Skocz do zawartości

Czesciowe renderowanie


DeKo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam animacje dlugosci 650 kadrow, jezeli bede ja renderowac cala naraz to zajmie mi okolu 80 godzin, jak zrenderowac te animacje czesciowo???

Probowalem renderowac pierwszych 100 kadrow, a pozniej z 101 do np 200 i pozniej sklejac filmiki jakimkolwiek programem ale cos nie wychodzi wszystko gladko, widac przezkok w tym momencie miedzy pierwsza a druga czescia :( :(

Moze macie jakies rady???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teoretycznie problemów nie powinno być, ale różnie to bywa szczególnie przy niektórych kodekach. Najlepiej renderuj do plików graficznych (TIFF, TGA) i na koniec te pliki zmontuj w animację.

 

i tak wcześniej czy później sam byś doszedł do tego, że nie warto renderować bezpośrednio do avi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Aleksander, kombinujesz. Wchodzisz do VideoPosta, wczytujesz bitmapy z zaznaczoną opcją sequence i zapisujesz do avi. Nie ma problemów z filtracją ani pisaniem plików. Można nawet robić proste efekty, przenikania scen itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat topicu \"zainspirowal mnie\" do zadania pytania

w dosowym 3ds byla taka funkcja, a w maxie jej nie widze - chodzi o \"render region\" - czy jest jakas mozliwosc wyrenderowania tylko interesujacego nas kawalka sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rety !!! ale ze mnie @#$$^%^ !!! tak to jest jak sie uzywa skrotow klawiaturowych zamiast popatrzec na monitor. zawsze szukalem tego w oknie z opcji renderingu. heh pod latarnia jest zawsze najciemniej.

dzieki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności