Skocz do zawartości

Czy można stopować render w Vray


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio renderował mi się obrazek kilka godzin i procesor mi się przegrzewał musiałem wyłączyć renderowanie.

 

Czy możliwe jest stopowanie renderowanie na jakiś czas żeby nie trzeba było renderować obrazka od nowa?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm podobno byl jakis skrypt czy cos w tym stylu, ktory na to pozwalal, ale nie jestem pewien, dobrym wyjsciem jest region render. Zaznaczasz jeden obszar pozniej drugi, dzielisz sobie jak chcesz, pozniej wszystki laczysz w PSie lub innym tego typu programie i po sprawie. Trzeba pamietac zeby zaznaczac zawsze wiecej by bylo latwiej dopasowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopować nie można. Jeśli potrzebujesz w danej chwili mocy obliczeniowej na coś innego polecam

 

Ctrl+Alt+Del ->Procesy -> Prawym klawiszem na 3dsmax.exe -> Set Affinity(nie wiem jak to po polsku) i przydzielasz rdzenie. Często wystarczy odłaczyć jeden rdzeń aby komp już ruszył z kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zawsze korzystam z dwóch opcji, czyli priorytet na LOW i uwalniam pierwszy rdzeń (najbardziej mi się grzeje).

W maxwellu na szczęście jest opcja RESUME i zawsze można sobie dopalić obrazek po godzinach :D

 

do chłodzenia kompa polecam wentylatorek łazienkowy z biedronki za 19,90 nie jest może najcichszy ale temperatury spadają na łeb na szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dziwne że mi się grzał bo mam wentylator ninja, i przez wiele miesięcy mi chłodził mi dobrze a tu nagle z płyty wydobył się pisk

sam zakłądałem wentylator, może nie zrobiłem tego fachowo, chociaż się starałęm

 

obniżyłem overclocking i temperatura jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczy pewnie jakiś kondensator. Jak bardzo wiekowa jest ta płyta ? Mojemu kumplowi tak piszczało potem zrobił wielki BUM i zaśmierdziało spalenizną. Na płycie był pięknie wybebeszony kondensator a osłonka gdzieś pod ścianą.

 

Z tymi temperaturami to też nic nie wiadomo. co innego pokazuje coretemp a co innego mierzy sama płyta. Najlepiej by było podpiąć sensor do procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczał brzęczyk swoją charakterystyczną melodią, obniżyłem zegar i teraz 67 jest cały czas, a to że w każdym programie inaczej pokazuje to prawda, patrze tam gdzie temperatura jest najwyższa było chyba 89 stopni wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności