Skocz do zawartości

Wiz 3D: Sofa


Gość bl0ndynek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bl0ndynek

Moja pierwsza wizualizacja :

roomsofa01zp8.th.jpg

Czekam na komentarze i dobre rady :)

Edytowane przez bl0ndynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czemu, chyba prez słabe ogólnie materiały i swiatło, wszystko to wygląda mocno nienaturalnie. Jakoś to wali po oczach, no i poducha skopana, roślinki dziwaczne i w odbiciu wazonu widać, że nie masz ściany za kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Czwartej ściany rzeczywiście nie ma, oświetlam wszystko vray sun.

Możecie napisać coś więcej apropo słabych materiałów (najlepiej co poprawić, jakie ustawienia)

Poniżej zamieszczam trochę więcej informacji na temat sceny:

 

Widok sceny z perspektywy:

scenaca4.th.jpg

 

Plan materiałów:

materials0jh4.th.jpg

 

Ustawienia materiałów 1:

materials1sk1.th.jpg

 

Ustawienia materiałów 2:

materials2dw8.th.jpg

 

Ustawienia Vray randera:

fvraysettingsag6.th.jpg

 

Mam nadzieję, że teraz będzie łatwiej doradzić coś konkretnego : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem powiedzieć co powinieneś dokładnie zmienić z ustawieniami poduszki ale jak tylko spojrzałem na foto to od widze że coś z nią nie tak, wygląda to jak scena + poduszka a nie sama scena.

Ta cześć doniczki którą widać miedzy nogami stolika to miała być taka grubsza?

Dywanik zbyt idealny, może go spłaszcz miejscami na krawędziach żeby wyglądał jakoś prawdziwie

Roślina...jaka jest każdy widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Posiedziałem, podszkoliłem sie w vray'u i prawie wszytsko zaczełem od początku. Zanim zacznę wypełniać pustki meblami, co myślicie o tym co jest teraz ? roślinka ok ?

 

randerqy8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Właśnie widze że to tak troche "nie teges" wygląda ale sofę i to oświetlone miejsce i tak planuje zapełnić więc nie będzie z tym raczej problemu, ciekawe czy to wina materiału czy modelowania.

 

Umieszczam kolejny update:

randerhq2.th.jpg

 

I kolejny :

randergh2.th.jpg

Edytowane przez bl0ndynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey nie znam się na tym ale moim zdaniem to: podstawka od lampy jest przejarana, rura od lampy jest kanciasta. Sama lampa wygląda jak te suszarki u fryzjera :D Ten dywanik ma coś dziwnego z mapowaniem no chyba że to ma tak się zbiegać w środku - ale i tak dziwne. Książki na półce jednak bym bardziej urozmaicił. Sofa i te ręcznik czy co to jest moim zdaniem fajnie wyszły. Ogólnie to na pierwszy rzut oka przyjemnie ale są błędy. Dajesz dalej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Poprawiłem lampę, sofę i ich materiały, zmieniłem materiały i zlikwidowałem przepalenie.

Wygląda to teraz tak:

studioroom02rj9.jpg

w1200.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm światło padające na sofe wcześniej było chyba lepsiejsze...

lampa jest zdecydowanie za duża i za nisko, powypalałaby ludziom włosy :-)))))))))

ogólnie mnie się podoba... nie znam się na V-Rayu, ale on ma chyba takie światełko, tudzież lampeczke, tudzież słoneczko ;P które sie nazywa Drome i tak ładnie rozświetla ciemne obszary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Ze światła jestem w sumie zadowolony i od poprzedniej sceny bardzo go nie zmieniałem. Barzdiej troche w ekspozycji musiałem poustawiać. Zmiany "światła na kanapie", a właściwie refleksów spowodowane są bardziej zmianem materiału. A co do lampy to niech taka zostanie, ona tam bardziej dekoracyjnie stoi i jako oświetlenie ewentualnej książki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Hm... w sumie masz rację ten stary materiał na obiciu wyglądał lepiej.

 

tutaj zamieszczam jeszcze kilka postprodukcji z photosopa

 

post01my3.th.jpg

 

post02eh7.th.jpg

 

post03na8.th.jpg

 

mam jeszcze pytanko jak uwazam, że skonczyłem to wątek po prostu tu zostawiam czy należy poprosić moderatora o przeniesienie do skończonych prac 3d ??

Edytowane przez bl0ndynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest słaba, jest dobra. Ale myślę że stać Ciebie na więcej. Zrobisz co uważasz.

 

nie sluchaj sie 'eksperta' tylk daj do galeri po to ona jest zeby pokazywac ukonczone prace , fajna pracka

 

Kolega robi pierwszą wizualizacje, wiec proponuje mu żeby zrobił następna która będzie lepsza na pewno i wtedy pokazał na galerii.

 

Nie wszystko trzeba pokazywać, "ekspercie" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pods. lampy hmm ,za duza. Kanapa , fizycznie to jakby z plastiku , zrelaksuj ja troche , dodaj wiecej zmarszczek nieregularnych , stolik wydaje mi sie ze sa tam bledy mappingu ale nie widze dokladnie , sam wiesz lepiej... ten recznik , dalbym mniej saturacji , teraz to kolorystycznie przepalony , jakos sie to kłóci ze scena. Poprawiłbym material podłogi , papierowo wyglada, regal bym zmniejszyl , obnizyl wys. kamery. Dobrze ze uzyles AQmc zamiast AS, nie ma plam na teksturach, widac ze to blurr ale nie jest zle z GI. Ale cos z kolor mappingiem , hmm te filizanki takie malo biale popraw color mapping , Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bl0ndynek

Co do kanapy to ta lampa ma oświetlać trzymaną książkę gdy osoba siedzi:

examp01ot8.jpg

examp01ot8.3c43708609.jpg

lub leży, ostatecznie jest regulowana to sobie ktoś przestawi :) :

examp02pf4.jpg

w500.png

 

Podstawa lampy daje więcej stabliności, nad bryłą kanapy to rzeczywiście mógłbym jeszcze trochę popracować, ręcznik widziałem, ale już nie chciało mi się jeszcze raz renderować. Co do collor mappingu to właśnie mam problem bo albo wychodzi przepalone albo za ciemne obszarami. Obecnie używam Expontinental dark ustawiony na 2.0, a bright na 0.8 Co by w tym zmienić ??

 

Kohelet: co rozumiesz przez papierowy wygląd podłogoi ??

Edytowane przez bl0ndynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zauwazyles tego ze ustawienie lampy w tej pozycji jest totalne bez sensu ? wlaczassz lampe a ona swieci w kanape, przypalajac material bo wkoncu jak jest wlaczona dluzej niz 5 godzin to sie nagrzewa i to bardzo. Tybardziej nie oswietla pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności