Skocz do zawartości

Sceny3d: Osiedla wielorodzinne


Prezi

Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie robic 200 tematów cały czas o jednym bo chwilowo tylko wizki osiedli to zakładam jeden zbiorczy gdzie bede wrzucał to co mam chwilowo do zrobienia - 3 sztuki ;] arch raczej nudna i typowa ale to nie moje dzieło

 

to oto pierwsze:

 

cam1012x02wt9.th.jpg

 

denerwuje mnie w tym ten cień - jakieś plamki nie iwem co moze byc tego przyczyną ;/

 

oswietlane v-ray sunem, hdri w tło, irradiace map - high, Quasi montecarlo subdivs 8 sec bounc 3

 

i wie ktos co zrobic zeby mi sie budynki tak mocno nie zwężały do góry ?? bede wdziczny za info lub linki do tutoriali gdzie coś na ten temat jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

by pozbyć plamek się w cieniu, zwiększ subdivs w quasi monte carlo. by budynki zwężały się do nikąd, stwórz w perspektywie kamerę (ctrl+c) a następnie dodaj do niej modyfikator camera correction (menu na górze: modifjers > cameras > camera correction)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info o kamerze ;] a co do samochodu to jego wielkośc jest raczej dobra to wina kamery on stoi prostopadle do pierwszych balkonów i dlatego sie wydaje ze ma za duzo ale jeszcze sprawdze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info o kamerze ;] a co do samochodu to jego wielkośc jest raczej dobra to wina kamery on stoi prostopadle do pierwszych balkonów i dlatego sie wydaje ze ma za duzo ale jeszcze sprawdze ;]

 

poczytaj o fotgrafii architektury. Zbiegające sie linie to bardo poważny błąd w fotografii architektury. myślę, Że wszystkie zasady i smaczki z fotografii bardzo dobrze zdadzą egzamin w wizualizacjach 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ogolnie jest w dobra strone - otoczenie puste jak cholera - fotka nieba slaba- a za kolorystyke elewacji to powinno sie aresztowac autora- juz od dluzszego czasu proobuje wyczaic jaki jest sens robienia tych malunkow na elewacji ???- moze mamy w Polsce jakis kontest na najbardziej pomyslowe spartolenie bryly poprzez wykonczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebo sie wymieni później w photoshopie, a co do otoczenia to własnie kombinuje co w stawić zeby to nie było takie nudne a niemam krzaków które by pasowały bo drzewa zasłonia budynki, jeszce jakiś ludzi wstawie w photoszopie później

 

a co do malowania budynku to chyba w duzej cześci inwestor, a inwestor nie koniecznie musi miec dobry gust i wiedzieć co pasuje, zreszta to aż takie straszne nie jest chociaż cudowne też nie ale widziałem gorsze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zmien moze nieco kadr - ten jest strasznie ciasny- co do otocczenia to proponowalbym zerknac na plan sytuacyjny budynku- moze obok sa juz jakies obiekty - mozna je potraktowac bardziej ogolnie ale takie cos zadzialaloby na plus - co do drzew to bym sie ich nie bal - oczywiscie najlepiej wygladalyby elementy 3d bo wklejki z photoshoopa czesciej psuja koncowy efekt (zle dobrane proporcje, cienie czy tez przypadkowe pozy) - zastanawia mnie w sumie ta droga/parking (?) bo budynki wygladaja jakby staly na jakims zboczu, natomiast droga juz nie.

 

...a propos inwestora- to od czego jest architekt - inwestor to inwestor a projektowanie to zadanie architekta- jego rola to proponowanie dobrych rozwiazan- zwalanie "winy" na inwestora, ktory jest np daltonista, to smieszne tlumaczenie- niczym "spowiedz" urzednika, ktory przyjal lapowke a pozniej sie tlumaczy ze bral bo dawali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kadrem zobacze co sie da zrobić choć moze byc ciezko bo musze mieć wszystkie 3 budynki na jednym ujeciu od tej strony,

droga z parkingiem własnie dostaje podziały w posadzce zeby było widac gdzie są miejsca parkingowe ;] budynki rzeczywiście są na zboczu a parking na nasypie chyba przynajmniej tak wychodzi z planu zagospodarowania ze za parkingiem zbocze sie robi dlatego też przestrzen miedzy budynkiem a parkingiem sie optycznie mocno skraca a parking jest odsuniety od balkonów kawałem a wyszło jak by był odrazu pod ;/

 

 

a z tą "winą" za malowanie to w sumie racja w końcu architekt jest od tego zeby lepiej wiedzieć ;]

 

dzieki za pomoc ;] jak coś jutro sie stworzy to wrzuce pod wieczór update ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy1ru8.th.jpg wersja z kilkoma poprawkami, niestety screen bo na koniec max sie wysypał i zdążyłem tylko screena zrobić ;/

i jeszcze jakis upierdliwy błąd mi wychodzi na renderze i niewiem czego to moze być wina

nowy1badmc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności