Jump to content

Postać 3D: Pierwszy człowiek


Heads Hunter

Recommended Posts

Tylko że tam z nich coś wynika a u ciebie 8 poly tworzy płaską powierzchnie:)Bardzo trudno edytowac tak gęstą siatkę jak w twoim modelu-najpierw ogólna prosta forma +prawidłowe ułożenie krawędzi,potem zagęszczanie siatki ale rób jak chcesz ja siem nie znam:P

Link to comment
Share on other sites

Właściwie nie chodzi o ilość, ale raczej o rozmieszczenie poligonów, loopów. U ciebie jest gęsto tam gdzie nie musi, i edgeloopy nie idą tak jak mięśnie w prawdziwym człowieku ani tak jak się napina skóra, u ciebie idą tak jak było najwygodniej wymodelować.

Joanna d'Arc nie jest najlepszym tutorialem jeśli chodzi o topologię siatki, ona chyba raczej uczy podstaw samego modelowania, może poszukaj jakiegoś innego tutoriala albo spróbuj iść siatką w stronę jakiejś z siatek w wątku który podał Mafida.

Ty zbyt wcześnie zagęściłeś siatkę, kształty jeszcze nie były idealne a ty już dodałeś poligonów, i to dodałeś ich wszędzie a nie tylko tam gdzie to jest konieczne.

 

edit: wyprzedził mnię mafida i dobrze pisze :)

Link to comment
Share on other sites

na tamtej stronie klikasz "buy digital download" albo "buy DVD"

http://www.thegnomonworkshop.com/dvds/ijo01.html

--

i ten tutorial też ci polecam http://www.thegnomonworkshop.com/dvds/ijo02.html

--

i jeszcze jeśli maxa masz pare tygodni dopiero to możesz kupić jakieś wprowadzenie do niego (osobiście się nigdy nie oglądałem żadnych wprowadzeń do maxa, ale może Ci się przydać) http://www.thegnomonworkshop.com/dvds/ctu02.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nie polecam tutoriala od gnoma bo wsumie z niego nie nauczysz sie zaduzo o budowaniu postaci. Tam praca robiona jest wyrywkowo i troche zobaczysz jak koles robi twarz zaraz zobaczysz reszte ciala juz wymodelowana i tyle z nauki. Ja osobiscie bym tego tutoriala tobie nie polecal wsumie dobry jest by podlapac kilka trickow jesli sam jednak umiesz dosc duzo dla poczatkujacych jest za ubogi w poszczegolne etapy powstawania postaci.

Link to comment
Share on other sites

Proponuje na początek Discreet 3ds max Games Development Series - Modeling Games Characters

Dzięki temu nauczysz się modelować bryłę wyjściową (jaki i całą postać), po przerobieniu tego możesz zagłębić się bardziej w temacie. To chyba najlepiej przygotowana płyta z zakresu rozpoczynania modelowania postaci. Jest pokazany cały proces jej powstawania bez cięć tak więc widzisz cały proces od początku do końca.

Jeden problem to to iż raczej już tego nie kupisz no ale zawsze zostaje http://rapidshare.com/ (sorki za to ale to chyba jedyny sposób na zaopatrzenie się w to)

Jak się mylę to poproszę o linka, chętnie zaopatrzyłbym się w oryginał.

Dysponuję również linkiem aktywnym do całej tej serii na rapidshare (jak co to na GG)

Nie lubie promować piractwa ale czasem już niema wyjścia

Pozdrawiam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ci mogę powiedzieć o płycie tarona że jest to najlepszy tutek o polymodelowaniu głowy w subd jaki w życiu widziałem. A jeszcze gościu leci na żywo bez scenariusza i robi to w świetny zajmujący i nienudzący sposób. Z tym że robi to w lightwavie - nie jestem do końca pewien że w łatwy sposób przełoży się to na maxa, za to na pewno w silo czy modo praktycznie działasz tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy