Skocz do zawartości

Postać 3d: Teraz już druga głowa=)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

To mój pierwszy WIP więc nie zabijajcie mnie od razu=) Taka głowa lepiona w MAYA.Wydaje mi się że oczy i nos są mało anatomicznie, i siatka nie jest jakiejś szczególnej urody.Powiedzcie co zrobić żeby wyglądała troche bardziej ludzko=). Dzięki za wszelkie wzkazówki. Może uda się z tego zrobić jakiś ciekawy model...

 

UPDATE: trochę zwężyłem tę głowę i oczy, chyba wygląda już bardziej ludzko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze by bylo gdybys zrobil jakis porzadny tutek o modelowaniu twarzy (nie Joann d'Arc) od dechy do dechy, robiac w 100% tak jak jest pokazane. Poswiecilem sie i znalazlem :P http://www.free3dtutorials.com/modeling/maya/modeling-a-female-head-tutorial.php Mnostwo lopatologicznych rysunkow, juz prosciej sie nie da. Kiedys uczylem sie z niemal identycznego tutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać konkretniej co jest jeszcze do poprawienia (oprócz braku ucha=) ) bo zależy mi na dopicowaniu tej zamiast zaczynać następną.

Przeglądałem kilka tutoriali które udało mi się znaleźć ale najczęściej zamiast opisywać budowy twarzy pokazuje tylko krok po kroku jak powstawal model.

A w tutorialu który przesłałeś jeżeli model był robiony na podsawie obrazków tej kobiety to raczej średnio wyszedł=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyręczę Gomeza :)

 

Do poprawienia masz loopy które lecą ci z nosa do ucha a powinny dołem albo pod podbródkiem albo przez podbródek (zależy jaki kształt loopów chcesz uzyskać). to pierwsze co się rzuca w oczy. No a poza tym to do poprawy masz kształt twarzy - tak nie wyglądają ludzie, naprawdę. proponuję ci - zrób zdjęcie dziewczynie w takim ujęciu jak masz ten model a potem nałóż to na siebie - od razu zobaczysz co jest nie tak (czyli wszystko w skrócie). Nie wiem czemu się boisz skasować ten model i zacząć od nowa - chyba tyle co się mogłeś nauczyć przy nim to się nauczyłeś. A swoją drogą, jeśli modelowanie z boxa w mayi wygląda tak jak w tym tutku to nie zazdroszczę mayowcom - straszne to i kalekie jakieś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio kasować model przy którym już się troche namęczyłem. Ale może faktycznie powinienem zacząć ją od nowa bo cały kszałt głowy to chyba nie jest takie hop-siup. A co do loopów to opierałem się głównie o rysunek levusa (nie widać=)? )Skoro tak twierdzisz to chyba pora zamknąć temat i zająć się jakimś innym człeczkiem. Dzięki za komentarze=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w tutorialu wyszedl spokojnie 3x lepiej niz twoj majac przy tym mniej poligonow. Uzyskanie kobiecego wygladau to zupelnie inna bajka ktora nie powinna cie obchodzic jeszcze przez dlugi czas. Albo kup zapas Prozacu :)

 

Nie ma tutoriali ktore omawiaja ksztalt twarzy. Do tego sluza ksiazki anatomiczne, referki, twoje oczy i mozg. Tutorial nie jest super ale jest pokazany bardzo szczegolowo co moze ci pomoc (chcialem znalezc inny pokazujacy loopy ale juz go chyba nie ma w necie)

 

Moze zrob jeden temat i wrzucaj tam kolejne modele.

 

Znalazlem tego tutka http://www.3dtotal.com/ffa/tutorials/maya/poly_head/polyhead1.asp Zrob jakikolwiek tutorial az zrozumiesz o co chodzi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wlasnie nie bylem pewien czy to ma byc kobieta :) Ale zastanow sie chwile - o ile trudniejsze jest zrobienie realistycznej twarzy kobiecej od realistycznej twarzy meskiej? Na pewno nie jest latwiejsze, chyba nie zaprzeczysz :) wiec powinien zaczac od troche latwiejszego zadania, mysle ze jest ono wystarczajaco trudne. Oczywiscie to tylko moja sugestia i nie obraze sie jesli ma ja gleboko gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem o co chodzi z tym stwierdzeniem że baba jest trudniejsza od chłopa do wymodelowania? dlaczego? poważnie pytam bo już się na tym forum wielokrotnie natknąłem na to stwerdzenie a jakoś tak nie było okazji żeby zahaczyć temat. Więc dlaczego jest trudniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomez ma chyba rację z tym że trudniejsza=) Tym czasem wrzucam nową główkę (męską żeby była jasność=) ) tym razem jest chyba o wiele lepiej, głowa wzorowana do połowy na tutorialu i na siatce z forum. Swoją drogą większość tutoriali modelowania głowy jakie widziałem opisuje właśnie modelowanie głowy kobiety=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jest bardziej przyjazny dla oczu moim zdaniem=) A nie zastanawiałem się nad otoczeniem to jest taka głowa robiona żeby sie nauczyć tylko. Jak będę miał robić coś poważnego to się przyłożę i do renderingu( bo w sumie w ogóle się na nim ni znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

стрелок - postaraj sie miec +- kwadratowe poligony, nie rob tak ze w jednym miejscu sa 2 krawedzie blisko siebie a obok brakuje jakiejs i sa podluzne poligony. Zrobiles tak pod ustami i na szyi.

 

marcin wuu - chlop moze miec ryj jak lej po bombie i kazdy powie ze jest macho :] Wystarczy znac +- anatomie. Kobiecosc jest trudno uzyskac. To jest cos czego nie da sie zdefiniowac i powiedziec jak to uzyskac. Zaokraglone, oble ksztalty a jednak kosci i miesnie sa pod spodem i trzeba je pokazac. Mniej miesni w jakims miejscu, wiecej tluszczyku gdzie indziej. Kosci i sciegna wystaja w inny sposob bo miesnie sa mniej rozbudowane i ich nie zakrywaja. Ksztalt klatki piersiowej wydaje sie troche inny z powodu roznic w ujmiesnieniu, proporcje miedzy nia i miednica sa inne niz u mezczyzn. Palce dloni wygladaja troche inaczej. Gdyby roznice byly wyrazne byloby latwiej.

Czesto wychodzi takie homo-niewiadomo. Kubi mial pewne problemy z wymodelowaniem kobiety - cos w tym jest.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności