Skocz do zawartości

Animacja 3D:Alien


SERGIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Dawno nic nie dodawalem...Chcialbym pokazac prosta zapetlona animacje.Kolejne testy bede dodawal na bierzaco w tym samym watku.

Czy animacja Aliena jest w porzadku?

Czekam na wasze komentarze!!!

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SERGIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

michalogorek:

Witam.

Dzieki za uwagi.Rzeczywiscie masz racje...Nie czuc ciezaru postaci...I co do stop to tez prawda...Postaram sie to poprawic jeszcze dzisiaj.

Generalnie mam maly scenariusz,moze nawet nie az taki maly.Na zrealizoanie potrzebuje troche czasu.Te animacje ktore bede dodawal tutaj to beda ze tak powiem animacje na ktorych bede bazowal caly filmik.Biegi,skoki,morphing itp.Nie chcialem sie odrazu tak brac za projekt bo napewno bym narobil mase bledow i pomyslalem ze fajnie by bylo pokazac najpierw takie sekwencje.Uwagi uzytkownikow to najlepsza pomoc:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idzie :) jakby trochę dopracować jeszcze to by nawet zaczął przyzwoicie łazić.. mocno razi to o czym wspomniał ogórek... czyli te pięty... no i jeszcze kolano.. zauważ, że gdy stawiasz stopę na wykroku to kolano jest proste. Po uderzeniu pętą o ziemię kolano się ugina. To dość ważne...

 

Co do samej realizacji i różnych postępów to śmiało wrzucaj swoje testy, szkice, animki... na pewno doradzimy co i jak.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne jako podstawa, teraz przydalo by sie zmiekczyc troche- overlapp dla rak-przyklady-

http://www.youtube.com/watch?v=occFkFbl3ms

przydalo by sie tez poruszyc barkami, no i oczywiscie temat stop.

poza tym postac najnizszy punkt hipsa (piwota) osiaga w fazie recoil a nie contact. ten tutorial nie jest najlepszy ale zwraca uwage wlasnie na ten fakt.

http://www.idleworm.com/how/anm/02w/walk1.shtml

albo tutaj. http://www.anticz.com/Walks.htm

pare poprawek i bedzie fajnie

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze nad wejściami i wyjściami i pamiętaj że przy walkcycle pierwsza klatka jest także ostatnią, więc aby uniknąć przycięcia sie postaci musisz sie pozbyć ostatniej.

np: 24=23

pzdr...

Edytowane przez Mr Pank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!Ogromne wam dzieki za pomoc!!!Bardzo sie ciesze ze pomagacie.

Jak narazie udalo mi sie zrobic cos takiego:

 

 

Ciagle sa bledy:( Chyba nawt wiem dlaczego...

Sluchajcie czy moglibyscie mi pomoc jeszcze troche?Mam pare pytan:

Jak uzyskac takie zwolnienia jak w podanym przez belzebub'a linku

Moge to zrobic ze sfera,boxem itp na krzywych w editorze.Z bipedem mam maly problem... W editorze krzywych bipeda "workbench"Nie moge editowac krzywych...Walczylem z tym i wreszcie zmienilem w "Quaternion/Euler" na axis XYZ.I teraz krzywe mozna editowac.Czy to jest normalne i tak sie wlasnie robi czy innym sposobeem?Czekam na rade:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Na dzien dzisiejszy udalo mi sie zrobic cos takiego:

 

 

Wciaz jestem nie zadowolony z tej animacji...Bede dalej cwiczyl.

Co o tym myslicie?Udalo mi sie chociaz troche poprawic?

 

Czekam na wasze komentarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo by duzo latwiej to ocenic gdybys mogl zuploadowac filmik

z widokiem z boku i z przodu

z tego co udalo mi sie zaobserwowac na szybko to wyglada jak bys mial problem z balansem w pozach do tego w kontaktach nie masz prostej nogi a powinienes starac sie miec ja tam przez jakies 2 ramki rece wygladaja jak by w kluczowym momecie luku odbijaly ci sie od sciany a nie naturalnie opadaly w dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepię się detali:

v2 - Alien nie chodzi, on wyrzuca nogi. Pierwsza mi się bardziej podobała poza kilkoma błędami patrz wyżej.

Mam wrażenie że alien chodzi jak platfus. Rzuca stopami, zwróć uwagę na "3d character animation by Siergiej Wasilewski" tam najlepiej widać.

v3 - Nie animujesz śródstopia i palców. Najpierw pięta potem pac reszta. Tu popełniasz ten sam błąd. Może to sprawia że wygląda to tak nienaturalnie?

Poza tym dobrze ci idzie, widać że próbujesz różnych wariantów oby tak dalej. Czekam na v4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności