Skocz do zawartości

Google SketchUp 7!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Google, po dwóch latach pracy zaprezentowała właśnie nową wersję Google SketchUp 7, programu komputerowego CAD, służącego do modelowania trójwymiarowego dla początkujących, profesjonalistów, architektów oraz projektantów gier.

 

Program Google SketchUp 7 występuje w dwóch wersjach - darmowego oraz płatnej wersji Pro.

 

O nowościach jakie znalazły się w nowej wersji tego programu najlepiej powiedzą Wam jego twórcy. Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu.

 

 

[/url]

 

Program Google SketchUp 7 można pobrać ze strony sketchup.google.com.

 

Ciekawostką jest również fakt, że przez 8 godzin użytkownicy mogą korzystać z funkcji dostępnych tylko w wersji płatnej za darmo. Warto również dodać, iż wersja "7" dostępna jest w tej chwili tylko dla systemów Windows XP, Windows Vista oraz Mac OS X. Nie ma jeszcze dostępnej wersji dla Linuxa.

 

Zachęcam również do przeczytania oficjalnej notki na oficjalnym blogu programu Google SketchUp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

@Adek

"nie ma JESZCZE dostępnej wesji dla Linuxa" - to znaczy, że będzie? dyskusja na ten temat toczy sie od kilku lat ale nie widziałem, żeby ktoś potwierdził, że powstanie - to jest pewne?

 

@Muddy

sciągnij program i zobcz co potrafi :)swoją drogą to czytałem o zajęciach w szkołach podstawowych w stanach z wykorzystaniem sketchupa

 

@leander

fajny, ten też niezły http://www.youtube.com/watch?v=6LFnxT98-WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujcie tego programu do takich kombajnów jak 3ds max, cinema, xsi czy maya. SketchUp to naprawdę fajnę i przydatne narzędzie ale bardziej do cadowskich zastosowań. ALe rownież odsyłam do oficjalnej strony gdzie znajdziecie masę filmów z przykładowymi zastosowaniami.

 

@mara

Masz racje. Napisałem jeszcze, ale faktycznie nie ma potwierdzenia, że się pojawi. Trochę jestem zdziwiony bo to kolejna aplikacja, która omija ten system.

 

Odsyłam również do 3D Warehouse:

http://sketchup.google.com/3dwarehouse/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie miałem na myśli samego programu tylko sposób prezentacji go na tym filmiku. Kolorowe figurki i śmieszni panowie w białych fartuchach :) Sam program jest niezły i jak mawiał kiedyś mój nauczyciel, nie trzeba Photoshopa żeby namalować kreskę, wystarczy systemowy Paint a zrobi sie to 2 razy szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sposób prezentacji ... to już co innego. Ale taki styl przyjęło google. Taki PR chyba przyjęło, że deweloperzy prezentują produkty w białych fartuchach :) Na szkoleniach dla webmasterów byli też tak ubrani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności