Skocz do zawartości

GTA IV oficjalnie potwierdzone na PC


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nie jest to juz chrupiaca buleczka i wielu zagorzalych fanow gier przeczytalo o tym wczoraj ale TUTAJ znajduje sie refleksyjny tekst z ktorym sie w 100% zgadzam i ktorym sie niniejszym dziele.

Dla tych co "no hablan Inglés" streszczenie ;)

18go listopada premiera GTAIV w Stanach, 21go w Europie. 7 miesiecy po premierze konsolowej. Po kwietniowej premierze, liczac do maja sprzedano szacunkowo jakies 11 milionow kopii tej gry (podobno jej wyprodukowanie pochlonelo 100 milionow zielonych papierow, podczas gdy cena jednej kopii to jakies 60 dolcow...).

Pytanie jakie sie rodzi - o co biega z tym wydawaniem gry na PC w ponad pol roku po premierze? Gracze, zwlaszcza ci co bardziej zapaleni by nie rzec maniakalni ;) posiadaja i kompa i konsole - czy ktos oczekuje ze beda czekac na premiere PC 7 miesiecy? Podobnie bylo z seria Halo, Assasins Creed, z Devil May Cry 4.. Zadna z tych gier nie stala sie superhitem na PC bo - do ciezkiej cholery - gracze juz sobie dawno je skonczyli na konsolach (pomijajac fakt ze wiele hitow z konsoli jest tak prostackich ze nie ma wiekszych szans stac sie hitami na PC - mowcie co chcecie ale jednak grupa docelowa jest nieco bardziej wymagajaca, chocby ze wzgledu na srednia wieku...).

 

Tlumaczenie tego stanu rzeczy piractwem jest bzdurne bo niby w czym ma pomoc wypuszczenie gry pozniej? Zmniejszy to piractwo? Nie. Wiec o co chodzi? Ilu zatwardzialych piratow oszczedzajacych na kazdej piraconej grze powie "ech, przechytrzyli mnie... No nic - to ide kupic konsole i oryginal..."? Z reszta nie oszukujmy sie - siec jest pelna pirackich kopii rowniez na konsole...

Skoro i tak gra zostanie wydana na PC - dlaczego nie zrobic tego rownoczesnie z konsolami? Napompowany zajawkami, obietnicami i reklamami wlasciciel PC latwiej sie zdecyduje na kupno w tym donioslym dniu niz po tym jak pogodzil sie z faktem, ze tego czy innego tytulu nie ma na PC a tu nagle serwuja mu to odgrzewane danie (i co z tego ze wersja na PC bedzie miala bardziej rozbudowany multi...).

 

Nic to - wersja PC bedzie a ja zacieram rece bo nie kupilem i nie kupilbym konsoli a choc nie mam za duzo czasu na gre to jestem fanem serii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość Marioza

bo na konsolach nie da sie grać :D, tez jestem fanem serii wyłaczając SA, LCS i VCS ktore byly szajsowate , w sumie gta 4 to juz inna gra niz gta3 i gtavc ale przywyklem juz do tej mysli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie zgodze sie, ze konsole sa gorsze i maja gorsze gry%) To jakas paranoja:] Konsole i PC to 2 rozne swiaty, nie bardzo jest tu co porownywac. Tak czy siak ciesze sie, ze kolejna gta wyskoczy na pc (szczerze powiedziawszy spodziewalem sie tego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności