Skocz do zawartości

Kostka prspektywy + tekstura


Skorek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przy modelowaniu patelni do GTA SA, coś musiałem kliknąć i znikła kostka z perspektyami w oknie gdzie jest pokazany model w 3D (nie siatka tylko jak to wygląda w tej chwili). W innych oknach to jest, ale w tym nie ma... wygląda to tak.

 

Szukałem czy to nie jest coś związane z zakładką "Vievs" ale to nie to.

 

Druga sprawa to tekstura metalu. Jak widzicie na screenie ten kawałek mtalu wygląda troche jak beton...

 

Proszę o pomoc.

 

//EDIT : Chyba napisałem w złym dziale. Jeśli tak proszę o przeniesienie.

Edytowane przez Skorek_
Chyba zły dział... ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Widze ze nadal dzielnie meczysz patelnie. Niestety jak narazie nie wyglada jakbys zabieral sie ze zbyt dobrej strony. Przeczytaj sobie jakis tutorial o gamearcie od poczatku do konca. Bedziesz wiedzial jak wyglada proces.

Tak na szybko znalazlem to, wprawdzie o postaci, ale wszystkie etapy sa opisane, przejzenie nie zaszkodzi.

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials_3/Unreal_tournament_tutorial/Unreal_tournament_tutorial_01.asp

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials_3/low_poly_character/low_poly_01.asp

 

o kostce nie mam zielonego pojecia, nie uzywam 2009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP : Po kliknięciu Alt + Ctrl + V nic nie daje. Nadal to samo. Dodam tyle, że tylko w tym projekcie tak jest. Reszta jest dobra.

 

Skoro już tu jestem, mam pytanie : na tym screenie jak widzicie patelnia od środka i zwnątrz wraz z tym kawałkiem "aluminuim" jest zdeczka kwadratowa. Jest jakaś opcja która wy to wygładziła? Wygładziła bez zmiany modelu. Czekam na odpowiedzi.

 

Screeny starej patelni :

1

2

Wiem że troche prosta rączka ale.... ale troche model był zły xD

Edytowane przez Skorek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Na początek łątwe rzeczy, potem z postępem idzie się do trudniejszych. O aucie to nawet nie myślałem, bo i tak wiedziałem że by nic ciekawego nie wyszło... a z patelnią mam zamiar się postarać.

 

Dzięki za pomoc. Czekam na odpowiedź jak włączyć "kostkę perspektywy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... nie będę zakładał nowego tematu, tgo domęczę do końca. Teraz zrobiłem i rączkę, ale musiałem ją trochę przedłużyć. Więc zextrudowałem ją i wygląda to tak po nałożeniu tekstury. Jak widzicie, brzydkie i rozciągnięte. Jak zrobić żeby tektura była normalnie nałożona?

 

Pomóżcie :) Jak widzicie powoli kończę...

 

P.S.2 Inny screen rączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności