Skocz do zawartości

Finished 2D: Plakat - Civil Protection


avant.garde

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio popełniona pracka. Samo założenie było czysto treningowe, ale po przypadkowym natrafieniu w między czasie na kilka propagandowych plakatów z czasów zimnej wojny, postanowiłem pchnąć pomysł właśnie na te tory. Zamysł czysto pop-artowy. Rozmiary 1110x1360, zamierzone były jeszcze większe (by całość nadawała się do ewntualnego druku), ale niestety PS odmówił mi współpracy z tak dużymi plikami (~350 Mb .psd). Pozdrawiam i czekam na opinie:)

 

 

poster_small_thumbnail.jpg

Edytowane przez avant.garde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm, ze stronki jako takiej nie korzystałem, szperałem po google'u trochę. Bazę stanowiła ta fotografia:

http://www.history.army.mil/photos/WWII/Preps/SC180798t.jpg

 

Hasła zaczerpnięte z tąd:

http://bp3.blogger.com/_LILqGDwJ4yo/Rv0YIxuRcZI/AAAAAAAAACk/pLCI5JpiI0A/s400/ColdWar05.jpg

 

A tutaj jeszcze zabawna ciekawostka, na którą wpadłem przy okazji:

http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/9/90/280px-SheMayLookCleanBut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 350 MB i siadł :D to co za szopa masz ? Może ramu za mało?

 

co do pikczera, pomysł ciekawy, nie podobają mi się napiski są dość chaotycznie rozmieszczone, ten na dole dałbym ew. bez wypełnienia wtedy wyszedł by nieco w przód. Miejscami więcej kontrastu by się przydało, samego bw.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miriam, w sumie nie wiem czemu Szop niedomaga - Ram'u mam 1,5 GB, a sam Szop to CS2 - siada po napisaniu pierwszych 2 słów (rozdziałka 300dpi, ok. 8000x7000). Z samym kontrastem starałem się maksymalnie zróżnicować kolor czcionki, a wypełnienie dodałem, żeby utrzymać motyw plakatu, ale może faktycznie może warto było by pokombinować. Napisy faktycznie trochę chaotycznie poukładane, ale przez tekst "for better(..)", bo on łamie konwencję reszty.

 

prrrszalony, dzięki wielkie za komplementa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvans, przyznam, że wlazłem podczas produkcji na stronkę fallout'a 3 (jakaś nostalgia mnie naszła za owym klimatem) i ostro ją przeczesałem w nadziei, że znajdę jakieś ciekawe materiały inspiracyjne (właśnie jakieś postery propagandowe - pamiętam, że w poprzednich częściach sporo takich artów można było zaobserwować), ale nie za wiele tam mieli niestety. Dlatego też zacząłem przeczesywać ostro Google'a. Dzieki wielkie za opinię:)

 

Miriam, powiem szczerze, że nie zagłębiałem się w owe kwestie techniczne - być może najwyższy czas żeby sie temu przyjżeć;). Szopa mam nie na partycji systemowej, ale na D:/ i ogólnie nic po świerzej instalce nie konfigurowałem. Pewni masz rację, że 150 dpi spokojnie by wystarczyło;) - muszę się jeszcze poduczyć sporo na temat grafiki do druku (gdzieś mi się wyczytało kiedyś, że 300 dpi powinno być do druku i tak już mi zostało). Z tym wektorem to faktycznie dobry pomysł - nie pomyślałem o tym;)

 

SunRider, dzięki wielkie:) Uncle Sam to już istna klasyka gatunku;) Kiedyś chyba nawet podejmowałem śmiałe próby zfotomontowania zdjęcia mojego wykładowcy z owym plakatem, ale chyba nie odnajdę tego nigdzie:P

 

PS: Jeszcze raz dzięki wielkie za komentarze!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności