Skocz do zawartości

Obiekt 3D: cdrom


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co do modelowania nie mam zastzeżeń, ale tu niewiele mozna było sklopać.... może szkoda, że niektórych krawędzi nie zmiękczyłeś i wydają sie nienaturalnie ostre. Pierwszy render zdecydowanie najlepszy. Drugi juz gorzej, próbkowanie siadło, a ostatni to już niestety pudło.. tekstukra tych napisów ma za małą rozdzielczość i straszne zęby wyszły...(a może to tylko kwestia kompresji obrazu??)

Z materiałami prawie wyszło... najgorzej wypadła lampka i to miejsce na którym kładzie się CD.

Ogólnie fajne ćwiczenie techniczne. Dobrze to wszystko wypadło. Ale teraz już czas na coś bardziej twórczego, nie sądzisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do diody to nie miałem pojęcia jak to zrobić :) co prawda jak sie da self illumination to to troche lepiej wygląda tylko wszystko sie świeci ( nie opanowałem jeszcze brazila ) napisy to raczaj za małe ustawienia w GI min na -1 a max 2 na pierwszym było 1 i 2 tylko ta pierwsza scenka była renderowana jako ostatnia, ale obiecuje że jakościowo poprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie oki,

ale bede sie czepial:

- tacka powinna miec takie male wypustki na ktorych lezy plyta, u Ciebie po polozeniu plyta lezy cala powiezchnia na tecce i przez to mozna ja zrysowac :/

- te wypustki co to maja trzymac plyte przy montazu pionowym sa za duze

- logo \"Compact DISC\" nijak sie ma do prawdziwego i slabo widoczne

- przod tacki jest kanciasty a maskownica CDROM\'u w miejscach gdzie wchodzi tacka jest zaokraglona

- przyciski powinny byc wieksze a otworek awaryjnego wysuwania plyty mnijeszy

- dioda jest za bardzo \"wylupiasta\"

- pokretlo glosnosci ma za mala srednice i przez to za bardzo wystaje

- piny do podlaczenia zasilania powinny byc na koncach zaokraglone

- i ostatnia rzecz, naklej na gorze jakas etykiete

 

i jeszcze co do renderingu: do takiego obiektu nie trzeba od razu brazila uzywac scanline tez by sobie poradzil ;)

good luck...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie nice...ale czy cos wiecej? Dobrze ujal to przedmowca Kris_R: \"Ogólnie fajne ćwiczenie techniczne.\" I faktycznie jak na cwiczenie to wypadlo fajnie :)

 

Moze by tak caly komputer zmodelowac?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pracy wybrałeś sobie raczej nie ciekawy. Już ktoś tu pisał, że mógłbyś sie wysilić o coś bardziej twórczego. Sam cd-rom wyszedł poprawnie, chociaż są błędy. Ogólnie rzecz biorąc: może być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ogólne wrażenie,że cały cd-rom jest zroniony z jednego materiału,tzn. ciężko odróżnić że panel przedni jest z tworzywa, a pokrywa wnętrzności z metalu. Ale ogólnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem fajny CDROM :) Nawet lepszy niż ten co Ja sam ostatnio robilem :D (naszczęście jakość nie była tak bardzo brana pod uwagę...:P)

Jeśli ma to byś real CDROM to proponuję pobawić się jeszcze mateiałami...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za słowa krytki (bo poprostu skleroza na starość mnie wzieła i nie zrobiłem kilku rzeczy :) ) oraz za wszystko inne :D i odrazu pisze że tekstury to nie najlepiej mi wychodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiem, to jest cd rom, fajny cd rom, dobrze zrobiony, ladnie polozony, ale to nic wiecej, to tylko cd rom... hehe za pomysl 2/10 wykonanie z 8/10 a poziom trudnosci to z 2+/10 takze pracka jest ogolnie nijaka :) jak by to byl jakis komp rozebrany z wnetrznosciami i jakas diodtka przy zblurowanym wiatraczku to tak :) ale teraz to jakos takos nijak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności