Skocz do zawartości

Przejecie konta, hasla. Prosze o pomoc


Kedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, temat daleko od grafiki, ale ważny bardzo.

 

Ukradli mi laptopa, na którym na co dzień pracowałem, często do rozmów w sprawach interesów używałem skype, raz na czas czyszcze historie czatow (taki nawyk, mam zle doswiadczenia) i zeby sie zalogowac trzeba wpisac hasło. Pytanie do rozeznanych w temacie: jak trudno jest poznać hasło by sie moc zalogować na skype i odczytanie wczesniej skasowanej historii rozmów. Czy powinienem sie obawiac, czy to ,moze przekracza mozliwosci przecietnego uzytkownika? Przepraszam, za smietnik na forum graficznym, ale sprawa dla mnie osobiscie wagi panstwowej (pozwolcie ze nie bede tlumaczyl dlaczego) i bede wdzieczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

oj ciezka sprawa bo jak ktos kumaty go ukradl odzyskac haslo az takim problemem jezeli uzywales skype na tym laptopie bo sa programy do odzyskania takiego hasla z dysku.

Historie nawet jakbys wywalil i formatowal dysk to i tak mozna by bylo ja odzdzyskac pierwszym lepszym programem do przywracania danych po formacie (ostatnio cala partycje przez przypadek formatowalem a pozniej bez problemu przywrocilem wszystko kazdy plik w kazdym formacie nawet arch gg) Najlepiej jak to mozliwe zmien szybko haslo i modl sie zeby to byl jakis balwan ktory nie zna sie a ukradl bo ladnie wygladal a nie dlatego co ma na dyskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie mam zielonego pojecia jak jest z lamaniem hasel w skype, ale:

z ciekaowsci sprawdzilem. Wystarczy otworzyc notatnikiem plik z ahriwum i wszystko jest prawie jak na tacy. Jest troche smiecia, ale rozmowe da sie odczytac. Wiec jak ktos chce odczytac, to nie ma z tym jakiegos problem, niestety.

Co do skasowanej rozmowy...hmm... smiem twierdzic ze przekracza to mozliwosci przecietnego usera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym teraz szukał na ebayu albo allegro tego modelu co miałeś. jeśli poznasz że to ew. ten, albo będzie sprzedawany bez kartonu to poproś sprzedającego o numer seryjny (oczywiście nie sugerując o co Ci chodzi) i jeśli będzie się zgadzał, tzn. że to Twój lapek. Dalsza droga jak to rozegrasz zależy od Ciebie :) powodzenia w odzyskaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skype ma zdaje sie internetowe haslo (tzn. niezapisane lokalnie tylko na ich serwerze) zaloguj sie na komputerze, zmien je i do konta nie powinni miec dostepu. co do archiwum to raczej niewiele da sie zrobic, jak kogos bedzie interesowalo to znajdzie sposob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wszystko co jest na dysku jest ogolno dostepne, chyba ze dysk byl szyfrowany choc nie sądze, ale jesli to złodziej a nie konkurencja to dysk jest już po formacie a komp na najblizeszej gieldzie, placu, allegro.

Do danych wkopuja sie ludzie ktorzy kradli kompa pod zamowienie. Jesli to kradziez przypadkowa/okazyjna - dane sa bezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec polecam 2 do odzyskania danych po formacie:

http://www.instalki.pl/programy/download/odzyskiwanie_danych/DiskInternals_NTFS_Recovery.php

 

http://www.instalki.pl/programy/download/odzyskiwanie_danych/Handy_Recovery.php

 

Z czego bardziej polecam Handy Recovery bo ma ciekawe opcje i do mnie lepiej przemawial przez latwiejszy interface :)

Tylko nie wiem jak bedzie sprawa wyglada jak sformatujesz i zainstalujesz cos na dysku bo slyszalem ze nieraz jest juz problem z oddzyskaniem danych :)

Ja tym powyzszym programem oddzyskalem jakos 40GB danych a wybralem foldery tylko najwazniejsze wiec programik u mnie sie sprawdzil bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności