Skocz do zawartości

Szumy w słuchawkach, a inne urządzenia


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Oi!

 

Pytanie do znawców:) Często słucham muzyki z komputera na słuchawkach, często słyszę denerwujące szumy i piszczenie, myślałem, że to wina karty albo kiepskich głośników, do których podpinam słuchawki. Okazało się jednak, że przyczyną jest taka duża świetlówka na wysięgnikum którą mam przymocowaną do biurka.

 

Świetlówki nie przestawię - bo wiadomo, jakoś trzeba pracować, komputera też nie, bo nie mam miejsca. Więc pytanie: da się jakoś wytłumić te przebicia? Może jakoś świetlówkę upgrade'ować albo po prostu coś zmienić w ustawieniach dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

po pierwsze ścisz pcm (wave chyba się to nazywa w windowsie do około połowy) bo jak karta wzmacnia, to straszne szumy i trzaski zawsze są, a jak ci na kablach łapie śmiecie z jarzeniówki, to owiń przewody od słuchawek folią aluminiową, i podepnij ją do masy. :P Acz fabrycznie powinien być tam ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmien jarzeniowke na zarowke - lepsze, wygodniejsze swiatlo

2. Odlacz lampke od listwy przeciwprzepieciowej o ile taka masz

3. UPS?

4. Karta - wiadomo ze karty typu creative nie dorownuja Sound to noise ratio tym lepszym.

 

Nie wiem jaka masz karte i ile chcesz przeznaczyc, ale fajne karty zaczynaja sie od 200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piksar ma rację :) trudno żeby fale światła zakłócały fale dźwiękowe...

 

To nie, ale do słuchawek też idą fale elektryczne, takie same jak są w lampie, więc jest całkiem możliwe że zakłóca. Ja kiedyś miałam tak że mój laptop na półtora metra odległości włączał i wyłączał radio, musiałam radio odłączyć z prądu żeby był spokój.

 

Najsensowniejsze wydaje mi się wymienienie jarzeniówki na żarówkę, wydaje mi się że w żarówce są mniejsze napięcia.

Żeby to sprawdzić przedtem, możesz na próbę przenieść komputer do innego pomieszczenia w którym jest żarówka w podobnej odległości, i zobaczyć czy dobrze słychać.

 

To z folią aluminiową też może zadziałać, opowiedz nam czy się sprawdziło.

 

Ewentualnie jakiś wpływ może mieć kierunek w którym idzie kabel z komputera do słuchawek, możesz spróbować obrócić całość o 90 stopni, ale raczej wątpię czy pomoże bo kabel i tak nie idzie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: zgodze sie z toba tylko w kwestii wymiany na zarowke, reszta to bujdy

swietlowka tez dziala na 230V wiec tutaj nie ma roznicy

 

glownie chodzi o to iz taka swietlowka moze wrzucac w kabel jakies zaklocenia, a wiadomo ze tym samym kablem idzie prad do komputera

generalnie takie zaklocenia powinien zlikwidowac ups, listwa z filtrmi albo dobry zasilacz

w starych autach czasami radio pierdzialo jak sie wlaczylo wycieraczki

 

ogolnie na moim djskim forum wiele ludzi ma problemu z pierdzacymi/buczacymi gramofonami, dzieje sie to czesto przez to iz mixer wzmacnia zaklocenia wprowadzane w kabel przez np. lodowke ktora jest podlaczona na tej samej fazie

 

sprobuj sugestia pixara podlaczyc lampke przez przedluzacz z innego gniazka (inny pokoj, najlepiej na innej fazie (ale tego raczej nie jestes w stanie stwierdzic)) i powiedz co sie wtedy stanie

 

no nie mówcie, że będziecie ekranować przewody owijając je folią aluminiową. :P ludzie :P, prawda, że można tak conieco wyekranować, ale w życiu nie owijałbym przewodów :P
no bo to nic nie da, zaklocenia ida w kablu a nie z otoczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności