z 3ds. To moj pierwszy projekt tak wiec prosze o porady.

1)problem i narazie dla mnie najważniejszy dot. "lewitującej" doniczki i krzesła nie wiem jak zrobic cień pod przedmiotami zeby nie lataly tak wiec prosze o wskazówki

 

oto pierwszy render:x1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te cienie są jak najbardziej prawidłowe przy świetle ustawionym nad środkiem stołu. Drugie światło nie ma włączonych cieni i trochę dziwnie to wygląda.

Co by Ci tu poradzić to oczywiście nie renderuj w scanline'ie tylko zmień renderer na mental raya i włącz GI i FG a uzyskasz naprawdę realistyczne oświetlenie.

Tu szukaj wskazówek:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=44707

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=31457

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może .. dołóż coś do tego stolika ? I zamiast mikrofonu daj lampke ^^

Chyba że to jest lampka, a to wiaderko to klosz ?

 

Ale przyznać trzeba, że okleina na stolika prezentuje się całkiem całkiem ;] ;)

Może zacznij od nauki modelowania, a potem się dopiero bierz za tekstury.

Mimo wszystko jestem z Tobą, bo sam się dopiero uczę :)

Życzę powodzenia i pozdrawiam,

Solo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakaś sensowna scena by się przydała do testów oświetlenia. Może wymodeluj taką klasyczną lampkę nocną gdzie klosz jest z jakiegoś materiału grubego i przy okazji pobaw się z materiałem SSS.

PS nie sądzisz że skala słojów na texturze stolika jest sporo za duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej model mikrofonu zaimportowałeś. Mała rada ode mnie: spróbuj wymodelować coś samemu.

Mikrofon sam modelowalem , a wstawiłem go na ten stolik tylko zeby probny render zrobić i zobaczyc jak wygląda ale rzeczywiscie nie powinno go tu byc:P

Może .. dołóż coś do tego stolika ? I zamiast mikrofonu daj lampke ^^

 

Pomysł z lampką niezły i dzis pewnie będę sie strał cos na kształt lampki wymodelowac :), tak więc pewnie póznym wieczorem wrzucę kolejna odsłone sceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala nie piernicz tu o SSS bo jak ktos zaczyna to wogole powinien zaczac od czegos prostego a ty mu SSS banie ryjesz :P.

 

Mój kumpel pierwszego dnia po zainstalowaniu maxa narobił figur obrotowych (line + mod. lathe) i bawił się z materiałem szkła i efektem kaustycznym. Bardzo fajnie mu to wychodziło a gdyby mu nikt nie wspomniał że takie coś można prosto uzyskać to by pewnie do dzisiaj renderował zwykłe szare modeliki. Kto powiedział że trzeba się uczyć miesiącami żeby zrobić coś tak żeby jako tako wyglądało. Chce chłopak zrobić lampkę nocną, Wy mu podpowiedzcie co może wykorzystać zamiast mówić żeby nie robił czegoś bo to dla niego za trudne. Takie rozumowanie ma się dobrze do np. organiki gdzie poza ograniczeniem znajomości programu dochodzi jeszcze wyczucie poprawnej anatomii które zdobywa się poprzez długie ćwiczenia i wykonanie wielu modeli.

 

No ale dobra bajaboss wyłącz to FG bo Ci sie w głowie pomiesza! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trawnikow
-Jakie dodać swiatło i jak je ustawić tak żeby lampka "świeciła"?

Najprościej zasymulować światło lampki bedzie Ci chyba w taki sposób: w miejsce żarówki dajesz: dwa target spot (jeden do góry, jeden do dołu)i jedno słabiutkie omni, tak żeby wyglądało to generalnie jakoś tak:

coswc4.jpg

A przynajmniej mi wydaje sieże tak będzie najprościej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala nie przesadzaj jak odebrales moj tekst jako atak to sorry poprostu wedlug mnie lepiej by czlowiek nauczyl sie podstaw bo co mu po super materialach jak modele beda lezec i kwiczec? Zlotych zasad nie ma jak ktos chce to moze nawet robic animacje z czasteczkami i kulkami nie majac pojecia o modelowaniu hmmm jak kto chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Temporal teraz ja sorry i zgadzam się z Tobą że podstaw nie można przeskoczyć ale pewnym problemom trzeba wychodzić na przeciw. Myślałem że jak chłopak chce zrobić lampkę nocną to niech ją zrobi jak najlepiej. No ale jak porady forumowiczów mają być ograniczone przez poziom autora wątku to co ja miałem napisać? - nie rób nic póki nie wymodelujesz super tej lampki. Z tym sss'em to tak wyskoczyłem bo ja się w sumie gówno znam na renderingu więc jeszcze raz sorry, sorry, sorry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności