Skocz do zawartości

Layout: sklep z lampami - lay do oceny


polon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:D drugi wyraz to 101 :D, dałem rade co, mała historia: jestem obecnie dość mocno chory, od dwoch dni, ale robić trza wiec nażarłem sie tabsow i siedze przed kompem. Ale to jedanak robi swoje, projektując logo nie zauważyłem pewnej małej sexualnej przypadłości, dopiero jak wysłałem do sprawdzenia koleżka mi na to uwage zwrócił, ja tego nie zauważyłem ale potem też sie skapnalem

 

logmh4.jpg

 

a za uwagi dzięki ,postaram sie ulepszyc lay, prosze o następne wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm rady typu 'to troche przesuń w lewo, a tamto ..' są (chyba) mocno wkurzające w przypadku przemyślanego układu i designu, więc może napiszę bardziej ogólnie. pierwsze wrażenie jest pozytywne, jednak mam dwie propozycje

- troche rozbity ten design, dużo pustego miejsca, rzuciło mi się to w oczy. teraz to już troche po ptakach, ale może dałoby się jeszcze nieco 'skupic' te elementy?

-kolor, jak tu już wspomniał pan plastique, dosyć nudny. zrobiłeś 3 fajne bannery - może mogłyby sie zmieniać ze sobą..

 

all in all, jak na sklep to jest ok - o to chodzi- ma być estetycznie. i jest jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha no dziwnie zawinąłes koncowke tego napisu ze powstala meska koncowka :)

to 101 w ogole nieczytelne. malo syntetyczna odpowiedz. logo musi byc proste, czytelna syntetyczna odpowiedz a tu za duzo wywijasow. ale technika jka dla mnie jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialbym zwrocic uwage na fonta, w pionowym menu jest on minimalnie za duzy, polecam go odrobine zmniejszyc. Rowniez napis "Strona glowna" nad tym menu jest za duzy - i swoja droga nie wiem czy jest potrzebny. Zamiast tego moglby byc po prostu zmieniony kolor "Strona glowna" w poziomym menu (na np. ciemny kremowy). Odnosnie topu - jest w nim zarowka, a z zarowka mozna zrobic naprawde swietny efektowny topik. Zmienilbym kolor tla topu na inny odcien (aby bylo bardziej kolorowo i przyjemnie) i dodal odblyski swietlne zarowki. Gradient w tle pod calym topem rowniez przekolorowalbym na lekki odcien innego koloru (nie szarego jak obecnie), gdyz to nadaloby przyjemniejszy klimacik. Ogolnie tlo calej strony sprobowalbym pociagnac bardzo jasnym kremowym, natomiast obszar w ramkach z lampami moglby zostac bialy. Font w nazwach lamp (w ramkach) rowniez bym zmienil na inny.

Ogolnie lay jest przyjemny i warto posiedziec przy nim aby zrobic go jeszcze przyjemniejszym:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, faktycznie z kolorami powalcze, poprobuje kilka wariantow, tez tutaj wrzuce, tak samo fonty - też pozmieniam, jeśli chodzi o puste miejsce to też mnie to razi ale w tym projekcie jest taki myk że musze go zrobić pod konkretny kod, poprostu autorzy kodu dali szablon za darmo i instrukcje jak wdrożyć lay z outsourcingu, no i ja wlasnie ten lay robie, wiec nieraz puste miejsce jest poto zeby grafika sie zmieściła bo nie moge jej przenieść np do tła następnego (powiedzmy dolnego) diva czy tabelki. Tak jest wlaśnie z tym pod banerem, menu jak i boxy z lampami sa za nisko poto zeby sie rant od banera zmiescił. Jeśli chodzi o logo, ze musi być czytelne, hmm, znam przykłady gdzie to nie jest regułą, ale mniejsza z tym, jeszcze sprobuje to 101 napisać wyrażniej. Jeśli chodzi o zarówke to taki miałem plan na początku "Lamp" miało być ogniwem w żarówie ale że ze 101 cięzko byłoby cokolwiek skomponować w tej zarówce to dałem sobie z tym konceptem spokój. Aczkolwiek jeszcze z 2 logotypy bede musiał przygotować do prezentacji, też postaram sie zamieścić tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101 lom? lomp? lamp? Sam nie wiem, stawiam na "lomp".. Logo jest wciaz bardzo nieczytelne i nadaje sie do poprawki. Potraktowales je wylacznie jako element dekoracyjny, jakis graficzny zawijas, ktory sam w sobie jest nawet i ciekawy - ale nie spelnia swej roli. Podobny problem jest z calym naglowkiem - jesli oceniac go w oderwaniu od strony jako samodzielna abstrakcyjna grafike, to nawet fajna praca. Ale na tej stronie jakos nie pasuje.. zarowka na sile wcisnieta w czarny ozdobnik, calosc troche smutna, wrecz lekko zalobna. To juz wczesniejsza propozycja z twarza dziecka byla bardziej trafiona, bo w klimacie strony - w koncu lampy to swiatlo, cieplo, mily klimat i atmosfera, jaka wprowadzaja w mieszkaniu :)

Zmienilbym tez sposob wyswietlania cen. W tej chwili obie ceny zlewaja sie ze soba, niewygodnie sie to czyta. Wolisz czytac:

 

122.95/150.00 PLN,

 

czy moze tak:

 

150,00 (122,95 netto)

 

Jak juz sie bardzo czepiac, to zamien kropke dziesietna na przecinek.

Znak wodny na zdjeciach tez troche zniecheca ale domyslam sie, ze na to juz nie masz wplywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Mój mały patent na podawanie cen - ceny zawsze staram się pomniejszać względem tekstu - wtedy mózg odbiorcy ma kolizyjne informacje - cena jest niby wysoka, ale wielkość mniejsza.. podobnie z dwoma cenami netto i brutto.. większa powinna być mniejszą czcionką :) Biznes to biznes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności