Skocz do zawartości

SCENA 3D: pałac


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!!

 

Jest to moj pierwszy wip i chce sie postarac.

Jestem poczatkujacym \"grafikiem 3d\" i to bardzo wiec prosze o wyruzomialosc, piszac ten wip mam nadzieje sie duzo nauczyc dzieki wam licze na duzo porad podpowiedzi krytyki. w mojej pracy bede glownie chcial sie zajac modelowaniem dlatego poniewaz z oswietlenieniem (cieniami itp.) texturowaniem nic nie mialem wspolnego wogole tego nie kumam:)

koniec gadania czas zaczac modelowac:

moja praca nie jest dosc wymyslna jest to \"palac\" z placykiem w ktorym ma sie znalezc fontanna i rozne zeczy.

projekt tworze z glowy prosze o porady co do projektu zmian itp. itd.

zamieszczam pierwsze renderki (nie zbyt dobrej jakosci bo sie na tym nie znam:):()

oto co udalo mi sie w ciagu 2h zrobic:

WAZNE:

TE OBRAZKI SA NIEAKTUALNE PROSZE WIEC O ZOBACZENIE AKTUALIZACJI KTORA JEST DALEJ (stara moze zmylac):):):):) sorki za wszystko

 

palac1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

IIiiiii..... Ja widze tylko 3 obrazek!?!

 

A z tego widze to, proponuje poprawić dach, tzn jego łączenie ze ścianą, bo tak jak jest to woda będzie ściekać po ścianach, no i rynny....

 

Popraw też ogólną bryłę dachu, zlikwiduj tą płaskość, podciągnij go do góry, popatrz sobie na referki pałaców tam wszystko robione jest z przepychem, tak żeby było widać że ten kto tam mieszka komipie się w pieniądzach.

 

 

No to tyle, z tego co widze

 

Pozdro

Gollum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być pałac to nie boże być taki kwadratowy, sama nazwa pałac wskazuje na coś ekstrawaganckiego , budynek orginalny, niepowtarzalny, a na razie to co przedstawileś przypomina tani hotel w Polsce :(. Musisz wyjść po za kwadrat i zrobić też trochę jakiś okrągłąści , nieregularnych kształtów, jakieś elementy dekoracyjne. Użyj zakładki grafika w googlach i poszukaj zdjęcia pałaców to od razu zrozumiesz o co mi chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na slepo dalem ten ostatni skan a palacyk ma bardzo charakterystyczna nazwe wiec jak wkleisz do googli to:

 

vaux-le-vicomte

 

to masz lepsze referki niz w ksiegarni. Powodzenia.

 

ps.do Wszystkich Moich Wrogow - takim dupkiem chyba do konca nie jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akdsn:

nielot przecież sam pisał na początku, że chciałby ten pałac głównie wymodelować a z teksturowania jest zielony, więc nie wiem czy ten Twój pomysł jest dobry. No chyba, że nielot jest aż tak odważny, jeśli tak to powodzenia jeśli nie to lepiej niech modoluje tą prostszą scenę. Z dechami i kartonami. Ale tak czy siak. Powodzena !!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super tylko nie mam do niego rzutu.

Ale ten wiekszy wcale nie jest trudniejszy, wiekszosc elementow sie powtarza, tralki - te male kolumienki przy schodach robisz lathe z przekroju, okna maxowe (do max5 mozna downloadowac ze srony discreeta za free) reszta to same boxy albo przekroje i extrude, jedynym problemem mogac byc glowice tych duzych kolumn bo sa baardzo skomplikowane te liscie akantu ;)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności