Skocz do zawartości

Wiz: Architektura przemysłowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasy zdarzyło mi się popełnić kilka wizualizacji architektury przemysłowej. Przy projektach nie brałem żadnego udziału, moja jest jedynie prezentacja graficzna.

Zapraszam do komentowania.

Soft to Viz 2008, V-Ray 1.5 i Photoshop

 

cb2931051141f74a.jpg

 

3c5175e884cf48fe.jpg

 

1eaf9b1d5048b6c2.jpg

 

54d359da51767fba.jpg

 

e297e6831cfec575.jpg

 

51d603932e0cbfc1.jpg

 

5548209f9ec6f599.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

903822a63cf96169.jpg

 

a5e1239dbcfa4964.jpg

 

f9528f3a713cfc26.jpg

 

4b6d4adfe1c2c1df.jpg

 

 

f661940613a80cd1.jpg

 

c1d2e19a606f285d.jpg

 

Edytowane przez wroniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak dla mnie nieporozumieniem jest to, że miejsca dla niepełnosprawnych są w najdalszej części parkingu samochodowego. Ale rozumiem, Ty tylko renderujesz.

 

Co do renderów widać pracę jaką włożyłeś (poza wspomnianymi boxami ;)). Ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

korasonek Te żółto-czarne? ciemno-niebieskie boxy to autobusy :) Klient straszliwie chciał, aby były jego autobusy, a nie jakieś z bibliotek. Nie było czasu na nic lepszego to są takie BOXY-AUTOBUSY, boli mnie to bardzo.

 

lashco Dzięki. No rzeczy do poprawy to jest dużo. Często brakowało czasu, nieraz chęci, a niekiedy po prostu umiejętności.

 

Boomcha Dzięki.

Co do tych samochodów. Co prawda ja nie jestem mistrzem w tej dziedzinie, ale jest pełno wizualek, gdzie fury nie psują końcowego efektu, a wręcz przeciwnie. Chyba większy problem jest z ludźmi, ja nie mam na to patentu i rzadko kiedy widzę naturalnie wyglądających ludzi w wizualizacjach.

A co do pytania. To renderuję na dwóch prockach dwurdzeniowych na jednej płycie i 3 GB ramu (dokładnych parametrów, nie pamiętam). Rendery w rozdzielczości około 3000x2000 idą jakieś 2-3 godziny, czasami dłużej.

 

BizU Co do tych miejsc parkingowych to nawet zwracałem uwagę na to projektantom, ale nie wiem co się z tym stało. Wizualki już nie zmieniałem, ale w projekcie może zmienili.

No jak widzę, boxy przypadły do gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre obrazki super, inne troche mniej ale widze tu kawał dobrej roboty. Ten glow miejscami jest przesadzony. Szkło fajnie wyszło. Trawa mogłaby byc lepsza. Ogólnie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie duzo dobrej roboty. Jedyne co bym sie czepial to o teksture drogi, strasznie sie w jednolita szarosc zlewa na niekotrych renderach. Autobusy i ciezarowki wg mnie zbyt jednolity i odrozniajacy sie kolor. Ale tak czy siak, niektore naprawde super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Kimmi Przewrotnie, te od 14 robiłem przed tymi wcześniejszymi. Czyli jakby się cofam ;)

 

FAlcom No te początkowe dla mnie są gut, ale może ja dystansu jeszcze nie nabrałem.

 

siwy No glowa to ja lubię, to i chyba dlatego jego tak dużo. Z materiałem trawy walczę, zwłaszcza na dużych powierzchniach.

 

Black Mamba Dzięki :)

 

mirach Z tym asfaltem to faktycznie przydałyby się jakieś ślady czy zanieczyszczenia, może następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz w/w uwag mam małe zastrzeżenia co do konstrukcji obiektu. Wiązary kratowe nie posiadają wyraźnego podparcia (słupów). Niektóre z tych elementów wypadają wprost w otworach okiennych (wizka nr 6 i 7 od góry). Poza tym wydaje mi się że są w zbyt małym rozstawie osiowym. Ale rozumiem że jest to schematyczne przedstawienie konstrukcji obiektu:)

Pracuj dalej pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy jakiś konstruktor skomentuje konstrukcję tej hali.

Model jest na podstawie przekrojów, a braki na rysunkach zastąpiłem własną wyobraźnią. Klient nie miał zarzutów, więc chyba nie to dla niego było najważniejsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy jakiś konstruktor skomentuje konstrukcję tej hali.

Model jest na podstawie przekrojów, a braki na rysunkach zastąpiłem własną wyobraźnią. Klient nie miał zarzutów, więc chyba nie to dla niego było najważniejsze.

Pozdrawiam

To tylko tak na przyszłość - trzeba zwracać uwagę na konstrukcje obiektu. Klient nie musi znać się na konstrukcji. Papier wszystko przyjmie ale potem w trakcie wznoszenia i eksploatacji budynku zostanie to zweryfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki No niestety nie można :)

 

royart Oczywiście, że zostanie to zweryfikowane. Chyba żadna wizualizacja, choćby i najbardziej fotorealistyczna, nie jest identyczna z tym co powstanie (powstało). Zresztą jak już coś wybudowano, to nikt już nie patrzy na wizkę. Jak wcześniej wspomniałeś, chodziło tu o "schematyczne przedstawienie konstrukcji obiektu".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności