Skocz do zawartości

Model 3D: Relics


Gość Trawnikow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trawnikow

Witam ponownie po dłuuuugiej przerwie.

 

Jakiś czas temu zacząłem robić model oparty na okładce płyty "Relics" zespołu Pink Floyd ;) Oparty ponieważ jest wiele rozbieżności (niktóre rzeczy mi sienie podobały, a na dodatek miałem refkę w beznadziejnej jakości i połowę rzeczy conajmniej musiałem wymyślać sam) Modeling się zbliża powoli (no bardzo powoli ;) ) do końca, ale potem czeka mnie teksturowanie w którym nie mam praktycznie żadnego doświadczenia i dlatego wrzucam to tutaj licząc że pomożecie jak pojawią się jakieś większe trudności :)

testip0.jpg

 

 

 

Obrazek w większej rozdzielczości

 

Edit: Soft to 3D max + Vray (no ten drugi to w sumie dopiero bedzie)

Edytowane przez Trawnikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cóż trochę mnie nie było: Problemy z kompem i wycieczka klasowa.

 

Ale do rzeczy:

Domodelowałem trochę i efekt (finalny, lub nie, może jeszcze spadnie na mnie olśnienie żeby dodać tam coś jeszcze, ale na razie uważam to za zakończone) wygląda tak:

 

testvv7qy8.th.jpgthpix.gif

 

Natomiast nieszczęsne próby teksturowania (w sumie dopiero początek) zapowiadają sie tak:

testut5.th.jpgthpix.gif

 

Na tym renderze nie wiem tylko czemu powaliło się w kilku miejscach mapowanie drewna, na nastepnym będzie OK, jednak nie mialem teraz siły renderować tego ponownie ;/

 

No to proszę o zjeżdżanie wszystkiego co sie nie podoba, tylko prosze o rady co zrobić by było lepiej, ponieważ całe to teksturowanie mnie powoli przerasta ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trawnikow

No i po dłuuugich bojach z moim komputerem/ustawieniami renderingu udało mi się wydłubać coś takiego (dużo straciło na kompresji do jpga, ale teraz nie mam możliwości lepszej):

 

statek0100tz5.th.jpgthpix.gif

 

Powinna być lepsza jakość, ale niestety z obecnym sprzetem trudno mi się na nią porwać ;/ ale może kiedyś... (jak dokupię ramu)

 

EDIT: dobra widze że nie pali się nikomu do komentowania, ale jeśli ktoś mógłby powiedzieć co tu poprawić to byłbym bardzo wdzięczny bo mi się ta praca opatrzyła i nie widzę już swoich błędów ;/

Edytowane przez Trawnikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe jestem jakimś expertem od renderingu ale strasznie dużo plam (czyli pewnie złe ustawienia fotonów), oświetlenie strasznie nudne/jednolite. Nie podoba mi się materiał domku i wieżyczki po prawej i materiał drewna (choć to chyba kwestia gustu bo mapowanie wygląda poprawnie)

Już nic nie widze może ktoś doświadczony się wypowie...

 

Jak tak pooglądałem okładkę tej płyty to na pewno musisz zmienić materiały metalu dodać te napisy i wzorki(kojarzą się ze starymi reklamami i dają dużo klimatu - to tak jak puszka warhalla bez napisu coca cola=) ) i napewno nie dawać takiego studyjnego oświetlenia. Daj słabe świtło i jakieś puktowe mocniejsze zeby rozświetlić metal. Zresztą popatrz na okładkę płyty... Powodzenia w pracy bo pomysł super...

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trawnikow

Lucek - Dzięki :)

 

Trochę posiedziałem wymodziłem coś takiego (choć i tak nie jestem w sumie zadowolony z efektu... ;/) :

 

relicscopymininw9.jpg

 

większa rozdziałka:

relicscopyoi5.th.jpgthpix.gif

 

jak zwykle krytyka miło widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOdel wygląda coraz fajniej poza w moim mniemaniu nietrafioną cegłą na domku i dalej nieciekawym oświetleniem. zobacz na to

i poszukaj. Mnie rzucił się w oczy brak połysku drewna i inny materiał trąbek i dzwonków. Powodzenia.

 

 

 

pink_floyd_-_relics_a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalcz ze swiatlem. Do takiej prezentacji mozesz sprobowac olac GI i oswietlic wszystko paroma ladnymi spotami/omni. Niestety jak nrazie swiatlo ukrywa obiekt zamiast go pokazywac. A z tego co widze to jest duzo ladnego detalu do zaprezentowania. Podobaja mi sie w wiekszosci materialy metalu, drewno bleeee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trawnikow

Dzięki za odpowiedzi bo już miałem sobie dać spokój z tą sceną, ale jedak jeszcze powalczę :)

 

@Lucek: cegły mi tez nie leżą i zmienię. nie ładuje mi się obrazek w Twoim poście ;/

 

@Mirach: Drewno faktycznie zmienię. Spróbuję tez wyrenderować bez GI, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wielkie dzięki! :)

 

EDIT: Lucek, już sobie poradziłem z obrazkiem, dzięki :)

Edytowane przez Trawnikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności