Skocz do zawartości

[maya 2009] Tweak mode w marking menu


Reanimator

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Strasznie wkurzalo mnie, ze Tweak mode w marking menu Translate`a jest tak nisko i nie mozna go wlaczyc szybkim ruchem.

 

 

Pogrzebalem, pozmienialem tak, ze Tweak jest na gorze. Teraz wystarczy blyskawiczne press W i ruch w gore, zeby wlaczyl sie lub wylaczyl.

 

 

Jezeli komus tez to przeszkadza to spiesze z pomoca! :)

 

Do posta dolaczam plik zip, a w nim zmodyfikowany skrypt MEL, ktory odpowiada za wyswietlanie marking menu dla move toola.

 

 

Trzeba go wrzucic do katalogu:

 

miejsce_zainstalowania_majki\scripts\others\

czyli np.

 

C:\Program Files\Autodesk\Maya2009\scripts\others\

 

 

Plik nazywa sie translateMarkingMenuImpl.mel

 

 

Mam nadzieje, ze komus sie przyda:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wszystko to wyglada bardzo pieknie, tylko mam takie niesmiale pytanie - do czego wlasciwie uzywa sie tweak mode ? ;]

 

Pamietam ze w M2008 wprowadzili funkcje ze mozna bylo sobie podczas obracania/skalowania przycisnac tyldę i wlaczala sie dodatkowa mozliwosc przesuwania

(co bylo bardzo denerwujace bo nie dalo sie tego kawisza podpiac pod nic innego).

Taki tweak to rozumiem - ale nie bardzo wiem jak dziala ten tweak przy samym przesuwaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweak wylacza "strzalki" przy jednoczesnym wlaczeniu click & move.

 

Sluzy do szybkiego przesuwania vertexow. Podobny efekt uzyskiwalo sie w sumie klikajac w kwadracik posrodku strzalek, ale jak byly blisko siebie vertexy, to przeszkadzaly poszczegolne osie.

 

Mala rzecz, ale bardzo wygodna i przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zauwazylem ze wylacza strzalki, ale wlasnie nie widzialem nic innego co dzieje sie jeszcze oprocz tego ;]

Wciskajac guzik 'W' czyli wlaczajac translate domyslnie jezdzimy po wszystkich osiach (nawet jak wczesniej przesuwalismy po tylko jednej z nich) i nadal nie kumam do czego moze sluzyc tweak, bo wystarczy wlaczyc translacje na nowo i natycmiast wszystkie osie sa odblokowane ;]

Jedyne zastosowanie widze po wcisnieciu ktoregos ze snapow, np 'V' i pokazania jakiegos punktu do ktorego chcemy snapowac, wtedy bezposrednio mozna sie jednym ruchem nacelowac na wybrany cel bez lapania za przesuwany punkt. Ale to samo mozna osiagnac wybierajac narzedzie translate 'W', przycisnac np 'v' po czym wskazac jakis punkt srodkowym przyciskiem myszy. W ogole chyba uzywanie tego tweaka mozna zastapic wlasnie srodkowym.

Ale pewnie to kwestia przyzwyczajen i techniki, kazdy po jakims dluzszym czasie ma swoją ;]

Tak zapytalem bo pomyslalem ze ten tweak ma w sobie moze cos bardzo nietypowego hehe.

 

A ja zaś po kilku przebojach z przerabianiem domyslnych skryptow doszedlem do tego jak

umiescic UV Editor w majowym panelu za pomoca glownego marking menu, tego ze spacją. Bardzo to wygodne ale klopotliwe do zrobienia, przynajmniej w 2008. Jakby ktos tez mial taka ekscentryczna zachcianke niech da znac to wkleje tu skrypty ;]

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... robilem kiedys tak jak mowisz, zanim nie bylo tweaka.

 

Tylko ze bardzo przeszkadzala opcja Click drag select (Pref > Sett > Selection), gdyz ja zaznaczam nie przechodzac do narzedzia select. Czesto przez przypadek przesuwalem cos niepotrzebnie.

 

Inna wada jest tez to, ze czesto strzalki zaslanialy mi inny vertex. Wtedy musilem odznaczac selekcje i dopiero zaznaczac to co chce. A to juz dwa kliki.

 

Podobnie z przesuwaniem za pomoca select i pozniej middle. Dwa kliki. Za duzo, jak chcesz szybko przesunac duza ilosc punktow, np. robiac morpha.

 

Tweak zmniejsza ilosc klikniec o polowe! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności