Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mercedes Benz 720 SSK


Malkav

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuugim czasie totalnego braku aspiracji do modelowania czegokolwiek postanowiłem zabrać się za nowy model. W zasadzie dopiero co go zacząłem, więc co jakiś czas postaram się dawać updaty z postępu prac. Liczę na konstruktywną krytykę, bo jeśli mam coś poprawiać to wolę zacząć już teraz niż na końcu wszystko przerabiać :)

 

Załączam zdjęcie oryginału, żeby było wogóle widać do czego to wszystko zmierza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to czas na mały updejt. Jest pare miejsc które ze względu na brak ich widoczności w skończonym modelu postanowiłem nieco odpuścić (np. tylny most wstawiłem narazie tak żeby cokolwiek było, może potem coś z tym zrobię). Gorzej ma się sprawa z tym, że już w tej chwili mój sprzęt zaczyna mieć problemy z dźwiganiem modelu :P Niestety kiepsko jeszcze u mnie z robieniem oszczędnych pamieciowo modeli. Gdyby ktoś miał jakieś rady odnośnie takich zabiegów to chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też tak się zastanawiałem, ale policzyłem mniej więcej szprychy na zdjęciach i się raczej zgadza. Może poprostu odrobinę za szeroką felgę zrobiłem, więcej nie ma wyraźnego efektu nakładania się przednich i tylnych szprych.

Co do zabierania się za detal, to nie sądziłem że aż tak mocno obiążę pamięć już na tym etapie, ale mam nadzieję że wkrótce dokupię tak ze 4 giga memorki i będzie lepiej, bo narazie na 1 GB działam. Możliwe jednak że najpierw skończę ten model jakoś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam komp chodzi w porządku i nie lata mi nic zbędnego w tle. Poprostu za mało pamięci na większe ilości trójkątów. Ale jakoś to będzie ;)

Generalnie staram się w miarę możliwości collapsować co się da i pracuję w większości na pojedynczych obiektach w grupach żeby ułatwić sobie pracę, nie wiem czy dobrze, ale tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kolejnego updata, mimo że dużo się nie pojawiło, ale tak żeby cokolwiek było :P Ostatnio jakoś strasznie mi praca spowolniła, ale obiecuję że skończę ten model chociażby nadeszła nuklearna apokalipsa i musiałbym modelować w bunkrze.

Nieco problemów sprawiają mi również referki, działam w tej chwili głównie ze zdjęć, bo blueprinty niestety nie są w pełni poprawne, ale i tak niektórych rzeczy nie jestem w stanie rozpoznać w sensie "jak to jest zrobine". Ponad to każdy z zachowanych modeli ze zdjeć czymś się różni (może ulegały zmianom prz rekonstrukcji?), więc będę taką kompilację robił ale w kierunku wersji muzealnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czas na kolejny update. Jak raczej widać nie mam zbytnio ustalonego schematu pracy, więc to tu to tam coś się pojawia, a czasem wracam do niektórych rzeczy aby coś poprawić. Taki lekki, nieszkodliwy chaosik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne widzieliście już prackę Hynola w złotej galerii. Wystarczy więc powiedzieć, że mimo obietnic o skończeniu modelu, chrzanię to...

 

P.S. Żeby było śmieszniej, dzisiaj zamówiłem 2GB ramu żeby pociągnąć ten model :P he.. hehe...

jakoś nieśmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, przynajmniej narazie. Trochę mi ochota odeszła ;) Może kiedyś wrócę do niego, bo po takim wkładzie pracy raczej nie wyrzucę do śmieci. W tej chwili musiałbym konkurować z Hynolem, a w tym starciu raczej nie mam szans :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dobrze już dobrze, dokończę go :P Poniosło mnię... Ale jakiś czas przerwy się przyda żeby nie było natłoku takich samych samochodów. W międzyczasie przyjdzie nowy ram i może też nowy zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, przynajmniej narazie. Trochę mi ochota odeszła ;) Może kiedyś wrócę do niego, bo po takim wkładzie pracy raczej nie wyrzucę do śmieci. W tej chwili musiałbym konkurować z Hynolem, a w tym starciu raczej nie mam szans :P

 

A czemu niby nie? Model bardzo ładnie Ci idzie i masz już naprawdę nie tak wiele do zrobienia. Jakby co to mogę przesłać troszkę fotek do obejrzenia detali (głównie z sskla, ale sporo rzeczy jest takich samych). W razie czego daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować :). Jedną z największych zagadek jest dla mnie w ssk ta blacha z tyłu nad bakiem. Nie mam pojęcia czy ona jakoś wchodzi pod karoserię, czy jak, nigdzie tego dokładnie nie widać :( Niedługo może zabiorę się znowu dłubanie maski i pokażę jakieś nowe rendery (jak uporam się z górnymi wlotami XD, do tej pory boczne zajęły mi cały jeden dzień), chwilowo dziubię inny modelik w zbrushu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności