Skocz do zawartości

WIP: Animacja 3d postaci


SERGIO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem nieźle:)

Giba się jak palma na plaży:D

 

W pierwszej fazie jak jest jeszcze za murem jego prawa ręka jest na sztywno.

Ale jak na pierwszy raz to bardzo fajnie, pomimo że trochę sztywno, jest dynamika tak czy inaczej.

 

pozdro!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Dzisiaj troche sie pomeczylem i zrobilem kolejna sztywna animacje:)No coz druga moja dopiero.Widze duuuuzo bledow.

Krytyka oczewiscie mile widziana:)Przy robieniu tych animacji nie wzorowalem sie na niczym.Nie mialem odpalonego zadnego filmiku do podgladu,a tym bardziej nie kopiowalem ruchow skads.Moze dlatego wyglada nie zbyt fajnie.

Czekam na wasze komentarze.

Pozdrawiam

 

Oto link:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łot pomysł fajny... ;)

 

natomiast to co widzę to że brakuje mi podstawowej zasady, czyli akcja wywołuje reakcje... :P

 

drzwi powinny bardziej zareagować, tym bardziej że impet uderzenia był dosyć duży... ;)

 

oryginalny sposób przeładowywania broni jednak, wydaje mi się że robi się to inaczej, tym bardziej jeśli to jest gangster, chyba tak?...

 

stopy u twojej postaci(chyba o ciebie chodzi :P ), są dosyć sztywne, znaczy się mam wrażenie że kolo ma jakieś skurcze mięśni...

 

wystrzał z borni ma większy rozrzut, tym bardziej trzymanej jedną ręką...

 

kolo się fajnie buja , jednak brak w tym płynnego przejścia między ruchami postaci...(warto to dopracować)

 

to tak na szybko co widzę, jednak na początki to dobrze ci idzie... :)

 

dajesz dalej... :D

 

powodzenia!!!

 

P.s.

 

Możesz następne animacje wrzucać na jakiś serwer, może to być nawet rapid, bo wtedy

łatwiej i wygodniej się ogląda, no i więcej błędów będzie zauważalnych...

Na youtbe nie można dać zwolnionego tempa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, choć się na animowaniu nie znam, ale tak jak Shogun napisał, curve editor się kłania, bo ruchy są sztuczne nieco. Timing chyba całkiem wporzo, jednak płynność leży, prędkość ruchów, powinna się zmniejszać-zwiększać dynamicznie w okolicach kluczy.

 

Np, prędkość ruchu ręki może być nieco wolniejsza, gdy zaczyna się ruch, a większa gdy już trwa.

 

Na przykładzie kołyski:

Kołyska w punkcie 0 ma prędkość ruchu zero, następnie zaczyna przyśpieszać do punktu 1 a następnie zwalniać do punktu 2 w którym się zatrzyma, a następnie zacznie "wracać" do punktu 1 zwiększająć prędkość:)

c37dc8d2c4fad6c7.jpg

To a propos bujania:) Bujanie fajnie wychodzi, ale tak jak floo napisał, brak płynności.

 

Jako dodatkowe ćwiczonko proponuję tutorial o odbijaniu piłeczki od stołu aby wyłapać regułę.

 

BTW:Pokażesz jakieś większe screeny tego modeliku? Siateczkę? Bo fajnie wygląda, ale można mu jeszcze kilka tweaków zrobić.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus dzieki wielkie za pomoc.Ogolnie umie sie poslugiwac Curvsami,ale dopiero zaczelem animacje,bylem na tyle napalony ze nawet nie myslalem o tym editorze.

A ja mam pare pytan jeszcze do was.Pierwsze to czy w curvs editorze mam po wszystkich osiach sie bawic krzywymi XYZ?Przy animacji jakiejs tam skaczacej pileczki powiedzmy wybieram os X,Y prawda,zeby zrobic realistyczny skok pilki.Z bipedem to tak nie robilem dlatego sie pytam,bo byc moze jest jakis latwiejszy sposob.Aha,i co to jest TCB?Przy animacji niby cos tam korzystalem z tego,ale tak do konca nie za bardzo czaje co kiedy i po co w tym TCB.Nastepne pytanie brzmi:jak mozna przylinkowac przydmiot we wlasciwej klatce.W przypadku mojej sceny to sie okombinowalem jak doczepic guna w odpowiedniej chwili:(Musialem oszukiwac.Czyli gostek juz mial bron w lapie jak wchodzil do pokoju,tylko byla ukryta.Przy biurku bron po prostu robila sie widoczna.A ta co byla na biurku znikala:)Doczepilem do lapy dummy,a do dummy kontrolerem Orientation constaint i position constaint.Jest jakas lepsza metoda moze?

Co do samej animacji to tak jak mowi FLOO to tylko jakas tam koncepcyjna.Jak sie naucze dobrze animowac to sceny te moze w ogole znikna:)

Dzieki za komentarze i pomoc.

 

P.S. Gdyby ktos mial jakies fajne tutory co do curvsow z bipedem,lub ogolnie na temat animacji bardzo bym prosil sie podzielic,jesli komus nie szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej pracy nad texturkami i byłby bardzo fajny modelik:)

No ale nie o modelach tu tylko o animacji...

 

Jeśli chodzi o krzywe, no to edytujesz oś którą potrzebujesz. Jak oś Z nie bierze udziału w ruchu to możesz zostawić w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wczoraj zaczelem robic od nowa model.Osobno bluze,spodnie bede musial robic.I nie wiem czy to sie oplaci.Napewno bedzie wygladac lepiej w animacji.Tylko kurcze znowu unwarpa robic.Chyba ze potne stary model i dodam cialo do srodka,a stary model wykorzystam jako ciuchy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności