Skocz do zawartości

Pojazd 3D: VW Beetle ("Garbus")


ciastuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłużeszej przerwie.

 

Kiedys robilem garbuska, niestety model gdzies mi przepadł łacznie z innymi cennymi plikami prawdopodobnie podczas formata, postanowiłem wiec zaczac na nowo. na razie wrzucam to, co udało mi sie wymodelowac:

garbusmaterialzu2.jpg

 

felgaif9.jpg

 

i siateczki:

garbussiatka1xr2.jpg

 

garbussiatka2pn1.jpg

 

garbussiatka3bk6.jpg

 

Ogólnie nie wiem co mam teraz robic. Chciałem poodcinac błotniki liniami ostrymi ale nie wiem czy zrobic to chamferem, czy inaczej. Jest mozliwosc zrobienia tego detachem? bardzo prosze o pomoc. dzieki z gory.

Edytowane przez ciastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ponownie po baardzo długiej przerwie w tym wątku.

 

Ufff. Doczekałem sie chwii wolnego czasu.. teraz bedziego wiecej, własnie dowiedziałm sie że dziekanka jest nieunikniona już, więc bede miał troche czasu, żeby popracowac w 3D.

 

Odnośnie modelu:

Dorobiłem tylny zderzak, zrobiłem od nowa karoserie, bo poprzedniej siatka była skaszaniona, teraz prcuje nad detalami w blaszce nadwozia. Zmieniłem materiał karoserii, wyglada moim zdaniem już lepiej. Rendery na razie próbne, wszystko sie pozmienia jeszcze. Na razie tyle:

garbuszprogiemuw2.jpg

 

A tu render całkowicie próbny:

zmaskadf9.jpg

 

Dodałem znaczek na klapie przedniej i zrobiłem wycięcia w masce. Jeszcze dzisiaj wrzuce rener pokroju tego powyżej. Mam nadzieje, że starczy samozaparcia, żeby doprowadzic to do jakiegos stanu znośnego.

 

Bardzo prosze o jakies porady, wrzuce jeszcze siatki, coby było łatwiej cos powiedziec.

 

Miło tu wrócic. Pozdrawiam:

Ciastuch.

 

EDIT:

garbuszmaskje1.jpg

 

Na dzisiaj tyle. Dobranoc.

Edytowane przez ciastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równoczesne modelowanie i renderowanie jest bardzo nietrafionym pomysłem, wiem coś o tym:) W czasie modelowania najlepiej wcale nie robić renderów, wszystko ładnie widać we wievportach. Na forum też możesz pokazywać zwykłe "sreeny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mały update. Dorobiłem przednie lampy.

garbuszlampamizr8.jpg

I tutaj prośba: powiedzcie co jest nie tak, ok? Bo już mało widze, napatrzyłem sie troche na ten model i pomału zaczynam nie dostrzegac błędów;/ Mam świadomosc takich błędów jak łączenie maski przedniej z nadkolami, czy dolnych rogów przy szybach. Zaraz dorzuce jeszcze siatki.

 

Pozdrawiam:

Ciastuch.

 

Edit:

zgryod0.jpg

 

frontau7.jpg

 

perspektivbw7.jpg

 

Jest troche błedów. Wytknijcie mi je, jesli mozecie. W siatce jeszcze bede robił poprawki, jest troche trójkatów, ale znikną. Lapmy na razie prowizorka totalna, ale bedą edytowane napewno.

 

Pozdrawiam.

 

Kr3tz: To model z 63 roku, troche sie pomieszało mi w refkach, ale zajrze jeszcze raz i poporawiam, z resztą: i tak musze je poporawiac, wiec...:) Dzieki.

Edytowane przez ciastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garbus nie mial takich wytrzeszczow na pewno, na dole swiatla powinny chowac sie w nadkole. Jaki rocznik modelujesz?

 

EDIT:

W siatce-bazie nigdy nie potrafilem wskazac bledow moze dlatego bo sam nie modeluje tym sposobem, ale widze ze wiekszosc poly to 4katy, chociaz w niektorych miejscach (pod swiatlem, na najwyzszym punkcie nadkola) wystarczyloby puscic loopy i nie byloby trojkatow. No nic, poczekaj na komentarze kogos bardziej ogarnietego i modeluj dalej... ;)

Edytowane przez Kr3tz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej kolega i jak sam pisales, te trojkaty da sie latwo usunac, tylko pusc kilka loopow i bedzie ok, nie zaluj ich tam. Ogolnie siatka rozlozona rownomiernie i wez sie porzadnie za tego garbuska, bo juz nie pamietam od kiedy go robisz;p i powodzenia;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Dzięki chłopaki za komentarze. Nie rozumiem tylko tego "wytrzeszczu" o którym mówcie;/ Mozecie wytłumaczyc mi o co dokładniej chodzi? Zeza na pewno nie ma, a co? Za bardzo do przodu te przednie lampy? Please, powiedzcie:)

 

 

Edit:

 

Kliment: Własnie pogubiłem sie w referkach;/. Bo na necie zdjęcia są cholernie przemieszane i źle popodpisywane, ludzie sie nie znają na rocznikach, wstawiają byle g.... na neta i z tego to wszystko. Są modele, które nie mają wpuszczonych swiateł na dole w błotnik.

Posprawdzam jeszcze i poprawie według oryginału. A klosze też poprawie.

Edytowane przez ciastuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dlugiej przerwie:)

Teraz bede mial dosyc duzo czasu na modelowanie: dziekanka na studiach;/ ale są wlasnie te dobre strony dziekanki: wiecej czasu na swoje zainteresowania.

 

Nie zaczynam od update'u, natomiast chcialem rozwiązac raz na zawsze wotpliwosc dotyczącą światel modelu Garbusa z 63 roku. Otóż dół przednich lamp NIE wchodzi w nadkole, mam pare przykładów:

garbus1.jpg

Tu widać, że chromowana część lampy kończy sie prawie na równi z linią nadkola.

 

garb.jpg

Tutaj natomiast widać po refleksach, że lampa ostatecznie nie kończy sie w dolnej części w nadkolu, a wystaje nawet troszeczkę:)

 

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko brać sie teraz do roboty:) Postaram sie wrzucić jakis update w najbliższym czasie:)

 

Pozdrawiam,

 

Ciastuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności