Skocz do zawartości

Pomoc przy logu+mental


deha21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak się złożyło, że w rozmowie o prace(a właściwie o staż w regionalnej telewizji) wspomniałem że bawiłem się trochę grafiką 3D i teraz mam za zadanie stworzyć parę rzeczy właśnie w 3D. Niestety tak się złozyło że już bardzo dawno nie tykałem 3D i troche mi się zapomniało ;) Na pierwszy ogień idzie logo, oto one w oryginale:

kanonlogovw7.th.jpg

 

A takie stworzyłem i zrobiłem zwykły render:

tvkanonwk9.th.jpg

 

Niestety mam problem w tym, że jakoś mi nie pasi podobieństwo między tymi logami - niby podobne ale jednak chciałbym coś udoskonalić. Przydałby się też pomysł na jakieś ciekawsze tło. Zaproponujcie co mógłbym zrobić.

 

Kolejną sprawą jest to, że render ma być w mental ray na którym kompletnie się nie znam (zawsze uzywałem vraya) i nie umiem zrobić ładnych, realistycznych materiałów oraz oświetlenia. Może podpowiecie jak wszystko optymalnie ustawić? Czytałem tutki ale jakoś efekt nie był zadowalający a czasami nawet w ogóle nie widoczny, nie mówiąc o tym, że większośc z nich była chyba z innej wersji mentala/maxa i nie wszystko umiałem znaleźć...

Bardzo zalezy mi na tym zależy dlatego prosiłbym o jakieś podopowiedzi dotyczące loga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dlaczego ma być w mentalu? dla kogoś, kto dostanie jpegi/animację to chyba większej różnicy nie zrobi?

 

Ja podniósłbym atrakcyjność używając fioletowo barwionego szkła i tła o innym raczej odcieniu.

Też miałem kiedyś logo do zrobienia i robiłem o zgrozo we fry˛u żeby różnie je oświetlić bez rendzenia kilka razy.

 

No i zmniejszyłbym saturację trochę.

 

PZDR

mkeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] prosiłbym o jakieś podopowiedzi dotyczące loga ;)

 

Wiec pierwsze najwazniejsze - logo sie nie odmienia (zwlaszcza tak jak napisales w tytule:p).

Co do projektu, polecilbym dodac jakies refleksy i rozne odblyski na logo (jak ktos wspomnial, cos na styl szklanego znaczka). Kolor tla zmienilbym na mniej walacy po oczach i z delikatnym spokojnym gradientem (teraz jest niezla malowanka). Pokusilbym sie tez na lekkie odbicie lustrzane na ziemi. To wszystko sprawiloby wrazenie wiekszej elegancji;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności