Skocz do zawartości

Co na początek, 3Dsmax czy Blender?


zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zacząć zabawę z grafiką 3D i w związku z tym mam pytanie. Czy Blender jest odpowiednim programem dla początkujących czy może 3Dmax byłby lepszy. Chodzi mi przede wszystkim o dostępność dobrych materiałów do nauki i niezawodność samego programu, brak błędów i tzw przyjazność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hmmm...jeżeli interfejs blendera ci odpowiada to bierz się za niego , wg mnie max jest zdecydowanie "łatwiejszy" dla mnie jest bardziej intuicyjny...jest do niego więcej tutoriali...najlepiej sprawdź obydwa i zobacz czyj interfejs bardziej ci odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blender jest bardzo przyjemny. Ma wiele zalet nad maxem, ale ma też wady.

 

Blender dużo szybciej się rozwija, choć niekiedy trochę chaotycznie. Ma lepsze mapowanie UV i lepszy skinning, wygodniejsze włosy, można maziać w okienku 3d kredką, ma możliwość edycji video i postprodukcji, ma też sculpta. W ostatnim czasie co kilka miesięcy do Blendera wchodziły nowe bardzo przydatne funkcje.

 

Zaletą maxa jest to że w krzywych nie robią się brzydkie węzełki.

Jeśli chcesz się zajmować architekturą, to wydaje mi się że max lepiej współgra z AutoCADem.

Co rok wychodzi na rynek nowa jeszcze bardziej superowa wersja maxa, która różni się od starej przede wszystkim nowym obrazkiem przy starcie programu i wyższym numerkiem.

 

Interfejs i tzw. przyjazność to sprawa gustu.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności