Skocz do zawartości

Pojazd 3D: AC cobra


przemczechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oto mój pierwszy topic z pracą, oraz pierwsze auto które PRAWIE skończyłem :)

Samochód wygląda jak wygląda.

Muszę jeszcze połączyc dwie strony autka (widac na renderze, że niepołączone).

Nie wiem za bardzo jak zrobic przednie i tylnie lamy lampy więc dałem sobie z tym spokój.

Wlot powietrza na masce - do poprawki.

Nie podobają mi się moje materiały na aucie, oraz oświetlenie - co zrobic by było bardziej realistyczne??

Proszę o wskazówki jak modelowac auta (jakimi modyfikatorami?), oraz wasze uwagi na temat pracy.

Edytowane przez przemczechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

EDDYPC dzięki za pierwszy komentarz, myśłałem, że będzie gorzej.

Poprawię koło, dodam lampe, i połączę dwie części samochodu, wtedy puszcze render. Te światło na nadkolu to odbicie (otoczenie jest zbyt jasne, zmienie na ciemne). Eddypc - napisałeś że jest krzywo - ale w którym miejscu?? - spróbuję to poprawidź.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie!! Oto samochód po poprawkach (dorobiłem wcięcia na masce i poprawiłem wlot powietrza, dodałem zderzak, poprawiłem koło, + kilka innych).

Nie wiem jeszcze jak zrobic, aby samochód wyglądał bardziej realistycznie - na razie wygląda jak zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damus na razie pisze inny referat - mysle ze autor ma swiadomośc bledow i ze wiekszosc z nich wynika nie tyle z niedopatrzen co z braku warsztatu.

Nie ma potrzeby pisac referatu mozna sie ograniczyc do tego ze wszystko jest jeszcze do poprawy.

Innymi slowy to dosc trudne na poczatek auto ale jesli doprowadzisz je do stanu w ktorym faktycznie referat bede mogl pisac to bedziesz nie do wygiecia, po tym jak to popoprawiasz skutecznie.

Innymi slowy zapewne nauczyles sie czegos na tzw poczatek ale na pewno nie jest to jeszcze odwzorowanie.

Pochwalam twoj zapal i mysle ze wykozystujac nowo zdobyte doswiadczenia powinienes sprobowac na czyms latwiejszym bardziej kanciatym bezkompromisowo odwzorowac ksztalt.

Zawsze mozesz sie posilkowac siatkami ktore zamieszczamy do celow dydaktycznych lub pytac beadziej doswiadczonych.

pozdrwaiam i powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damus, dzięki za długi pouczający komentarz. Sądzę, że to co napisałeś, w zupełności ma sens. Widziałem twój projekt cobry - rewelacyjnie zrobiony (takiego efektu jak twój, ja zbyt prędko nie uzyskam).

O ile się nie mylę wykonałeś współczesną cobrę, ja modeluję klasyczną (1963r.) - obydwie się bardzo różnią (np. tylnymi nadkolami).

Na razie nie wiem co mam zmienic w tym projekcie, więc proszę o naprowadzenie. kształt zdaje mi się, że jest prawidłowy.

Kiedy autko będzie juz jakos wygladało (lepiej niż obecnie), będę czekał na referat od damusa, za który bardzo podziekuję!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemczechu: dostałeś upomnienie od moderacji za złą nazwę tematu jaki założyłeś. jeśli temat pozostanie nadal błędnie nazwany, zostanie usunięty.

zapoznaj się z zasadami dot. nazewnictwa wątków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaVirr, wielkie dzięki za podpowiedź, twoja rada pomogła. Zmieniłem Shadow map na Adv. Ray Traced i cienie wyglądają prawidłowo.

Cieszę się, że przynajmniej tobie podoba się ten model :).

Poniżej załącznik z poprawką.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności