Skocz do zawartości

Finished 2D: Dark Menace


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

Edit:

Ostateczna wersja pracy. Można było coprawda jeszcze sporo zrobić, ale już w takiej formie poszło do zleceniodawcy i już do tego nie wracałem. Czas zabrać się za coś nowego.

 

demagogem3.jpg

 

Link do większej wersji: www

 

-------------------------------------------------------------------

Tytuł roboczy. Coprawda powinienem tą prace skończyć jak najszybciej, ale myślę, że pokazanie jej przed skończeniem mogłoby wyjść pracy na plus. Liczę więc na ewentualną pomoc z waszej strony jeśli uważacie, że coś możnaby zrobić lepiej;).

 

Ilustracja ma przedstawiac przemawiająca do tłumu postać. W trakcie pracy troche zmienila mi sie koncepcja z miejskiej na busz. Światło po głebszym zastanowieniu chce ustawić z góry, lekko z prawej + ewentualne dodatkowe światło z głębi sceny. Jestem swiadom, że narazie wiele rzeczy pod wzgłędem oświetlenia jest niexle rozjechanych. zastanawiam się tez nad lekkim skadrowaniem, aby główna postać wypełniała większy obszar sceny.

 

szkicsi9.jpg

 

szkic2tp1.jpg

 

szkic3ii1.jpg

 

szkic4xv6.jpg

 

szkic5kq9.jpg

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Taka luźna, subiektywna sugestia. Może skadruj ciut niżej, żeby postać mówcy górowała nad tłumem, i pociągnij dół, żeby ten tłum był trochę bardziej widoczny(no, chyba, że ładnie pojedziesz światłem).

ale niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni.

Ogólnie baardzo przyjemnie, malarsko i delikatnie, ale czekam na finisz - powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh bardzo fajnie zestawiasz brushe :) jesli chodzi o ustawienie to to przedostatnie proponuje wybrac, ta postac ktorej odkruyles twarz z kata i przesun tą postac tylem odwrocona(stojaca przed tym w rogu) wlasnie w ten kat troche(ew. powieksz) zeby dopelnilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak rzadko ostatnimi czasy Cię tu widać ;), moim zdaniem ostatnia propozycja zasługuję na głębszą analizę, po pierwsze nie skupia na sobie bezpośredniej uwagi, a co za tym idzie "zmusza" widza do dalszego poszukiwania treści przekazu,

gest postaci nawołujący do czegoś, powstanie lub strajk ;) ... postać wydaje się za duża w stosunku do gawiedzi stojącej bezpośrednio przy niej.

z góry przepraszam za swoje bohomazy ale łatwiej mi namazać niż o tym opowiadać:

nie wiem jakie jest założenie całości, więc to jedynie moje dywagacje w temacie ;)

beznazwy1fa9.jpg

zmniejszyłem nieco postać i cofnąłem do tyłu, z wysuniętą prawą nogą ... zakładając światło od "tyłu" zostanie ona najbardziej nim oświetlona, poza tym fajnie zapowiada się ten tłum zaraz poniżej głównego bohatera warto tam dać więcej ruchu, "krzyki" jakieś czy coś w tym stylu i nieco ich "wynieść" do góry, , natomiast im dalej od postaci tym ludzi mniej zainteresowani ;) ...

 

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dłuższą przerwę nad tą pracą... niewiem czy wyszło jej to na dobre. Będę się już przymierzał do ostatnich poprawek. Skorzystałem trochę z sugestii miriam'a. Dzięki wszystkim za sugestie i komentarze.

 

szkic7rl3.jpg

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można to dorzucę dwa słowa... zapowiada się przyjemnie ale w porównaniu z poprzednimi wipami zrobiło się strasznie szaroburo, sądzę że w "ostatnich poprawkach" przydałoby się przede wszystkim uwzględnić jakiś żywszy kolor gdzieniegdzie, może warto zająć się trochę tłumem - zróżnicować bardziej plany, przyciemnić, odróżnić od otaczających skał. Tyle wywodów, może coś sie przyda :] powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne kolorki, praca bruszami i w ogole techniczna strona. Fajnie to to brudne jest:) Ale troszke wydaje mi sie ten tlum zbyt malo tlumny...;) Gdybys "przytrzymal" troche te lewa strone- troszke ja przyciemnil i moze troszke zwiekszyl kontrast na tych ludziach (zrobil jakiegos jednego czy dwoch ludzi, ktorzy sa superblisko w kadrze) to wzrok nie uciekalby tak z obrazka i stworzylbys wrazenie, ze stoimy w srodku tego tlumu...

Pewnie nie bedzie Ci sie chcialo tego poprawiac, ale wydaje mi sie, ze rysun ma potencjal spory, ktorego do konca nie wyciagnales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności