Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fiat Panda (update 08.05)


JW_2305

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem Fiat Panda jest na tapecie. Wiem, ze do poprawienia jest nierownosc nad slupkiem tylnich drzwi i ogolnie przy pracy chyba niechcacy cale drzwi przesunalem;p Zapomnialem tez skopiowac druga wycieraczke.

Jednak mojoj glowny problem polega teraz na tym, ze renderowanie nie idzie mi najlepiej, prosilbym o jakies wskazowki, skad moge sie dowiedziec cos o mr, jakies dobre tutoriale?

Z gory dziekuje za krytyke i pomoc ;]

 

a6c9aadf4c77c09b.jpg

 

9d02a40bb3c423d9.jpg

 

35990cd4b85dbf16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za zaznaczenie bledow trosiek ;]

Siatka byla bez ms'a z wyjatkiem tylnich swiatel o czym zapomnialem i nie zauwazylem, nawet kola sa kwadratowe;p

Model nie mial byc z zalozenia bardzo zlozony i super dokladny, chociaz napewno milo by bylo, gdyby tak wyszlo;p

 

jeszcze raz ta siatka

651c126c1abe3baam.jpg

 

i taki renderek z materialem, dla proby z mentalem

67d34852416e976bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oj materialy jeszcze trzeba dopracowac. Lakier do przyjecia, szyby bardzo dziwnie wygladaja, opony strasznie sie swieca, chyba jakiegos nablyszczacza uzywales :) Ja na Twoim miejscu zmienilbym otoczenie. Na poczatek najlepsze byloby studyjne otoczenie - najprostsze i pasuje do kazdego auta. Ta trawa z tym czerwonym lakierem strasznie sie gryzie i srednio wyglada. Gdyby nie byla rozmazana to jeszcze jeszcze, ale tak to nic z otoczenia nie widac :(

 

Goraco zachecam do zmian i czekam na kolejne updaty.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

Porzuc mentala i instaluj Vray-a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z xaoo, że powinieneś użyć vraya.

 

czemu robicie czlowiekowi krzywde. Jak ma czas sie uczyc, to niech sie uczy mentala, o wiele bardziej uniwersalny, pewnie ze nie jest to "klick and render" ale wg mnie warto troszke nad nim posiedziec, bo jak dojdzie do momentu kiedy potrzeba zrobic cos wiecej niz ladny render studyjny to sie ta wiedza zwroci z nawiazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirach - ja mu niczego nie narzucam. Jak dla mnie lepsze efekty jesli chodzi o rendery aut daje Vray i tyle. Zgodze sie z Toba,ze jesli ma czas to powinien sie pobawic mentalem i Vrayem i zobaczyc ktory mu bardziej pasuje. A z czasem zdecyduje sie na ktorys z nich, badz bedzie uzywal obu.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xiz0r - ja niczego nie staram sie reklamowac. Jak juz napisalem jak dla mnie Vray daje lepsze rezultaty. Przyznam szczerze, ze mentalem sie nigdy nie bawilem na powaznie, wiec nie wiem. W vrayu robilem kilka renderow i bardzo mi sie podobal wiec staram sie zachecic poczatkujacego do poznania rowniez czegos innego.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak dla mnie za cukierkowo. Za bardzo sie swieci i odbicia ze srodowiska jakies dziwne. Co to za lekko czerwony refleks na przednim reflektorze? Cien za ostry - czarna plama - jeszcze trzeba dopracowac. To samo z felgami i oponami - do poprawy. Uzywasz tego samego materialu do czarnych plastikowych wstawek, lusterka i opon? Szyba matowa w odroznieniu od karoserii nic nie odbija.

 

Dzialaj dzialaj, jest lepiej ale jeszcze musisz sie pomeczyc. Masz tam jakies kanciaste studio? Nie da rady tego zamienic na cos prostszego? Cos w stylu tradycyjnego sudia fotograficznego?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak dla mnie za cukierkowo. Za bardzo sie swieci i odbicia ze srodowiska jakies dziwne. Co to za lekko czerwony refleks na przednim reflektorze? Cien za ostry - czarna plama - jeszcze trzeba dopracowac. To samo z felgami i oponami - do poprawy. Uzywasz tego samego materialu do czarnych plastikowych wstawek, lusterka i opon? Szyba matowa w odroznieniu od karoserii nic nie odbija.

 

Dzialaj dzialaj, jest lepiej ale jeszcze musisz sie pomeczyc. Masz tam jakies kanciaste studio? Nie da rady tego zamienic na cos prostszego? Cos w stylu tradycyjnego sudia fotograficznego?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

 

Nad lakierem pracuje, refleks na reflektorze, to prawdopodobnie pomaranczowa zaroweczka;p

A jesli chodzi o cien, to chodzi o gestosc czy krawedzie?

Opony sie robia z bieznikiem, a felgi chyba zrobie takie calkiem standardowe, pod kolpak.

Tak, to ten sam czarny material na wszystkim, z tym ze te auto (oprocz opon;p) chyba ma wszystko z plastiku takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty;]

TheCapo - tak, lakier odbija na blekitny kolor, chyba to zmienie

trosiek - zmienilem te elementy, nizej rendery z mniejsza iloscia odbic i nowym materialem szyb, jak sie podobuje?;p

Kimmi - wnetrze zrobie, ale to naprawde prowizorka bedzie;p

 

a1da2acabc456ca0.jpg

 

f0c96dc7df2efed5.jpg

 

10f6591fbe996507.jpg

 

b85dace8f0b26878.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

JW_2305 - coz za zmiany :) Jest znacznie, znacznie lepiej. Widze,ze wziales sie ostro do pracy. Zmieniony lakier. Teraz sa nawet dwa i autko ladnie wyglada. Widze rowniez,ze poprawiles materialy - opona i plastiki nie sa juz taki same. Z otoczeniem tez juz szalejesz - moze troszke za wczesnie, wiem ze sie nie mozesz powstrzymac , bo strasznie korci, ale ja bym staral wszystko sie na poczatek ustawic w studio, a dopiero pozniej eksperymentowal z jakas scena.

 

Poprawil bym to niebieskie odbicie na reflektorze, bo cos nie teges jest. Wczesniej bylo czerwone teraz jest niebieskie :) Powinienes tez dopracowac mateial reflektorow i migaczy, bo teraz znacznie sie odrozniaja i wygladaja dosc sztucznie. I jeszcze jedna sprawa, czy matrial szyby i czarny lakier to czasem nie ten sam material?

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ;]

 

Racja xaoo, wprawne oko;p bylo czerwone i jeszcze popracuje ogolnie nad tym lakierem. Z reflektorami tez pokombinuje, bo tez mi sie nie podobaja. Szyba i lakier na masce potraktowane zostaly roznymi materialami;p

 

malyboa - na forum to drugi samochod, ktory sie odwazylem wrzucic, a wczesniej moglo byc z piec...(?)

 

i taki bonusik:

cc705c56fd5b1055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał felg/opon ewentualnie lakier może zostać. Cała reszta do wymiany łącznie ze studiem i jego oświetleniem.

PS: Wywal ten wieś tuning ;P

 

No i tu wlasnie powstaje pytanie! Czy ktos moglby napisac na czym polega magia studia?

No i tuning jakis bedzie jakis, ale dodatkowo, a ten nieladny?;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

JW_2305 - cala magia studia polega na tym,ze jest ono proste i minimalistyczne. Nie wymaga zadnyc specjalnych zabiegow. A co najwazniejsze nie skupiasz sie dodatkowo na otoczeniu tylko na samym modelu, przez co jest on bardziej dopracowany. Chyba zgodzisz sie ze mna, ze lepiej jest miec dopracowany model w prostym studio niz sredni model w jakims tam otoczeniu czy scenie.

 

W sprawie tuningu zgadzam sie z troskiem. Najpierw ladny model podstawowy, a pozniej zabawy - ta sama historia co ze studiem :)

 

Pracuj pracuj i popraw to studio :P

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

 

P.S.

 

tutaj masz fajnego linka jak szybko i ladnie zrobic studio http://www.3dm3.com/tutorials/studio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek - bo to na szybko byl tuning;p

Matrixus17 - z drugiej bedzie, jak wymysle tylnie swiatla;p

xaoo - z tym studiem ciagle sie mecze, a co sie dzieje z Twoim Lambo? ;]

 

i jeszcze takie pytanie, czy koniecznie stosowac white box'y? Bo np w tym tutorialu ( http://www.3dm3.com/tutorials/studio/ ) ich brak. Nie lubie w modelowaniu samochodow wnetrza (moze dlatego, ze nie wychodzi najlepiej;p), ale czas cos pokombinowac. Poki co zmienilem ten refleks, co Wam sie tak nie podobal;p i wnetrze swiatel, jak sie teraz podobaja?.

I wlasnie sie renderuje efekt tutoriala, mialbym teraz, ale nie wlaczylem fg;p wiec dodam za niedlugo.

 

2c311a3dec6663d9.jpg

 

EDIT:

No i obiecany render:

bbcf8af306e94c57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha no i jest ladne ujecie :) JW_2305 - elegancko wyszlo. Moza by powiedziec,ze lakier typowy dla tego modelu fiata. Studio tez ladnie wyglada. Lampy ciekawe choc wiem,ze jak sie postarasz to wyjda lepsze. Co do studia to dalbym mala poprawke, dalbym szersze swiatlo tak by cale ujecie kamery bylo naswietlone, zeby na gorze nie bylo tego cienia no i dorzycilbym boxa nad auto by miec fajne odbicia i bedzie elegancko.

 

Co do Lambo to prace chwilowo zawieszone. Prowadze intensywne prace nad nowym modelem, ktory musze szybko do szkoly zrobic. A jak wyjdzie ladnie to dam go na forum :)

 

JW_2305 mam jeszcze pytanko - przesiadles sie na Vraya? Czy nadal mentala uzywasz? Jesli tak to ktory Ci lepiej podpasowal? Pytam z czystej ciekawosci.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek - dzieki ;]

xaoo - a mozna wiedziec czego to bedzie model? Z V-raya nie korzystalem i ciagle na mentalu jade, zobaczymy jak to bedzie, na razie wydaje mi sie, ze takiej tragedii nie ma, zebym szukal alternatywy;p

 

Proba z boxami i szerszym spotem (bez fg, bo pozno i trzeba isc spac;p). Troszke sie bawilem boxami, ale chyba nie calkiem o to chodzi. I jeszcze pytanie, to tak do kazdego ujecia musze ustawiac boxy?

8009bcb54d97cf4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kurcze cos te boxy za bardzo rozjansiaja lekier. Sprawiaja ze jest jakby przepalony :/ Szczegolnie na drugim renderze jest to widoczne. Pierwszy jest calkiem calkiem. widze, tez ze zmieniles nieco oswietlenie sceny i jest mniej cienia tam na gorze :) Mozesz zrobic screen ustawienia sceny?

 

Co do modelu to bedzie to oczywiscie auto :) Konkretniej stary poczciwy mini :)

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uwazasz, ze na tym wczesniejszym sam ksztalt odbicia jest brzydszy? Lakier pewnie przyciemnie troszke i jeszcze sie swiatlem troche pobawie.

 

No to mam nadzieje, ze sie minim pochwalisz ;]

 

Screeny z viewportow:

 

0fcde87a8d902db2m.jpg

 

e158b3e503253910m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej ale da się wycisnąć więcej. Pokombinuj coś z szybami, A i materiał felg zrobił się jakby hmm "gorszy" niż w 1-fazach pracy.

Pewnie to kwestia gustu ale ja bym dał tej Pandzie Czerwony kolor i ciemniejsze tło, albo żółty kolor i ciemniejsze tło względem obecnego

Lampy lepsze, zrób coś jeszcze z główną żarówką bo jakaś niebieskawa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No no no... coraz lepiej :) Jednak zgodze sie z Nvidia-a, ze te zarowki cos za niebieskie. Zarowno ta w glownym reflektorze jak i ta w halogenie na dole. Trzeba to poprawic. Mam jeszcze uwagi do bocznego migacza cos tak plasko i blado wyglada, choc z tego co widze to na fotkach pandy tak to wyglada. Kolorek bym troszke podrasowal na bardziej zielony - taki groszkowy :D

 

Pracuj pracuj :) Czekam na wiecej.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenty ogolnie! ;] Bardzo przydatne, szczegolnie, kiedy samemu widzi sie juz niewiele.

Nvidia - nie wiem czemu ta zarowka zabarwia sie na niebiesko, bo material jest bialy, zeby nie bylo mi ten kolor wcale sie tak nie podoba, ale takich wlasnie jezdzi najwiecej, ale specjalnie dla Ciebie taki renderek;p co moge pokombinowac przy szybach? Bo na wnetrze chyba jednak sie nie rzuce;p

TheCapo - dzieki ;]

kamil.ochel - tzn? co w nich nie lezy? bo wczesniej sporo sie bawilem boxami i nie mialem pomyslu, co z nimi zrobic, model tez nie jest idealnie gladki albo nie nadaje sie do studia ta Panda po prostu;p

xaoo - migacza nie ruszam, moze to przez zalamanie szkla, bo w sumie to dosc wystaje. jak idzie Mini? Kiedy sie pojawi na forum?;p

 

No i maly update, kosmetyczne poprawki: material plastikow, felg, zarowek (no probowalem;p) i dolnych halogenkow.

Prosze o krytyke oczywiscie! ;]

fe9c1e5ab3c34581.jpg

 

I specjalnie dla Nvidii ;p Jak sie podoba?

726d708039f69f8f.jpg

 

EDIT:

Widzicie te czarne kropki na swiatlach? Jak sie tego pozbyc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

JW_2305 wyglada elegancko. Trzeba przyznac, ze powieciles wiele czasu by wyciagnac ten model jak nalezy :) i mozna to zobaczyc. Model jest, lakier jest. Studio zaliczone :) powiedz kiedy jakas scene dasz :D

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności