Skocz do zawartości

Jak można bridgem wyciąć w ścianie drzwi


gallardo83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak można za pomocą funkcji bridge wyciąć w ścianie drzwi. Mam ścianę i ją przekonwertowałem do editable poly , wybieram polygon i funkcję bridge i jak zaznaczam ścianę to poprostu wnętrze ściany mi się usuwa i zostają tylko krawędzie, a ja chce tylko w tej ścianie wyciąć drzwi. Jak tego dokonać ? Nie chce dokonywać operacji typu boolean. Pozdrawiam i liczę na jakąś fajną podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

tutrs5.th.jpg

 

1. Box

2. Flip faces

3. Zaznacz te krawedzie...

4. ...i uzyj Connect

5. Chamfer (mozesz podac dokladna szer. okna)

6. Powtorz kroki 3, 4, 5 i dojdz do takiej siatki

7. Selekcja Element i uzywajac Shift skopiuj pokoj

8. Zaznacz Polygon'y ktore beda drzwiami po obu stronach sciany i kliknij Bridge

9. Zaznacz Polygon'y ktore beda oknami Extrude i usun.

Wyrenderuj :)

 

Czekam na "+" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutrs5.th.jpg

 

1. Box

2. Flip faces

3. Zaznacz te krawedzie...

4. ...i uzyj Connect

5. Chamfer (mozesz podac dokladna szer. okna)

6. Powtorz kroki 3, 4, 5 i dojdz do takiej siatki

7. Selekcja Element i uzywajac Shift skopiuj pokoj

8. Zaznacz Polygon'y ktore beda drzwiami po obu stronach sciany i kliknij Bridge

9. Zaznacz Polygon'y ktore beda oknami Extrude i usun.

Wyrenderuj :)

 

Czekam na "+" :)

 

Ok F1 spróbowałem :) A jak zaznaczyć krawędzie (wiem głupie pytanie) ale ja robię tak

1. tworze boxa

2. Convertuję do Editable Poly,

3. Z Editable Poly wybieram element, zaznaczam Boxa i wybieram Flip

4. I następnie zaznaczam te krawędzie które są na czerwono - zaznaczam Edge i klikam na te krawędzie z CTR, ale nie chcą się wszsytkie zaznaczyć - co ja robię żle ? Pozdrawiam i czekam na fajne info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że robię to co cały czas, nad niczym innym nie siedzę i nie mów mi że brak mi zapału, a zamiast pisać tak śmieszne komentarze to raczej napisałbyś coś odkrywczego, bo może rzeczywiście gdzieś robię mały błąd i nie mogę cały czas wpaść gdzie. Mam nadzieję że ktoś mnie rozumie i mi pomoże. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ta opcja mi nie pomaga, a może po prostu nie wiem jak jej używać ? Jak robię tak jak wcześniej opisałem to owszem jak nacisnę connect to w oknie np front pojawia się jakaś kreska po środku boxa, ale w oknie perspective tego nie widać - nie wiem czemu ? Pozdrawiam i liczę na jakąś podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super - narazie coś działa. Już taki młody nie jestem. Pewnie zaraz będę miał kolejne problemy tak więc się nie żegnam narazie :)

 

pytanie ile nam cierpliwości wystarczy - 25 postów i dopiero opanowane zaznaczenie 4 krawedzi - cierpliwosci, i szukania rozwiazan przed zadaniem pytania - tutki, ksiażki, f1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności