Skocz do zawartości

Manipulator do 3Dstudio


lobohome

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem studentem wzornictwa i zabrałem się za temat na studiach manipulatora (myszki) do 3D studio max. Sam pracuję w 3D maxie ale mam tą proźbę do urzytkowników tego programu ( gdyż im więcej tym lepiej ). Otóż chciałbym uzyskać jakieś informację apropo, czego ludzie oczekiwali by od takiego urządzenia. Co w myszce przeszkadza, czego brakuje, co byście chcieli aby w takiej myszce się znajdowało i co by ułatwiło pracę. Funkcje, rolery kulki itp. itd. Za wszelkie informację i sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie w zupełności wystarczająca jest 3 przyciskowa (3rd przycisk koniecznie pod kciukiem :) ) mysz z jedną rolką... fakt że w tym czasie lewa dłoń szaleje nad obłożoną skrótami całą klawiaturą, ale już się w zupełności przyzwyczaiłem do takiego interface\'u i pewnie nie chciałbym nic zmieniać.

 

oj uwierz da się

hmmm. jeśli tak, zarzuć jakieś konkrety a userzy wypowiedzą się czy by taki patent kupili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam proponował bym wziać pod uwage jeszcze trackballe. Ja osobiscie pracowalem na takim, niestety po wielu latach zurzyl sie :P nie ma problemu z brudna podkladka i przeskok, na okruchu lub czyms podobnym. Stabilnie lezy na stole. 3 przyciski i scroll lub 2 zalezy jak kto co lubi. wyprofilowana pod reke. Jestem praworeczny, ale niektorzy producenci nie zadbali o leworecznych. Mul trackball lezal super w dloni, ale na lewa reke wogole nie pasowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawda 3 butony i nic wiecej nie trzeba wiecej rzeczy na klawiaturze. Wazne zeby dobrze lazala pod dlonia nie za wysoka, nie za niska najlepiej taka wsam raz najlepiej :) no i dokladna oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gotham

Obawiam się że... Design nie gra dla mnie roli. Przede wszystkim wygodna i dokładna. Trzy przyciski i scrollik (przy czym 3 swobodnie może być tym scrollkie). Oczywiście preferuje Logitechy ;).

 

 

heh design to wzornictwo, ergonomia, funkcjonalnosc, nie tylko estetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedzi ,jak by coś wam jeszcze wpadło do głowy ,to dajcie znać. Chodzi mi kilka pomysłów po głowie jak zrealizuję już projekt do dam znać.

A możliwości jest dużo nie tylko 3 przyciskowa myszka dużo funkcji w maxsie można wyeliminować aby nie latać kursorem po całym ekranie i machać łapą z lewa do prawej ... :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by lobohome

A możliwości jest dużo nie tylko 3 przyciskowa myszka dużo funkcji w maxsie można wyeliminować aby nie latać kursorem po całym ekranie i machać łapą z lewa do prawej ... :)

 

 

Klawiatura mi się skończyła do skrótów więc korzystam z kombinacji z shiftem, altem, ctr, shift+ctr, ctr+alt+shift.... Myślę że upchnięcie klawiatury na myszce było by prawdziwą rewolucją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze zrob taka, ktora ma mozliwosc porusznaia sie w 3 plaszczyznach, dzieki czemu mozna by wszystko robic w rzucie izo.

 

chyba nawet kiedys jakas firma zrobila cos takiego...

 

 

...

 

i odtwarzacz mp3 i aparat cyfrowy i telefon komórkowy- teraz wszystkie gadzety to maja :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności