Skocz do zawartości

Problem z renderingiem


polterge!st

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Dzieje sie u mnie cos takiego: renderuje animacje(3ds max,v-ray) na swoim kompie i jest git(tyle, że bardzo wolno). Postanowiłem więc wsiąść na komp wujaka(bo jest o niebo lepszy od mojego, jakies dual core czy coś, 2 gb ramu) i gdy zaczynam renderowac, to z 10 minut sie porenderuje a potem komp sie wylacza. Nie wiem czy to jakaś wina ustawien, czy moze zasilacz czy sam nie wiem juz co.

 

Jeśli ktos miał podobny problem, albo wie co mozna z tym zrobic to prosze o pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hej dzieki za odpowiedz

 

ognisty- raczej nie, kilka razy siedzialem w necie(jak sie renderowalo)a mimo to sie wylaczyl

 

mirach - mozliwe, ale dlaczego moj stary komp sie nie przegrzewa, a niedawno kupiony komp sie przegrzewa, co mozna z tym zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak sprawdził jakie temperatury osiąga procesor podczas renderingu..

Sprawdź też pamięć pod kątem błędów.

Może stary nie przegrzewa się dlatego, że ma lepsze chłodzienie?

Nowe mająto do siebie, że czasem gotowe zestawy mają firmowo "przyoszczędzone" na chłodzeniu..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach - mozliwe, ale dlaczego moj stary komp sie nie przegrzewa, a niedawno kupiony komp sie przegrzewa, co mozna z tym zrobic??

 

kupic lepsze chlodzenie :) WIesz, im nowszy komp w tym momencie tym bardziej sie grzeje. Jesli wujek kupowal kompa "do internetu i czasem w wordzie cos porobie" to pewnie wcisneli mu jakies marne chlodzenie, i nie przezywa 100% obciazenia procka przez dluzszy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzieki

 

sprawdzilem temp i gdy na jednym bylo 80* a na drugim 70* to juz wylaczylem render, bo temperatura ciagle byla rosnąca, a gdzies wyczytalem ze w duo core przy 90* sie komp wylacza, czyli to bedzie to

 

Dzieki wielkie za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten komputer wujka to laptop ? Jeśli tak to musisz się już chyba z tym pogodzić . Mój kumpel ma już drugiego laptopa i przy mocnym obciążeniu (rendering ) się wyłącza. Czasami pomaga jak położy się laptopa na jakieś książki żeby zrobić pod nim swobodny przepływ powietrza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej a jeszcze mam takie pytanie, bo zamierzam zainwestowa w sprzet nowy, czy do grafy 3d(max7) bardziej polecacie zakupic core 2 duo e8400 3ghz , czy core 2 quada 2,5ghz?? czy max 7 obsługuje ten 4 jajowy procek??

 

z góry dzieki za odpowiedz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności