Skocz do zawartości

Finished 2D: Rain


masz)rum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzięki wszystkim jeszcze raz za pomoc przy Wipe ;] Warto czasem zaciągnąć opinii kolegów po fachu. Tak więc wrzucam finisha, usiadłem dzisiaj ostatnią godzinkę do planów i już luzuje, nie ma co męczyć lepiej zrobić coś nowego ;] Pozdrawiam i zapraszam do oceny/krytyki.

 

Rain%20Finsmal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

świetna ilustracja, bardzo ładna perspektywa dodająca pracy uroku;) nie wiem tylko czy to przeoczenie czy tak ma być, ale widzę jedną ledwo widoczną poziomą linię (wmieszaną w deszcz) na samej górze która mi nieco nie pasuje... ale może się czepiam;)

piękne dzieło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezła praca wyszła ;]. Klimat, klimatem wiadomo, ale elegancko światła zrobiłeś, to mi sie chba najbardziej podoba. Nie podoba mi sie tylko deszcz przy samej górze (kilka kresek zmienia kąt, no i ta pozioma linia dziwnie wygląda), ale może tak ma być. Natomiast nie zmienia to faktu, że całosć naprawde imponuje ;]. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tam gdzieś na górze Rodzer Chałer mówi coś o łzach na deszczu ;) Potrafisz robić klimat, a to cenna sprawa, można się na chwile oderwać od smutnej rzeczywistości.

ps. przypomniała mi sie taka gierka Bioshock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja, jestem pod wrazeniem:] jedyne co mnie zastanawia to przechylajaca sie wiezyczka - najwyzszy punkt na dalszym planie. moze to tylko takie wrazenie, ale wydaje sie przechylona. albo jest po prostu delikatnie zbyt mocna. byl to pierwszy obiekt z obrazka na ktorym zawiesilem oko na dluzej:P

pozdro i pracuj dalej, oczy me wyglodniale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za komenty, ciesze się że wam się podoba ;] kilka spraw dało by się zrobić lepiej , spróbujemy w następnych ;]

Ciosek: Dzięki, miło słyszeć, sam znam kilka prac na tym forum które tak na mnie działają ;]

DaRoZ: Dzięks, niby fajnie ale jednak wolałbym chyba robić szybko prackę która nie potrzebuje dociskania ;]

Maykel: ;] nie tam w jednym z budynasów Harrison dostaje po dupie ;P przemowa to po grze wstępnej

tak właściwie to Blade Runner nie był zamierzony, może poszło podświadomie bo większych założeń nie było, miało być coś po prostu w klimacie futuristic retro crime city ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne, bardzo fajnie dociagnales ta prace.

 

Tak dla efekciarstwa i pod klienta moglbys dac troche mocniejszy ten kontrast zimnej gory i cieplego dolu i na dol rzucic nieco wiekszy kontrast i nasycenie. By sie fajnie rozdzielily te dwie przestrzenie, co, wydaje mi sie, pomaga przy takich wertykalnych obrazkach. Tak jakby tresc sie nieco porzadkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Omen, ale ze dosyc daleko odbiegles od mojego konceptu edycji, wiec tez sobie pozwole. Mi chodzilo o rozdzielenie planow, a u Ciebie dol zdominowal calosc, chociaz to tez ciekawe rozwiazanie i jakas konkretna decyzja, ktora pozwala chyba latwiej czytac prace.

 

 

rain1bi-edit.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander, OmeN : uff dzięki ogromne, powiem że sam nie wiem która z waszych wersji jest lepsza, ale na pewno obie bardziej mi się podobają od oryginału ;P mam pytanie jeszcze do was obydwu, krótko możecie opisać jak to zrobiliście?

OmeN: Gradienty tylko czy coś jeszcze tu siedzi?

Leander: Na kontraście i nasyceniu czy też jeszcze coś innego?

ps: nie tracicie czasu na spanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiowalem dol dalem ta nowa warstwe w trybie softlight. Potem jeszcze jedna warstwe w trybie screen na malej przezroczystosci (zeby wybic nadmierne czernie uzyskane softlightem). Gore lekko oziebilem jakims niebieskim. Tak teraz patrze, ze za duzo niebieskiego dalem i plaska gora sie zrobila. BTW czerwony tam pieknie wyglada, ale gubil sie ten podzial na plany.

 

Generalnie mi chodzi o uzyskanie teatralnego efektu bardziej. Czyli jest sobie drugi plan oraz lokalnie oswietlony dol. Czyli wlasciwie to co w oryginale tylko wyrazisciej. U Omena jest iluminacja wielka z jakims poteznym zrodlem swiatla.

 

Przypomniala mi sie taka pracka, ktora Aleksi Briclot zrobil na jakis workshopach conceptart.org. Podobne kolory, tylko poniewaz to bylo skladane ze zdjec, to troche lepiej siedza te odcienie. Wrzucam, bo mysle fajna referka do porownan, a watek i tak juz zepsulismy ;)

 

aleksi_praha_comic_cover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to po prostu gradienty na warstwie w trybie overlay - niecale 30sekund ;] Jak robisz to na poczatkowym etapie dobierania palety to potem pracujac na dobrazkiem automatycznie sobie te gradienty urozmaicasz innymi odcieniami - dzieki temu nie jest tak monotonnie jak gdy zrobisz to na koncu jak ja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam zepsuliście ;] dla mnie zaszczyt że wpadliście w odwiedziny (no może w wątku Wipa bardziej by mi się to przydało ale i tak dobrze ;P) Musze się przyznać że mój poziom znajomości PS'a nie doszedł do funkcji softlightu ani overlaya no ale czas to zmienić. Dzięki ogromne jeszcze raz za podmalówki i wyjaśnienie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności