Skocz do zawartości

skaner - mi sie zepsul :( i juz sam sie naprawil :)


MareG

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z was widzial juz taki sh__it:

 

tak z zamknieta klapą (bez materialu do skanowania:

sk1.jpg

 

a jak ja lekko uchylilem to dopiero widac...

sk2.jpg

 

nie musze dodawac ze te smugi tez sa widoczne na skanowanym materiale...

Moze komus sie juz cos podobnego przytrafilo?

W sumie mam tego dziada jeszcze na gwarancji ale... :mad:

 

pozdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A sprobuj przeinstalowac stery. U mnie czasem wychodzi tecza podczas skanowania. Obraz podzielonony jest na kilka blokow i kazdy jakby z przekreconym Hue w PSie. Reinstalka sterow zwykle pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe stery nic nie zmienily, ale cos wyczailem - otoz czyscilem szybe skanera od wewnatrz i przejechalem szmatka takze po \"swietlowce\", chyba sie namagnesowala czy cóś !!! Przetarlem ja ponownie mokra szmatka i czesc smug po srodku znikla :) Poprawilo sie na tyle, ze moge zeskanowac formatki 10x15, a tyle mi na dzisiaj wystarczy...

Bede jeszcze obserwowal to zjawisko, moze uda sie je calkiem wyeliminowac!

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

No wlasnie nie trza bylo pchac łap, gdzi nie trzeba :P

...wiesz ale te szyby od wewnatrz przewaznie maja taki nalot \"technologiczny\" i zawsze nowy skaner rozkrecam i myje szybe, no ale z CCD to teraz przesadzilem :| :\\

ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem w sumie coś podobnego. Skaner rozbijaj mi obraz na paski i dodatkowo rozbijał barwy na RGB. Dalej tak sie robi i nie mam pojęcia dlaczego. Probowalem sie skontaktować z serwisem - nie odpowiedzieli. I skaner od jakiś 2 miechow stoi nieużywany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i sam sie naprawil!!!

 

Wczoraj (dzien po) byla juz tylko jedna kreska, a dzisiaj prosze:

 

sk3.jpg

 

Gdyby ktos jednak znal teorie powstawania czegos takiego - prosze sie podzielic:)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smugi to nie wina brudnej szyby

 

szyba brudna -- kropki, kreski (krótkie) ciapki

 

ta część co jeździ z świetlówka - jak dobrze sie popatrzysz ma przez całą długość lusterko - tam siada kurz - smugi biorą się z tąd że pyłek kurzu jeździ na lusterku razem z całą świetlówką - przec co obraz jest zniekształcany wzdł. kierunku ruchu mechanizmu i tak właśnie odbierany przez matryce - wtedy są smugi

 

jesli matryca jest uszkodzona - obraz bedzie nie zniekształcony lecz pozbawiony ktoregoś ze składowych koloru

 

pozdrawiam

 

PS - czy ten skaner nie stoi gdzieś koło okna lub kaloryferka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydedukowałem ze pytanie moze być skierowane do mnie skoro MareG juz pozbył się swojego problemu:] Skaner stoi dość daleko (1,5 m) i można powiedzieć ze jest prawie ze wszystkich stron obudowany (stoi na czymś w rodzaju półki pod biurkiem). A obraz jest zniekształcony w sposób następujący:

pocięty na paski, ktore przemieszczają sie w pionie (tak jak jeździ ten mechanizm)

kolory są rozbite na składowe i poprzemieszczane we wszystkich kierunkach na płaszczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napisalem ja - czyli MareG :)

 

Tomku: dzieki za fachowe wyjasnienie, az z ciekawosci zaczalem poszukiwac lusterka - ale u mnie go po prostu nie ma - jest w specjalnym rowku okragla \"swietlowka\" i nic wiecej:) Przetarlem ja jeszcze suchym wacikiem. W kazdym razie moj skanerek dziala idealnie...

Niestety te wszystkie dziwne problemy, to tym razem wina mojego maksymalnego zboczenia na punkcie czystosci. Dlatego kazda nowosc z elementem podatnym na kurz - do ktorego nie ma dostepu z zewnatrz jest od razu rozbierana i czyszczona z technologicznych paprochow:)

Dawno temu pięścią rozwalilem pokrywe gramofonu, bo nie moglem scierpiec ze co chwila zbiera sie na niej delikatny pylek kurzu - dobrze ze skaner ma pokrywe :D

 

Kozioo: zamiesc jakis skan, albo screen ze skanu pustej szyby (z uchylona klapa) zeby to mozna zobaczyc. Ja tu nic nie doradze, ale widze ze TOmek bardzo dobrze sie orientuje w temacie...

 

pozdr

Marek

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności