Skocz do zawartości

Błąd podczas renderowania animacji, czy da się uratować plik?


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja następująca: podczas renderowania animacji po 30h renderu, wykrzaczył mi się max.

 

Najgorsze jest to że do zakonczenia renderu brakowalo jakies 2-3h, wiec praktycznie caly plik jest, tylko nie da się go niczym otworzyc.

 

renderowałem do avi, nie skompresowanego (jakies 608mb teraz zajmuje)

 

I tu pytanie jak naprawic takie coś? (tzn odciąć część pliku, np 2sekundy, tak zeby pozostała część się nadawała do użytku?) - probowalem za pomocą jakichś darmowych narzędzi typu "Fade to black" itp ale nie działa, tzn nie otwiera się plik (program się wykrzacza na tym)

 

Jeśli ktoś miał podobny problem i mógłby się podzielić rozwiązaniem byłbym bardzo wdzięczny (termin goni :/)

 

Pozdrawiam - Loki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Tak jest zawsze, też nad tym płakałem, dopóki nie dowiedziałem się jak należy renderować animacje w maxie:

Renderujesz do osobnych plików, np tiff - max automatycznie poukłada je w katalogu, który wskażesz do renderingu.

Odpalasz np. "VirtualDub" albo inny program do obróbki filmów. VD automatycznie utworzy film z pojedynczych klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łot cały problem polega na tym że nie powinno się animować do avi...

 

wystarczy niech ci nawet 2-3 klatki padnie, a filmik do kosza...

 

renderuj tak jak napisał Sebastian do tiff, tga, lub innego formatu jaki ci potrzebny...

 

Później możesz to połączyć dowolnym programem do montażu... :)

 

dzięki temu też czas renderowania sceny znacznie się zmniejszy, czasami nawet o 3/4, przynajmniej tak miałem renderując kiedyś do avi w Mayce, a później do plików png...

 

jest to o wiele bardziej skuteczny i pewniejszy sposób na rendering animacji... ;)

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki program do naprawiania plików avi które są uszkodzone... tylko nazwy nie pamiętam... :/

 

na pewno da się to naprawić, poszukaj jeszcze programów...

 

choć wszystko zależy od tego która cześć ci padła, nie lepiej zrobić to na nowo, rendering będzie o wiele szybszy i będziesz miał całość???

 

P.s.

Ja znajdę ten program to dam znać...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności