Skocz do zawartości

Od czego zacząć?


Gość nXan

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy w programie 3ds max .Pracuje w nim od kilku dni (poznawałem narzędzia) I nie wiem od czego zacząć.

Proszę o jakieś rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moze zadaj pytanie "powiedzcie mi czego mam sie nauczyc" ?

To chyba ty powienienes wiedziec co chcesz robic z 3d maxem, a nie inni ludzie mowic ci co masz robic.

Chcesz byc modelerem, ogladaj tutki o modelowaniu, chcesz robic efekty specjalne... no coz, niespodzianka, poszukaj materialow o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosia87

ja mam konkretne pytanie;D jak można wymodelować fotel taki najprostszy... dopiero zaczynam zabawę z 3ds max wiec kiepsko mi to idzie za każdą cenną rade będę bardzo wdzięczna

 

 

 

edit: udało mi się znaleźć bardzo fajny opis jeśli ktoś będzie miał podobne zadanie do zrobienia to jest link:http://www.google.pl/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&channel=s&hl=pl&q=fotel+w+3ds+max&lr=&btnG=Szukaj+w+Google

trzeba pobrać plik modelujemy fotel jest w formacie pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosia87

Odpowiem najpierw na pytanie czy potrzebuje 3ds max: otórz do szczęścia mi on nie jest potrzebny ale jak na ironie jest mi potrzebny;D. A co do tego dlaczego większość zaczyna od fotela: w moim przypadku było to wymuszone przez panią profesor na studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw najlepiej zacząć od videotutków i kombinowania (metoda prób i błędów). Po za tym ja zaczynałem od książki: Ćwiczenia Praktyczne 3ds max 9, autora nie pamietam ale jest tak zółto biała i kosztuje 20zł - tam masz wszystkie podstawy w oparciu o ćwiczenia. Biblie odradzam Ci kupować jak narazie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosia87

w sumie to kupiłam sobie już książkę Joanny Pasek, ale chyba będę musiała jeszcze zainwestować w jakieś ćwiaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie na toturial jak gosc robi domek/samochod/oswietlenie

bedziesz mial mniej wiecej pojecie jak to wszystko dziala....

 

http://blog.sina.com.tw/tensun3d/

 

stronka jest napisana w obcym jezyku ale filmiki sa fajne

jedna wada - trzeba zassac z rapidshare (czas oczekiwania , zwlaszcza przy sciaganiu 2 czesci zabija )

 

powodzenia !

 

p.s

polecam wszystkim innym uzytkownikom, nie tylko poczatkujacym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem nowy ale już nie zielony (tylko na renderingu się zupełnie nie znam). Moim zdaniem bardzo przyjemnie jest uczyć się z książki. Kupiłem 3DS Max 9 Ćwiczenia praktyczne (19,99 zł) i nauczyłem się z nich podstaw. Potem przeszedłem do tutków ażeby coś z nich wogule z nich rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności