Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Zegarek


Oleksiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Cholera jak zobaczyłem co się dzieje w wipie to aż głupio się pokazywać z tym czymś ;] Taki zegarek co leży na biurku i swoim denerwującym dźwiękiem mnie budzi. Myślę nad jakimś renderem z dofem i nad dodaniem mu otarć.

Referki:

http://img132.imageshack.us/img132/7914/back2ew4.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/8101/back1dr9.jpg

http://img244.imageshack.us/img244/8891/wyswietlaczxj4.jpg

Taki progres:

zegarek2ov6.jpg

 

zegarek6ij9.jpg

 

zegarek5qd1.jpg

 

Takie for fun:

zegarek3hg6.jpg

 

zegarek4qj9.jpg

Musze jeszcze poprawić ten tyłek bo jest zbyt wysoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ardeni - dzięki, inny kadr mówisz... hm no pomyśle nad tym chociaż chce wypełnić lewą przestrzeń "czymś" ale czym to nie wiem.

tomdv - thx, nad tym dopiero będę pracował ;]

Zajcev - thx, będzie więcej. postaram się zrobić na ile postaram fotoreal z dodatkami jakiś bajerów...

SWRSC - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że model jest zupełnie przyzwoity, pomysł z wytarciami i jego realizacja jest również dużym atutem, jednak to przedstawienie modelu w takim a nie innym otoczeniu oraz oświetleniu powoduje, że jest on mało przekonujący i nie przyciąga uwagi. Niestety dodawanie elementu nie związanego z tematem i sprawdzanie "a co by było gdyby" wg mnie się nie sprawdza.

 

Żeby nauczyć się odpowiednio przedstawiać model, sugeruję poprzeglądać zdjęcia zegarków tego typu z katalogów, w internecie jest tego pełno, i spróbować odwzorować otoczenie oraz oświetlnie z takiego zdjęcia.

Jest tu jednakże mały zgryz ponieważ przedstawiasz obiekt "używany" :), więc najlepiej jeśli współgrające otoczenie byłoby również takie "używane", nie natomiast render a'la studyjny. Lepiej więc pasowałoby na ten przykład miejsce gdzie ów zegarek faktycznie stoi w Twoim pokoju.

 

Możnaby ewentualnie zrobić eksperyment i spróbować wzorować się na zdjęciu aukcyjnym z allegro :)

 

W każdym razie w takiej postaci jak jest teraz przedstawienie zabija dobry model i nawet dobre tekstury śladów zużycia nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArTooRo - zgadzam się w pełni z Tobą :D Byłem świadom tego że dodane prze zemnie elementy nie trzymają się k**y :P ale miałem małą wizje i cóż nie wyszła :P Oczywiście nie jestem zawiedziony bo nauczyłem się sporo nowych rzeczy.Dzięki za pokazanie w jaki sposób podchodzić do takiego problemu...

 

kamil.ochel - heh dzięki. A a tak btw to sporo jest tematów "mój pokój" itp. a może jacyś pro od efektów i kompozycji skusiliby się na temat "mój pokój zaawansowanego grafika" w którym to byłyby rzecz użytku codziennego przedstawione w sci-fi-owy sposób :D to byłoby ciekawe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałem że dla pro :D - w takim temacie najważniejsza byłaby kompozycja, a że efekty byłyby trudne do uzyskania to nam to jeszcze niepisane :P

 

Apdejt hm... już nawet nie wiem czy będę robił... Posłucham się rady ArTooRo i może coś doskrobie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Starałem się ale już mi się nie chce tym bawić - nudne się to stało, więc postanowiłem pobawić się jeszcze jakimiś bajerkami powstało co powstało...

Kiedyś postaram się wrócić do tego modelu i go dokończyć, a teraz daje mu odpocząć.

 

Zegarek14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe dobra koniec tej żenady. :D

 

Model jak i scenę pozostawiam samą sobie choć pewnie - jak naładuje skilla - powrócę do niej i zrobię fotoreal :D

 

Cienie - tak wiem - żadne światło ich nie ma włączonych ;] sam FG.

 

Jeszcze raz dziękuje za komenty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kabelki w środku zegarka ? a jakby jakiś krasnal chciał go rozkręcić to co :-p ?

Całkiem fajnie wygląda na pierwszych zdjęciach ale już z rysami i wytartymi przyciskami to jak dla mojego brata pokazałem że jest takie coś do kupienia (tak dla jaj) to on się zapytał dlaczego taki fajny zegarek sprzedają z rysami i popękanym drewnem. więc dał się nabrać że prawdziwy i moje takie same zdanie , że wygląda jak prawdziwy (chodź są małe szczegóły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ależ się zdziwiłem przeglądając WIP'a jak zobaczyłem moją ostatnią pracę :P Kurde aż się łezka w oku kręci ;)

 

Dzięki za komenta. To już nie mój poziom :P Za kilka tygodni wrzucę coś nowego i mam nadzieję że znów uda Ci się nabrać brata ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności