Skocz do zawartości

wymiary


piotrek galileo

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Jeżeli narysuje jakąś bryłę i chciałbym pokazać wymiary tej bryły, chodzi tu o linię odniesienia od punktu do punktu z linią wymiarową ze strzałkami , czy jest to możliwe na maxie9 ?. z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazania w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w zakładce helpers gdzieś jest Tape - czyli miarka

 

wielkie dzięki za zainteresowanie , ale Tape pokazuje wymiary na własciwosciach a mi chodzi o pokazywanie wymiarów tak jak na rysunku technicznym czyli obok bryły np.wysokość prostokątu chcę podać poziomą kreską u dołu druga pozioma u góry a między nimi kreska pionowa ze strzałkami obok której podaję wymiar wysokośći.Jeżeli znajdzie się coś takiego to prosze jeszcze o odp. z góry dziękuję. Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz tapie i wymiar to zrób strzałki i text jako editable spline z extrude 000,1 i wyrenderuj. Jako text wpisz to co ci pokaże tape. Chyba że chcesz to mieć dynamiczne to nie wiem

 

No wielkie dzięki za zainteresowanie ale własnie chodzi mi o automatyczne wymiary ze strzałkami bo jak bym na każdej krawędzi musiał rysować strzałki to więcej rysowania byłoby samych tych lin odniesienia ze strzałkami niż sama bryła, takie automatyczne wymiarowanie mam na solid edge v15 i na auto cadzie ale chcialbym mieć też na maxie i niemoge tego znależć no chyba że nie ma takiego efektu dzieki za odp. z poszanowaniem Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AutoCADzie się to da fajnie robić, ale chyba nie da się renderować takich strzałek.

Ewentualnie możesz zrobić w Autocadzie i pokombinować z eksportem, albo wyrenderować w maxie i w photoshopie nałożyć strzałki z autocada (widok z perspektywy z wyłączonym wszystkim oprócz strzałek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AutoCADzie się to da fajnie robić, ale chyba nie da się renderować takich strzałek.

Ewentualnie możesz zrobić w Autocadzie i pokombinować z eksportem, albo wyrenderować w maxie i w photoshopie nałożyć strzałki z autocada (widok z perspektywy z wyłączonym wszystkim oprócz strzałek)

Dzięki ale własnie robię odwrotnie -rysuję w maxie bryłę, wrzucam do auto cada i tam wymiaruję , ale chciałbym to wszystko robic na maxie i nie żąglować dokumentami , ale widzę że nie mam innego wyjścia ( trochę się zawiodłem że na maxie o tym niepomysleli, ), a cha ... w auto cadzie renderuje się wymiary . dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności