Skocz do zawartości

POMOC !! dla poczatkujacych


Rekomendowane odpowiedzi

hej chłopaki jestem poczatkujacy i mam nadzieje ze ktos mi pomoze

 

chciałbym sie dowiedziec jak sie robi taki rozmazany efekt podczas renderingu

bardzo mi sie to podoba bo daje wrarzenie przestrzeni

 

jesli ktos wie jak to zrobic pomurzcie mi

 

przydadza sie rady ale bardzo dokładne a nie jakies gadanie nieznanym dlamnie dialektm i linki do stronek z tutorialami lub filmem

Edytowane przez piksar
pomagamy jak umiemy
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O tym, jak to się robi i gdzie klika możesz w dokumentacji poczytać (albo poszukać w Internecie np. za pomocą wyszukiwarki http://www.google.pl).

piksar napisał ci słowa kluczowe, których możesz użyć poszukując informacji. Odrobina samodzielności nie zaszkodzi. Kazdy ci tutaj chętnie pomoże, ale wykaż odrobinę własnej inicjatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzyj google, skad do cho**** mamy wiedziec o jaki rozmazany efekt chodzi, pokaż przykłady - może po prostu masz brudny monitor.

Zaprawdę powiadam Ci dziś ..... doprecyzuj pytanie bo gniew Pański nie zna granic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOF - Depth of Filed.

Efekt możesz uzyskać w czasie renderingu (w miarę fotorealistyczny, rendering powolny) albo później dorobić np. w Photoshopie np. rozmyciem Gaussa (szybko, czasem trudno o fotorealizm).

 

Nie wiesz jak to włączyć? Mój poprzedni post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości:

Pokaż tego renda co go chcesz zdofować czy też zblurować, bo w Wiedźminie to akurat blur raczej.

 

Wiedz, że Claude ma rację, nie byle kto Ci tu czas poświęcał wczoraj.

 

PZDR

mkeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie co mu mydlicie oczy to nie tka ten Dof czy blur sie robi to o wile prostsza metoda jest :]

wystaw mnitor gdzie jest zimno (lub naloz okulary) wszystko ladnie zaparuje sie i wtedy jak chesz miec np postac widoczna a reszte rozmytych to delikatnie wytrzyj tylko ten obszr ktory ma byc ostry reszte zotaf i masz dofoblura jak mazenie gdy obraz robi sie zbyt wyrazny powtorz krok pierwszy :]

 

ps.

lub plugin just do it > do max se sciagnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności