Skocz do zawartości

która 22 panorama: dell czy nec


bohater13

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie czy kupic Dell LCD monitor - E228WFP

http://www.dell.sklep.pl/index.php?szczegoly/monitor/E228WFP/

 

czy moze NEC 225WNX Bk

http://www.lcd4you.pl/monitor/nec_225_wnx_bk.php

 

roznica cenowa pomiedzy nimi jest nieduza, chodzi mi tylko ktory z nich bedzie miec lepsza jakosc obrazu, oczywiscie jak na matryce TN.

 

potrzebuje cos lcd do grafiki (oprocz tego mam della crt na trinitronie) duzego i taniego wlasnie na TN.

na lepsza matryce na razie mnie nie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja posiadam od ponad roku Samsunga SyncMaster 971p czarnego. Piekne kąty widzenia i swietne kolorki. Wczesniej kupilem 19" na TN i nie wytrzymalem dwoch dni pracy na nim. Wymienilem wiec na 971p za doplata i nie szczeze nie zaluje dolozonej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazalbym na takie zakupy, to monitor poleasingowy wiec pewnie swoje juz maja wyswiecone. Ja od lat wyznaje zasade "kupujac tanio kupujesz dwa razy". Proponuje dolozyc troszke pieniazkow i kupic nowke niesmigana. Zawsze to masz gwarancje dluzsza niz 6mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Bierz Eizo S1931 lub 1932 - sam się do niego przymierzam. W testach wypada rewelacyjnie, sporo osób na forum go poleca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac gdybym mial brac monitor na TN to bralbym najtanszy. Nie sadze zeby super monitor z TN byl znaczaco lepszy od zwyklego monitora z TN. (skojarzenia z jakas reklama proszku do prania? Jak najbardziej :) ) Nie za 400zl roznicy.

Monitora nie widzialem ale myslac trzezwo tak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati: Kazde eizo ma jedna moim zdaniem wade. Obraz ma strasznie duzy kontrast i bardzo szybko meczy wzrok. Swego czasu zrobilem test. Wlaczylem Eizo 24" ktory mam w pracy i postawilem obok Samsunga 27" Dell'a 24" oraz Samsunga 19" (wszystkie na spva). Kazdy ogladajacy stwierdzil, ze eizo wypala gałki a samsungi oraz dell swieca przyjaznie dla oka. Bardziej miekko.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie

Zdecydowanie Dell , a najlepiej model 24` 2407.

 

Buhahaha tak sie skada ze ma mam 2 monitory Eizo Sx 2461 i della 2408 i coz moge powiedziec to zupelnie inne klasy. Eizo gniecie della na dziendobry po kazdym zdgledem czasami zaluje ze nie dorzucilem troche kasy i nie kupilem sobie drugiego eizo..

Dell co najwyzej nadaje sie na secundary monitor....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Mati: Kazde eizo ma jedna moim zdaniem wade. Obraz ma strasznie duzy kontrast i bardzo szybko meczy wzrok. Swego czasu zrobilem test. Wlaczylem Eizo 24" ktory mam w pracy i postawilem obok Samsunga 27" Dell'a 24" oraz Samsunga 19" (wszystkie na spva). Kazdy ogladajacy stwierdzil, ze eizo wypala gałki a samsungi oraz dell swieca przyjaznie dla oka. Bardziej miekko.

 

 

Traitor jasnosc trzeba ustawic w eizo ok 30 procent:P Pozatem delle napewno bardziej mecza wzrok, bo maja owiele gorzej podswietlana matryce wiec ekran bardziej sie blyszczy jest mniej rownowmierny i po paru godzinach ma sie problemy z dobrym uchwyceniem tego co ma sie na ekranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Mati: Kazde eizo ma jedna moim zdaniem wade. Obraz ma strasznie duzy kontrast i bardzo szybko meczy wzrok. Swego czasu zrobilem test. Wlaczylem Eizo 24" ktory mam w pracy i postawilem obok Samsunga 27" Dell'a 24" oraz Samsunga 19" (wszystkie na spva). Kazdy ogladajacy stwierdzil, ze eizo wypala gałki a samsungi oraz dell swieca przyjaznie dla oka. Bardziej miekko.

 

 

Traitor jasnosc trzeba ustawic w eizo ok 30 procent:P Pozatem delle napewno bardziej mecza wzrok, bo maja owiele gorzej podswietlana matryce wiec ekran bardziej sie blyszczy jest mniej rownowmierny i po paru godzinach ma sie problemy z dobrym uchwyceniem tego co ma sie na ekranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnosc oczywiscie w eizo wrecz trzeba zmniejszyc lec nadal np biale czcionki strasznie walą po oczach mimo zmniejszonej jasnosci. Mi osobiscie to przeskadza a nie zauwazylem tego w podawanych wczesniej markach.

 

W pracy robie na Eizo S2431W a w domu na samsungu 971p. Samsung zdecydowanie ma lagodniejsze dla oczu swiecenie na co poprostu chcialbym zwrocic uwage gdyz jak dla mnie jest to dosyc znaczna roznica zwlaszcza gdy pracuje sie po 10h dziennie przed ekranem.

 

Wolisz Eizo, luz. Ja wole wyoby innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 2431w to kiepski monitor... mialem go juz kupic (okazja 3200) ale jak zobaczylem obraz 2461 to wybor byl prosty ,chociaz zabolalo:P ale dzis nie zaluje.. Jasne ze kazdy ma wybor ale ja mam wyrobione zdanie i poprostu pisze o swoich spostrzerzeniach od tego jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Mimo wszystko, wracając do wątku głównego - dla grafika kupić monitor na matrycy TN to pomyłka. ...chyba, że kolory nie mają znaczenia. Sam mam niestety na jednym kompie starego Samsunga 913N i chyba do końca życia nie kupię już monitora tej marki, właśnie przez to, że ten jest na matrycy TN, a kolor na górze monitora jest zupełnie inny od tego na dole. Nie wspominając już o dysonansie jasności. Wiem, że to wina tego modelu, ale niesmak pozostanie ;) Zamiast cieszyć się z pracy latam po innych kompach i sprawdzam jak wyglądają kolory na innych monitorach.

A cod o tego Eizo - S1931 to jak na monitor za 1700zł ma niesamowite parametry - amplituda jasności na poziomie 2%, a kolory idealnie odwzorowane: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1995-3

 

Nie ma sensu kupować kolosa za grosze - chyba, że miałby na celu leczyć kompleksy właściciela.

Edytowane przez User190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaxxPL: No tak, tylko wydac 5-6tys za monitor 24" to tez troszke przeginka, zwlaszcza, ze sa odpowiedniki jakosciowe znacznie tansze. Za 5tysi to wlasciwie mozna miec slicznie swiecacy 30".

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Gateway 24 wyglada ciekawie tylko nie wiadomo gdzie sie trafi rysa i jak wielka.

póki co mysle nad 19 albo NEC na pva

 

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=17744&_ssk=15&_spl=&_ih=

 

lub jakis Dell (nie wiem jeszcze jaki model)

 

Co do apple cinema to powiem tyle ze w pracy uzywam takiego około 20 cali, i czystym sumieniem moge polecic, osobiscie odpowiada mi design i obraaz jaki wyswietla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Buhahaha tak sie skada ze ma mam 2 monitory Eizo Sx 2461 i della 2408 i coz moge powiedziec to zupelnie inne klasy. Eizo gniecie della na dziendobry po kazdym zdgledem czasami zaluje ze nie dorzucilem troche kasy i nie kupilem sobie drugiego eizo..

Dell co najwyzej nadaje sie na secundary monitor..."

 

 

Tak się składa ze dyskutujemy przede wszystkim o wrazeniach i odczuciach opartych na zjawisku indywidualnej percepcji wzrokowej... mimo ogromnej powtarzalności materiału biologicznego jakim jest człowiek również i w tej mierze pozostajemy indywidualistami.

A jeśli chodzi o Eizo to Stoi u mnie w pracowni jeszcze "bańkowy: Eizo 965 kupiony około 2001r za niewyobrażalne wręcz pieniądze... gdyby miał większa przekątną do dzisiaj byłby moim faworytem, a tak pozostał mi jako wspaniała pamiątka no i od czasu do czasu uroczyscie odpalane urządzenie do nazwijmy to kontroli kolorów.Wtedy to był wzór dla innych monitorów.

Kilka lat temu można mieć było albo dobry monitor i w grę wchodziły powiedzmy 3 firmy: EIZO, MITSHUBUSHI, SONY) albo mieć bardzo słaby ( pozostali producenci).

Dziś w sensie technologicznym poziom się wyrównał i bardzo dobre monitory robi wiele firm, nie ma az takiej przewagi Eizo nad pozostałymi firmami dlatego uważam że pozbawione sensu jest przepłacanie i wchodzenie w tym wypadku w klasę najwyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

 

Trudno powiedzieć. Test 1931 wrzuciłem kilka postów wyżej, więc możesz poczytać. 1932 nie różni się od niego zbyt wiele.

 

Co do tego drugiego to ma większy kontrast z tego, co widzę. Nie widziałem na jego temat żadnych opinii. Gdybyś coś znalazł to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat zszedł powoli na 24" chętnie dołączę ponieważ sam rozglądam się za takim monitorem. Co możecie polecieć do pracy w AutoCadzie i 3dMaxie? Z jednej strony padło już kilka propozycji, ale z drugiej padały opinie że matryca TN to pomyłka. Nie mam zamiaru kupować złomu po taniości, jednak nie mam zamiaru wydawać na ten cel więcej niż 1500zł. Czy znacie coś sensownego w tym przedziale? Zdaje sobie sprawę że za tą cenę nie kupię nic doskonałego, szukam czegoś na czym mógłbym spokojnie popracować i nie stracić majątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności