Skocz do zawartości

Co sądzicie o przegladarce Google chrome?


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja zainstalowałem gdy tylko upublicznili. I dalej używam Firefoksa. Nie wiem, czy to tylko wina bety, ale póki co niewiele można zmienić w wyglądzie/funkcjonalności Chrome, a niestety funkcjonalność kuleje, imo. Rozumiem minimalizm, ale troszkę przesadzili. A przycisk zakładek chyba specjalnie po drugiej stronie ekranu umieścili, żeby się człowiek namachał myszką :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przycisk zakładek chyba specjalnie po drugiej stronie ekranu umieścili, żeby się człowiek namachał myszką :]

Może hotkey jakiś jest? Obiema rączkami się pracuje. :p

 

Ja jeszcze nie testowałem, gdyż nie wydali jeszcze na moją platformę.

Ale jeśli prawdą jest to, co piszecie, że minimalistyczny styl, to tym bardziej chcę ją zainstlować. Oby była stabilna i mało zasobów żarła.

I koniecznie, by można wygodnie to obsługiwać samą klawiaturą (jak w Opera). Tyle z listy moich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest hotkey, ale lista zakładek otwiera się tylko w jednym miejscu, dość niewygodnym. Poza tym pracuję dwiema rączkami, ale przeglądając strony często coś zagryzam lub popijam ;) A nawet gdyby się już lista otwarła pod jakimś klawiszem to co dalej? Albo pokusić się tam kursorem, co czyni używanie skrótu zbędnym, albo wybierać ulubione za pomocą kursorów, co jest po prostu głupie. Niech to poprawią i tyle, najlepiej przez dodanie możliwości manipulowania położeniem przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą funkcjonalność to ja nie narzekam. Ale ma wady. Jak odpalę maxa 9 to samoczynnie vista wyłącza mi aero to pasek zakładek chrome się "rozjeżdża". Sprawdzanie pisowni jest poprostu nie udolne - wyrazy typu narzekam, rozjeżdża mam podkreślone. Strony np. imageshack.us albo nokia.pl rozjeżdżają mi się. Radzę też uważać osobom, które mają ograniczoną ilość transferu. "Jej problem to precache'owanie wszelkich stron. Otwierając np stronę forum Karen przeglądarka w tle pobiera chyba wszelkie linki z niej wychodzące. Robi się przez to strasznie duży transfer, często zbędny. A jak się trafi w link, który przeglądarka sobie pobrała wstępnie, to powstaje złudzenie szybkości działania."

 

i uważajcie na to :D

http://www.vitalsecurity.org/2008/09/chrome.html?from=rss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera rulez. Choć w najnowszym wydaniu kilka spraw skaszanili.

Chrome używam od wczoraj i jestem mile zaskoczony szybkością działania i interakcji z siecią. Otwiera strony duuzo szybciej niż cała reszta. Gorzej z pobieraniem plików. zarządzanie pobieraniem plików to katorga. nie to co w operze. Mi najbardziej brakuje powiększania stron. Zawsze jak czytam jakieś artykuły czy oglądam filmy w większym gronie to robie sobie zoom i wszystko ładnie widać z większej odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia opera ma sporo błędów, czasami musiałem się przesiąć na FF żeby otworzyć jakąś strone, jednak na stałe się nie przesiąde bo funkcjonalność opery bardziej mi pasuje. Chrome mi się narazie nie chce zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie i poczytajcie o lukach w zabezpieczeniach Chrome'a. Na przykład o możliwości odpalenia dowolnego programu przy pomocy prostego skryptu z poziomu www czy o umowie licencyjnej pozwalającej google korzystać z prac wysyłanych za pomocą przeglądarki. Koszmar....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol - odnośnie luk - czego się spodziewasz w wersji beta? Np. Windows osiągnął filnalną wersję i jest w sprzedaży, podczas gdy ma pełno luk. Już nie wspomnę o IE (może się nieco zmieniło, ale wystarczy spojrzeć kilka lat wstecz, na wersje 5 czy 6. Podobnie z niemal każdym programem korzystającym z usług Internetu. Jeśli błędy są znajdowane i łatane, to dobrze.

 

Owszem, ten odpalający pliki wykonywalne jest poważny, ale w tym celu wypuszcza się BETA wersję - miliony użytkowników szybciej znajdą błędy niż garstka, nawet najwybitniejszych, developerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności