Skocz do zawartości

Zlozenie plansz


wookie

Rekomendowane odpowiedzi

To tak docelowo chce przygtowac plansze 50x70 do wydruku ( 3 szt czrnobiale 3kolor ) , skupmy sie na kolorze , plansza z elewacjami + przekroj , przekroj zapisuje w pdf ( 300dpi ) elewacje robie render i teraz zeby byla dobra jakos wydruku wystarczy ustawienie standardowe 72dpi czy dac wieksze ? jesli tak to jakie ? im wieksze tym dluzej renderuje :/. Pozniej wrzucam do photoshop i obrabiam , jakies dodatki , jak calosc zapisac tak zeby nie tracic na jakosci i nie bylo pixelozy przy drukowaniu ? w pdf ? tiif ?

 

Wszelkie wskazowki jak najlepiej przygotowac plansze mile widziane ;]

 

Druk w kolorze bedzie w wysokiej jakos i na papierze foto , co swoja droga poprawi jakosc , a nie zwykly solwent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

zrob sobie plansze 50 x 70 cm w corelu . zaznacz wielkosc rendera . wiesz ze ma byc 300 dpi wiec exportuj to do JPG w 300 dpi . potem sobie na np photoshopie zobacz jaki obszar zajmuje render ( na tym co wyeksportowales w corelu ) i mozesz po prsotu ten wymiar przerzucic na rozdzielczosc rendera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam corela i go nie mam ;/ , i nie do konca cie zrozumialem , tzn ze render nie musi byc ustawiony na 300dpi i w takiej rozdzialce robic go ?

 

musze zrobic elewacje w 1:100 i wychodza duze 45 i 35 cm dlugosc mniej wiecej na 15cm wysokosc

 

( dzialam w archicadzie 11 i render wew LW )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corel mozna zastapic innym programem . chodzilo mi o to ze robie sobie realne wymiary - 50 x 70 cm ktore chce pokazac w pixelach - dlatego te 50x70cm w corelu - exportuje w300dpi do jpg - odczytuje sobie wymiar w pixelach ( a wiem ze to jest format w 300 dpi ) ; mozesz ustawic nawet w PS sobie plansze ( choc z tym mi zawsze gorzej szlo ) -robisz nowy dokument - ustawiasz wymiar w cm i 300 dpi - wazne zeby pamietac o jednostkach . po zamianie formatu na pixele bedizesz znal rozdzielczosc planszy i proporcjonalnie rozdzielczosc rendera . To taka moja metoda na chlopski rozum , teoretycznie sie to mysle zgadza , tak w praktyce do druku wystarcza nawet 150 dpi i kwestia tez drukarki/plotera . Ostatnio np obrabialem rendery 5000x2500 na plansze 50x70 i pewnie to bylo mniej niz 300 dpi

 

EDIT - zamienilem 35 x 15 cm na rodzielczosc ( do konca nie wiem jaka wybrac ;/ )

4134 x 1772 przy 300 pix/inch

10500 x 4500 przy 300 pix /cm

ktore wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delf77 - wybierz to pierwsze, to jest właśnie 300 DPI (dots per inch) Oczywiście można wybierać rozdzieloczość na cm, czyli w sumie odpowiednik ok.600 DPI czy nawet więcej, tylko po co?:)

 

Co do formatu, teoretycznie pdf jest spoko, bo zachowuje dane wektorowe, ale drukarnie jakoś zawwsze krzywo patrzą i wolą tiffy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plikiem nie ma problemu czy tiif czy pdf czy jpg.

 

Dzieki delf juz rozumiem o co chodzi , zrobic 50x70 w 300dpi poprostu a robiac 72 dpi mialem pixele i rozmycia , teraz sie mecze i robie rendery a to trwa heh na szczescie jeszcze caly jutrzejszy dzien mam na zlozenie :)

 

Co do drukarki to hmm bedzie ploter nie wiem jaki , do kolorowych wybralem papier foto i wysoka jakos ( nie bylo czasu wypytac sie natomiast ma byc duzo lepsza jakos niz wydruk z a3 ktory widzialem ) , jeszcze sie upewnie jaki to papier bedzie itd ale mysle ze bedzie ok jak dobrze plansze przygotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności