Skocz do zawartości

Scena 3D: Urwany most


Ufol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Sporo czasu minęło odkąd zamieściłem tu ostatni wątek, ale wreszcie znalazłem troche czasu żeby sie na to pokusić.

 

Mam pomysł na scenkę ze starym zerwanym mostem na jakimś zadupiu że się tak wyrażę :). Ma być w księżycową noc i mieć mroczny klimat, choć nie jestem do końca pewien czy uda mi się uzyskać taki efekt. Nie wzoruję się na żadnym konkretnym moście, wymyślam na bierządzco (na biórku ma tylko prosty szkic).

 

Narazie udało mi się wymodelować tylko 2 filary od "bramy", ten box z tube pod spodem są tylko po to żeby pokazać jak mniej więcej ma to wyglądać (będzie się znacznie różnić). Miejscami modelik troche kanciasty bo nie bawiłem się jak narazie w żadne smoothy.

 

Prosze o komentaże, jakże nielubianą i równie niezbędną krytykę i jakieś sugestie też mile widziane. I wybaczcie małą rozdzielczość obrazków ale wrzuciłem jako załączniki na forum bo chce iść spać i nie chce mi się w tej chwili szukać jakiegoś serwera. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ależ nie musieliście się tak rozpisywać... :/ mogliście hociaż napisać że jest do bani...

 

Mału update z mojej strony. Zrobiłem wyrwe po ekspliozji, jak narazie troche niedokładana ale puźno już i nie mam siły dłużej robić, później dorobie jakieś detale, bardziej poszarpie końce belek i samą dziure i dodam jakieś mniejsze druty zbrojeniowe. Sama poprzeczka mi sie nie bardzo podoba spróbuje ją potem zmienić.

 

W tych dziurach na szczytach filarów będą zaczepione liny mocujące czy jak im tam było i nie będą tak brzydko prześwitywać.

 

mam nadzieje że tym razem nie pisze do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za mały rozstaw filarów. Poza tym wygląda troszkę jak zabawka, jakiś taki plastikowy, ale materiały powinny zmienić to wrażenie.

 

Co do samych zniszczeń, to dodaj jeszc ze jakieś spękania naokoło tej wyrwy, beton zwykle pęka, szczególnie jak jest w nim jakaś stalowa konstukcja, która ulega przesunięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilkołaka to może nie maykel... ale myślałem żeby później dodać tam gdzieś wisielca :)

postaram sie dodać jakieś pęknięcia, btw. znacie jakąś oryginalną technikę?

co do rozstawu filarów to most miał być dość wysoki więc może się wydawać za wąsko rozstawiony. na górze widać barierki (zazwyczaj są 0.5 wysokości człowieka), spróbój wyobrazić sobie skale goran.

 

dziś wcześniej ze szkoły wracam więc może uda mi się troche więcej popracować na mostem, postaram się wkrótce dać upa. dzieki za komenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew oczekiwaniom nie znalazłem tak dużo czasu jakbym chciał dlatego niewiele dorobiłem. Zrobiłem troche pęknięć na brzegach dziury ale słabo je widać bo małe albo zasłonięte, będe musiał powiększyć, dodałem jeszcze troche złomu w dziurze i zniekształcony stelaż czy jak to tam sie zwie. Może się wydałać lekko low poly, palce mnie już bolą od klikania więc jakieś chamfery itp zostawiam na puźniej.

 

most5qv6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chociaż sam most (to pomiędzy filarami)...

 

zapomniałem przez pośpiech to sprostować, lestat, ja narazie robie portal, to co jest po między filarami nie jest mostem, poniżej daje obrazek jak to mniej więcej ma wyglądać, tam gdzie się kończy plane bedzie urwisko a box po środku jest docelowym mostem. (to tylko jako podgląd, będzie zupełnie inaczej).

sprostxd9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności