Skocz do zawartości

Allegro


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niecaly miesiac wystawilem na aukcje kolegi auto kotre bylo po dachowaniu "CZESCI OD REANUALT MEGANE TANIEJ NIE ZNAJDZIESZ" !! w trakcie aukcji sprzedalem troche czesci. Na koniec typ wylicytowal moja aukcje za 1000zl.

Cytuje emaila:

Treść wiadomości:

Witam!!! Wygralem aukcje "reanult megan" uderzone lekko w lewy bok.Prosze o kontakt w sprawie uzgodnienia terminu odbioru samochodu.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Moja odpowiedz:

 

Witam

Byla to aukcja w ktorej byly do sprzedania czesc od Reanault, w trakcie aukcji sprzedalem duzo czesci , nie byla to sprzedaz calego auta wyraznie napisalem to w aukcji, Pan chcial kupic wszystkie rozerbane czesc od Renault??

 

I w tej chwili nie mam zgody tego kupujacego na wycofanie sie, bo chcialem zeby nie palcic prowizji skoro zakup nie doszedl do skutku, a typ caly czas mi sadem grozi.

 

Dzis otrzymalem emaila od tego pajaca

 

Witam! Sprawa zoastała skierowana przezemnie do sadu poniewaz sprzedajacy nie dotrzymal warunkow umowy, twierdzac ze nie sprzeda mi zgodnego z opisem towaru w wulicytowanej cenie! Pozdrawiam

 

Prosze o opinie na ten temat, czy ten kupujacy jest normalny :)

Czy moze cos z tego wyniknac ?

 

 

pozdrawiam

 

PS TRESC AUKCJI

 

Witam ! Mam do sprzedania wszystkie czesci od Renault Megane 1996 r. po oszalamiajacej niskiej cenie !!! Nie bede wrzucal fotek bo za duzo tego. Jesli ktos bedzie zainteresowany wysle mailem foty ! PROSZE O KONTAKT TELEFONICZNY : .....

 

Ktos mi pisal ze zle wystawilem ale jak mialem wystawic 100 czesci od samochodu kazda czesc to osobna aukcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wydrukuj treść aukcji / screen i raczej spokojna głowa.

Napisałeś wyraźnie. Pozatym myślę, że to tylko straszak, chce wyłudzić coś.

 

ps. Zwróciłbym się z tym do allegro też, potrafią być bardzo pomocni i mogą mu zafundować ostrzeżenie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym pisal odrazu do allegro. Mialem sytuacje gdzie gosc cos krecil z wyslaniem towaru, nie odbieral telefonu itp. Napisalem do allegro, zablokowali mu konto po paru godzinach, i wiecie co? odebral telefon :) I nawet wyslal co mial wyslac.

Tak czy siak odkad zaczely sie robic sprawy sadowe wokol allegro wg mnie zaczeli sie wyczulac na tego typu sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TrojkaT jeżeli napisałeś że sprzedajesz części to sprzedajesz części, a nie cały samochód to chyba proste a jeśli są na świecie takie pajace kturzy nie umieją czytać to ich sprawa. Moim zdanie z tym sądem to gość blefuje bo chce na 1000 kupiś bite auto a potem je wyklepać tanim kosztem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh Allegro to miejsce dla wielu cwaniaków. Ja sam kiedyś chciałem posądzić kogoś ponieważ po 1,5 miesiąca nie dostawałem paczki, a jak się okazało sprzedający pojechał do szpitala i nikogo nie poinformował a firma nic nie wiedziała :) Więc można też spotkać się z olaniem...

 

Myślę ze nie musisz się martwić, jedynie może Ci to zabrać trochę czasu, lecz jeżeli będzie to miało miejsce to czas na odszkodowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza euforia że nic z tego nie będzie może być przedwczesna, opis aukcji a przez co umowa skonstruowana była w sposób nieprecyzyjny. Niestety doświadczenia z aukcjami na allegro (i nie tylko) dowodzą, że należy pisać tak oferty jakby miał je czytać obywatel USA, albo polski cwaniak. Wiele aut poszło już na allegro za złotówkę bo sprzedający nie zadekarował w aukcji ceny minimalnej. Sad później nie ma wyjścia i musi wydać wyrok nakazujący wydanie w/w rzeczy w tej cenie.

Teraz tylko pytanie na ile zdeterminowany będzie ten koleś.

 

Z drugiej strony jestem ciekaw jak sprzedałeś różne części w ramach jednej aukcji, czy sprzedaż następowała poza allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś może Cię pozwać, miałem podobną sprawę z trochę mniej wartościową rzeczą, ale zapewniam kupujący na allegro mogą się doczepić np porysowania którego nie było na zdjęciu

a z drugiej strony też kolesia rozumiem, wylicytował części które potrzebował, dla niego pewnie w miarę tanio, a tu okazało się że części nie ma, z Twojej strony to sprzedawanie części poza aukcją + aukcja na allegro to była trochę nieprzemyślana sprawa, radził bym się dogadać z tym kolesiem bo inaczej może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRESC AUKCJI

 

Witam ! Mam do sprzedania wszystkie czesci od Renault Megane 1996 r. po oszalamiajacej niskiej cenie !!! Nie bede wrzucal fotek bo za duzo tego. Jesli ktos bedzie zainteresowany wysle mailem foty ! PROSZE O KONTAKT TELEFONICZNY : .....

 

no niestety mozna tresc tej aukcji zrozumiec tak jak zrozumial ten koles..

Wg. aukcji jest podane ze sprzedajesz dosłownie wszystkie czesci do danego samochodu w 1 aukcji.. czyli caly samochod ze wszystkimi gwarantowanymi częsciami..

sprawa moze byc nie za przyjemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagnij termin "lekko" i powiedz ze czesci powypadaly

 

szczerze to bym sie poki co nie denerwowal, bo koles ci nic nie zrobi, dopoki faktycznie nie zglosi sprawy do sadu. Jesli nic nie przyjdzie to napisz kilka emaili i napisz negatywa ze brak kontaktu oraz wulgarnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja wam napisze o wczorajszej checy. Wczoraj mój szwagier wygrał licytacje na forda tranzita z 2005 roku za 4800zl facet się pomylił o jedno zero. Oczywiście szwagier wygrywając to auto dzwonił do kolesia a ten wielkie oczy że napisał o jedno zero za mało. Postraszyliśmy go troszkę sprawą sądową itp. a skończyło się na pozytywnym komentarzu od sprzedającego. Ubaw na całego, szkoda że tego nie nagrałem. Rozumiemy to że każdy pomylić się może tylko nie każdy takiej okazji odpuści, podobny przypadek już miał miejsce i sprawa została nagłośniona przez media":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności